Mis oleks... kui kuningas Arthuri ümarlauarüütlid huvituksid rohkem seksist kui Püha Graali otsingust? ... kui vaesed talunikud ja vasallid ametiühingu organiseeriksid? ... hobused enam ratsutada ei viitsiks ja rüütlid muud liikumisvahendeid vajaks? Neile ja muudele küsimustele saab vastuse huumori ja muid tabusid murdvas Monty Pythoni filmis.
Monty Pythoni 1979. aasta film on nii religiooni kui ka Hollywoodi piibellikke lugusid salvav anarhiline satiir. Tegevus toimub Juudamaal Issanda aastal 33, kus meeleheiteni viidud roomlased püüavad veidigi korda luua. See on kaose ja muutuste aeg ning puudust ei tule ka messiatest ja järgijatest, kes on valmis neisse uskuma. Sündmuste keskmes on Brian Cohen, mees, kes saab rea absurdete asjaolude tõttu messiaks seda ise soovimata. See annab tervele Monty Pythoni meeskonnale (Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones ja Michael Palin) rohkelt võimalusi erinevates rollides särada. Küsimuse alla seatakse kõik alates endistest pidalitõbistest, Pontius Pilatusest ja kauplemise kunstist ja lõpetades revolutsionääride, hullumeelsete prohvetite, religioosse fanatismi, Rooma tsentuuriote ja ristilöömisega.
Siin näidatakse inimese elu lõike. Kuid loomulikult läbi veidra ja kõike absurdsuseni väänava montypythonliku huumoriprisma. Sünd, sõda, surm ja töö pole kunagi nii kummalised ja naljakad tundunud.