Film opowiada historię Marii, która opuszcza klasztor i zostaje guwernantką siedmiorga dzieci kapitana von Trappa, autokratycznego wdowca, który wprowadził w swoim domu surowe zasady wykluczające obecność muzyki i radości. Film łączy w sobie zalety kina familijnego i filmu muzycznego.

Latem 1941 roku dwunastoletnia Dara wraz z rodziną trafia do obozu koncentracyjnego w Jasenovacu. Po śmierci matki i starszego brata, próbuje ocalić najmłodszego z rodzeństwa, mając nadzieję, że ich ojciec wciąż żyje.

Kiedy Barry Allen odkrywa, że może osiągać jeszcze większą prędkość niż dotychczas, okazuje się, że może wpływać na strukturę rzeczywistości oraz wytwarzać ochronne pole energii, które otacza posiadaczy ich własną mocą. W trakcie testów nad nową umiejętnością Flash przenosi się w sam środek II Wojny Światowej, podczas której rozgrywa się walka między nazistami a grupą bohaterów zwaną The Justice Society of America, kierowaną przez bojową amazońską wojowniczkę Wonder Woman. Flash stara się pomóc nowym przyjaciołom w pokonaniu wroga, a oni starają się wymyślić sposób, jak odesłać go do domu.

Dwie rodziny z Missisipi - jedna biała, druga czarna - muszą odnaleźć się w brutalnej powojennej rzeczywistości, kiedy uprzedzenia znaczą czasem więcej niż przyjaźń.

W czasie, kiedy alianci rozpoczynają akcję zepchnięcia nazistów do Niemiec, amerykański pilot bojowy Joseph Ryan (Frank Sinatra), zostaje zestrzelony i osadzony w obozie. Z czasem, po otrzymaniu przez współwięźniów pseudonimu „Von Ryan" mężczyzna przejmuje dowodzenie w tajnej akcji, której celem jest zorganizowana ucieczka z więzienia. Plan jest prosty,... Wystarczy, pamiętając o depczących po piętach nazistach, uciec poza bramy obozu, porwać pociąg i przedostać się nim przez Włochy do Szwajcarii...

Na początku II wojny światowej kapitan Ericson dostaje zadanie eskortowania swoim okrętem,USS Compass Rose, konwoju. Jego załoga składa się ze słabo wyszkolonych rekrutów. Zimowe morze jest dla marynarzy ponure, muszą ratować załogi statków atakowanych przez U-booty, nie mając szansy na udany kontratak. Traumatyczne wydarzenia wiążą jeszcze bardziej kapitana i jego pierwszego oficera.

Holandia, zima 1945. Ostatnie dni II wojny światowej. Nastoletni Michiel odnajduje w lesie zestrzelonego angielskiego pilota, Jacka. Chłopiec na własną rękę stara się przemycić żołnierza do niedalekiego miasteczka. Po szeregu nieudanych prób wciąga do spisku siostrę i wujka. We troje postanawiają zaryzykować życiem, żeby pomóc Anglikowi. Poruszająca i trzymająca w napięciu opowieść o końcu dziecięcych złudzeń i bolesnym wkroczeniu w dorosłość.

II wojna światowa. Audie Murphy to młody amerykański żołnierz z Teksasu. Za swoją waleczność i odwagę zostaje odznaczony wieloma medalami. W krwawych walkach giną jego towarzysze broni. Audie jest jednym z niewielu, którzy jeszcze mogą opowiedzieć o tym, co widzieli i czego doświadczyli w piekle wojny.

Londyn, 1944. Bomba trafia w dom, w którym mieszka pisarz Maurice Bendrix. Maurice nie może pojąć, dlaczego właśnie tego dnia, kiedy niemal cudownie ocalał, porzuca go kochanka Sarah. Okazja wyjaśnienia zagadki pojawia się 2 lata później, gdy mąż Sarah, zwierza się Maurice'owi, że niepokoi go dziwne zachowanie żony.

Film „Six Triple Eight” opowiada inspirującą prawdziwą historię niesamowitych i odważnych kobiet z jedynego batalionu z czasów drugiej wojny światowej, który składał się wyłącznie z czarnoskórych kobiet. Było ich 855 i choć w momencie wcielenia do wojska nie miały pojęcia, czym będą się zajmować, szybko otrzymały życiową misję — posortować niedoręczone listy z trzech lat. Była to iście herkulesowa praca, lecz zdołały ją wykonać — i to o połowę szybciej, niż wstępnie zakładano. Pomimo dyskryminacji, w obcym, zniszczonym wojną kraju udało im się przebrnąć przez 17 milionów listów, pomagając amerykańskim żołnierzom odnowić kontakt z rodzinami i bliskimi w kraju. Na co dzień przyświecało im motto: „gdy nie ma poczty, morale spada”. Kobiety z 6888. batalionu nie tylko dostarczały listy, lecz również niosły nadzieję.

Opowieść biograficzna poświęcona generałowi Karolowi Świerczewskiemu "Walterowi", powiązana z najważniejszymi wydarzeniami w Polsce i w Europie. Część pierwsza obejmuje 40 lat życia generała Świerczewskiego - od rewolucji 1905 roku po odparcie wojsk hitlerowskich pod Moskwą (pierwsza wojna światowa, rewolucja październikowa, wojna domowa w Hiszpanii, wydarzenia w Polsce międzywojennej). Część druga przedstawia ostatnie lata życia - od tworzenia II Armii WP, przekroczenia Bugu i wyzwolenia Warszawy, bitwy pod Budziszynem po śmierć generała Świerczewskiego podczas walk z oddziałami UPA.