Ферис Бюълър. По-голям от живота. Невероятен късметлия. Той е пример за всички онези, които се вземат много насериозно. Момче, което знае стойността на един свободен ден. Филмът хроникира събитията през един особен ден на твърде магнетичния младеж Ферис. Една прекрасна пролетна сутрин, към края на последната си година в училище, Ферис се подава на непреодолимото желание да пропусне зубкането и се отправя към града, заедно с гаджето си и най-добрия си приятел, за да усети емоциите на един ден свобода… и покаже какво може да се постигне с малко изобретателност, доста кураж и едно червено “Ферари”.

Муна е объркана бъбривка, готова да се бори с всичко, за да намери своето място в обществото - с предразсъдъците на околните, с неразбиращите я власти, с килограмите, дори и с малкия си син, който веднъж пристигнал в Щатите, решава че трябва да е "cool" и да пренебрегне майка си. Изпълнен с безброй комични ситуации, предизвикани от тоталната промяна на средата /Палестина - САЩ/, "Amreeka" е типичен пример за все по-често използваното определение "dramedy". Подход, който по много по-човешки начин ни кара да симпатизираме на хората от Палестина, отколкото тежките военни драми, които представят кървавите терористични атентати в региона.

Тони е имал самотно детство, тъй като съучениците му са го отбягвали заради западното му име. Притежава талант на художник, но работи като технически илюстратор, защото картините му са лишени от душа… Вече в средата на житейския си път той среща младата и привлекателна Ейко Конума и се влюбва. Благодарение на нея Тони за пръв път се чувства истински свързан с външния свят. Ала Ейко има една нездрава страст – магазините за дрехи. Разказът, вдъхновил филма „Тони Такитани”, е модерна рефлексия върху отчуждението. Тони Такитани е японският „човек без качества”, аутсайдер, който е длъжен да оцелее в един свят, управляван от парите. А както почитателите на Харуки Мураками знаят, неговото творчество е калейдоскоп на гангрените на съвременното общество, вселена, отразяваща ярко отблясъците от счупеното минало и „прекършените прегръдки“ на настоящето.

Дафни пътува към Лондон, за да открие отдавна изчезналия си баща, влиятелен, богат и преуспяващ аристократ-политик. Докато Дафни се опитва да докаже, че любовта е по-силна от всичко, импулсивното ѝ поведение не прави добро впечатление във висшето общество, а уникалният ѝ стил застрашава чувствата, които цял живот е чакала да изживее.

Класическата пиеса на Уилям Шекспир ни се поднася за трети път в последните десет години, този път в модерна интерпретация.

Дипломираната в университет Сара Куин е принудена да търси отговори на редица въпроси, единият от които е къде е изчезнал нейния приятел, от който няма ни вест, ни кост и нищо не може да обясни странното събитие. Тя влага цялата си енергия в написването на дисертацията си. За целта тя започва да провежда интервюта с редица мъже, които да изяснят какви неизвестни сили управляват живота им. След като тя чува редица истории, започва да подрежда собствения си пъзел и да разбира за себе си и мъжете много повече от първоначално предвиденото.

Дан има голям проблем - женен е за красивата Марси вече три месеца, а двамата още не са консумирали брака си. Затова, когато сексапилната му и доста настъпателна шефка Катрин се опитва да го съблазни, на Дан му трябва съвсем малко и той прави секс с нея. Веднага след това той ужасно съжалява за действията си и започва да се чуди как да се оправдае пред Марси. Идеята, която му хрумва е, че ако направи така, че и съпругата му да му изневери, тогава тя няма да има основание да се сърди. С помощта на най-добрия си приятел Майк, Дан започва да търси подходящ мъж, който да успее да съблазни Марси. Това не се оказва толкова лесна задача, а истинско предизвикателство. Освен това Дан наистина не знае как биха се развили нещата между двама им, ако Марси се влюби в другия.