Rendkívüli kifejező erejű dokumentumfilm készítésére vállalkozott 1996-ban David Breashears és expedíciója. A világ legnehezebben mozgatható és legbonyolultabb technikájú 70 milliméteres, szélesvásznú kameráját használták a filmezéshez, hogy lehetőleg minél többet vissza tudjanak adni nézőiknek a torokszorító látványból. A rendező harmadszorra jutott fel a világ tetejére, de ami az expedíció során történt, végleg megváltoztatta mindannyiuk életét. 1996. május 10-én négy expedíció 23 embere torlódott össze, hogy feljussanak a világ tetejére. Lassan haladt a láncolat, túl lassan. Az Everest hirtelen megmutatta félelmetes arcát, erős vihar támadt, amely órákra megállította a menetet és a szerencsétlenebbeket a legsötétebb éjszakába kényszerítette. Többen túlélték a tomboló viharos éjszakát,
Egy történet a tudományos felfedezésről és a természet csodájáról, ami elrepíti a közönséget egy világkörüli útra, hogy megismerhesse, milyen tényezők alakítják Földünk időjárását, és hogy megtapasztalja a legszélsőségesebb viharokat. Monszunok, hurrikánok és tornádók kellős közepére repítjük a nézőket, ahol szemtanúi lehetnek azoknak a drámai erőfeszítéseknek, amiket a tudósok tesznek, hogy megértsék és előre jelezhessék ezeket a pusztító eseményeket.
Néhány a világ leglátványosabb tájai közül - az Északi-sarkvidék régióiban Québec és Labrador, valamint az Észak-Svédországban. Ez az IMAX film lehetővé teszi, hogy felfedezze a földet, melyet a szavak nem tudnak megfelelően leírni. A végtelen csend a tundrán. Jéghegy sodródik méltóságteljesen a sarkvidéki vizeken. A kétségbeesett rénszarvas. Az elegáns balett az égen: az aurora borealis (vagy északi fény). És az északi népek szüntelen, zseniális erőfeszítéseit, hogyan tudnak alkalmazkodni egy ilyen környezetben.
Az elmúlt évszázadokban, amióta az ember is színre lépett a tengerek meghódításával, a cápákat mindig úgy tekintették, mint brutális gyilkoló gépeket, a mélység rettegett ragadozóit. Erre a rettegéssel vegyes kíváncsiságra épít A nagy cápák nyomában stábja is, amikor a világ óceánjait átfésülve cápakutatásra indul. A földkörüli expedíció során Kalifornia partjaitól a dél- és nyugat-ausztráliai partvidékig követjük nyomon és láthatjuk testközelből a kék cápát, a cetcápát vagy éppen a hírhedt nagy fehér cápát.