A világűr sötétjéből nézve bolygónkat a "föld" egy teljesen helytelen elnevezés. Területének hetven százalékát víz borítja, így bolygónk szikrázóan türkiz színben pompázik, ha a távolból figyeljük. Kifejezetten a víz és a hatalmas óceánok teszik a földet egyedivé. Az óceánok a földi élet bölcsői, ők határozzák meg éghajlatunkat és adnak helyet legkülönfélébb élőlények. Szerves részei életünknek és megóvásuk számunkra a legnagyobb kihívás. Annak ellenére, hogy a tengerek alkotják bolygónk területének kétharmadát, többet tudunk a hold felszínéről, mint a tengerek mélyéről. Most először nyílik lehetőség, hogy betekintést nyerjünk abba a világba, amit eddig csak kevesen láthattak, az óceánok és bennük valamint partjaiknál virágzó csodálatosan változatos élőlények világába. Az ismerttől az ismeretlenbe, a Kék mélység feltárja a tengereket és annak elbűvölő, csábító és kegyetlen világát.
Merülj az óceán mélyére, hogy megfigyelhesd a vízalatti világ legveszélyesebb ragadozóit és megismerd a titkait ezeknek a lenyűgöző és tehetséges vadászoknak! Borotvaéles fogak és villámgyors reakciók irányítják ezt az ámulatba ejtő környezetet. Felkészültél, hogy megismerd a cápákat, barrakúdákat és murénákat belengő titkok és talányok mögött rejtőző valódi tényeket? Ez a térhatású 3D-ben forgatott dokumentumfilm olyan egyedülálló módon mutatja be az Óceán királyait, amilyet még sosem láttunk.
Luc Besson A nagy kékség után újra a tenger mélyére merült, hogy onnan egy csodálatos, költői szépségű dokumentumfilmmel térjen vissza. Az Atlantisz nem tudományos ismeretterjesztő film, nem is hagyományos dokumentumfilm - a szó megszokott értelmében nem mesél történetet, mégis ősi titkokról szól. Egy sosem látott világba kalauzol el minket és igazi csodát teremt - csupán a zene és a képek erejével.
Az elmúlt évszázadokban, amióta az ember is színre lépett a tengerek meghódításával, a cápákat mindig úgy tekintették, mint brutális gyilkoló gépeket, a mélység rettegett ragadozóit. Erre a rettegéssel vegyes kíváncsiságra épít A nagy cápák nyomában stábja is, amikor a világ óceánjait átfésülve cápakutatásra indul. A földkörüli expedíció során Kalifornia partjaitól a dél- és nyugat-ausztráliai partvidékig követjük nyomon és láthatjuk testközelből a kék cápát, a cetcápát vagy éppen a hírhedt nagy fehér cápát.
A nagy fehér cápát a Föld legtökéletesebb vadászai között tartják számon a biológusok. És amint ez ebből a cápákat forradalmian új eszközökkel bemutató filmből kiderül, nem is érdemtelenül. Hallgassa meg ön is a velük való találkozást szerencsésen túlélt szörfösök, fürdőzők, búvárok és halászok lélegzetelállító beszámolóit – melyek nemcsak izgalmasak, de rendkívül értékes információkkal szolgálnak is egyben a cápák intelligenciájáról és szokásairól –, majd legyen tanúja egy egytonnás nagy fehér cápa a vízből való kiemelésének és műholdas nyomkövetővel való felszerelésének! E merész és sokat ígérő mutatványnak köszönhetően a tudósok reményei szerint mostantól anélkül szerezhetünk forradalmian új információkat a nagy fehér cápák viselkedési szokásairól, hogy valakinek kis híján meg kellett halnia előtte…
A Hawaii-szigetek nemcsak a vakációzni vágyók paradicsoma, de a tengerbiológusoké is, hisz negyvennél is több cápafaj él a környező vizekben. A látványos filmben Paul Atkins búvároperatőr ritkán látott viselkedési formák megörökítése reményében merül alá a híres partok előtt.