Richard Milhous Nixon był najbardziej kontrowersyjną postacią amerykańskiej polityki XX wieku, senatorem, wiceprezydentem, a w końcu prezydentem przez dwie kadencje. Nixon był u władzy w chwili, gdy w amerykańskiej i światowej polityce działy się rzeczy najważniejsze. Film jest próbą opowiedzenia historii życia wielkiego polityka, który żył ze świadomością, że gdyby nie śmierć wielu bliskich mu i ważnych ludzi, jego marzenie o władzy nigdy by się nie ziściło.
Stateczny i odpowiedzialny Frank Baker jest przeciwieństwem swojego brata-lekkoducha i bałaganiarza. Lecz mimo tych różnic obaj mają wspólną cechę-miłość do fortepianu. Bracia występują w podrzędnych knajpach w duecie pod nazwą Baker Boys. Pewnego dnia decydują się zaangażować piosenkarkę. Przegląd kandydatek wypada żałośnie, do czasu, gdy pojawia się czarująca i piękna Susie, była panienka z agencji towarzyskiej.
Sisi weszła w drugą połowę swojego życia. Węgierska hrabina Irma znajduje ją w arystokratycznej, skupiającej wyłącznie kobiety komunie w Grecji, w świecie rządzącym się całkowicie innymi zasadami niż sztywna etykieta dworu Austro-Węgier. Sisi cieszy się tu absolutną wolnością, w której ani jej dzieci, ani mąż cesarz Franciszek Józef nie odgrywają żadnej roli. Liczy się tylko to, że nikt nie może się tu nigdy nudzić, a cesarzowa sama decyduje, jakie są reguły gry.
Carlo Broschi, znany jako Farinelli, był operowym cudem swojej epoki. Anielski głos i delikatna uroda wprawiały kobiety w ekstazę. Szalały, gdy ciskał w publikę jedwabną chusteczką, którą ocierał pot. Potem chciały go uwieść. Nie miał nic przeciw zalotom, niestety - w decydującym momencie jego brat, Riccardo, kompozytor pozbawiony talentu, musiał doprowadzać dzieło do końca. Sławny, bogaty, uwielbiany. Był bodaj pierwszym idolem muzycznym wszech czasów. Czy był szczęśliwy? Poddany władzy brata, sprytnego menadżera jego sukcesów. Ale to mniej ważne. Sława może być niewolą. Dwadzieścia lat spędził na dworze króla Hiszpanii, Filipa V; co wieczór śpiewał mu te same cztery pieśni, za co dostawał astronomiczne honorarium.
Troy i Gabriela poznają się na balu sylwestrowym. Jedną z atrakcji przyjęcia jest konkurs karaoke, w którym chcąc nie chcąc startują, w duecie. Okazuje się, że chociaż śpiewanie nie jest ich pasją, oboje odnajdują w nim sporą przyjemność. Wymieniają się numerami telfonów, ale w ogólnym zamieszaniu tracą siebie z oczu. Noworoczny powrót do szkoły. Troy jest gwiazdą licealnej drużyny koszykówki, którą trenuje jego ojciec. W tym roku mają startować w zawodach o puchar stanu. Gabriela właśnie
Rok 1901 rok, szpital psychiatryczny w rosyjskim zaborze. Jednym z pacjentów jest więzień polityczny - Józef Piłsudski. Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę słynnego już działacza. Piłsudski zostaje uwolniony, nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony. Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą. Piłsudski musi manewrować na grząskim gruncie – między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem. Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę.