Niezwykły i wzruszający film, którego narratorem jest muzyka. Stworzona przez Hansa Zimmera (Oscar za „Króla Lwa”), Marka Mancina („Król Lew”, „Mój brat niedźwiedź”) i Phila Ramone zachwyca w każdym momencie filmu. Wstępem do tej magicznej muzycznej opowieści jest spotkanie dwojga młodych, utalentowanych muzyków w Nowym Jorku, wiolonczelistki Lyla’i Novacek (Keri Russell) i charyzmatycznego irlandzkiego gitarzysty Louisa Connelly (Jonathan Rhys Meyers). Po latach, pewien osierocony od swych urodzin chłopiec przybywa do Nowego Jorku, by odnaleźć prawdziwych rodziców. Pomaga mu w tym muzyka, którą wciąż słyszy w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy. Muzyka, którą czuje w sercu i która kieruje jego postępowaniem. Jego niezwykły talent odkrywa tajemniczy Wizard (Robin Williams), który nadaje mu pseudonim August Rush.

Trudno być dzieckiem. Każdy się czepia. Taki urzędnik w banku, do którego poszli w sprawie pożyczki na odbudowę spalonej siedziby "Klubu Wrogów Kobiet", wołał za nimi: "Gdybyście byli moimi dziećmi, ukarałbym was!". Odpowiedzieli z godnością: "Gdybyśmy byli Pańskimi dziećmi, ukaralibyśmy się sami!". Bo czym są takie urzędnicze wykrzykiwania wobec prawdziwych problemów małych ludzi: oto Alfalfa (Bug Hall), aktywista "Klubu Wrogów Kobiet", zakochał się w uwodzicielskiej Darli (Brittany Ashton Holmes). Jak go ratować przed tym zgubnym krokiem?! [opis dystrybutora dvd]

Dave Seville musi wyjechać w podróż służbową do Europy. W związku z tym zostawia swoich podopiecznych - wiewiórki Alvina, Simona i Theodora pod opieką panny Miller. W tym momencie, Alvin zapragnął zwiedzić świat. Wiewiórki organizują wyścig dookoła planety. Nie wiedzą, że ich rozmowa jest podsłuchiwana przez dwójkę przemytników diamentów - rodzeństwo Klaus i Claudia Vorstein. Chcą pomóc wiewiórkom w ich wyścigu, dając im do dyspozycji balony napełnione ciepłym powietrzem.

Opowieść o rodzinie farmera z górskiej osady w Arkansas, który odkrył na swoim gruncie złoża ropy i został miliarderem. Nie zmienia jednak farmerskich przyzwyczajeń. Już jako bogacze owdowiały Jed Clampett i jego rodzina: matka, nastoletnia córka, Elly May i syn Jethro, przenoszą się do Beverly Hills. Clampettowie usiłują się dostosować do lokalnych obyczajów, ale budzi to jedynie ogólne rozbawienie otoczenia. Nikt jednak nie zamierza ich krytykować, bo Jed, będący wdowcem, jest najlepszą partią w okolicy.

Daphne jest wychowywana przez swoją matkę w dzielnicy Nowego Jorku - China Town. Dziewczyna czuje, że aby odnaleźć siebie, musi najpierw poznać swoje pochodzenie. W tym celu postanawia wyjechać do Anglii, by spotkać wreszcie swojego ojca, arystokratę Henry'ego. Jednak na miejscu okazuje się, że jej ojciec ma poważne plany związane z polityką, do których ona nie pasuje. Daphne wbrew sobie z przebojowej nastolatki musi zmienić się w grzeczną, ułożoną młodą damę.

Ray Peyton pragnie podarować samochód ukochanej córce. Maggie, która marzy o sportowym aucie, ma wybrać sobie prezent na złomowisku. Dziewczyna zwraca uwagę na skromnego i mocno sfatygowanego volkswagena "garbusa" z lat 60. XX w. Wkrótce okazuje się, że ten niepozorny biały "Garbi" ma niezwykłe właściwości. Pomoże on Maggie spełnić marzenie o starcie w wyścigach NASCAR.

Ava i Tanzie mają wszystko, co potrzebne do szczęścia - udziały w przynoszącej krocie firmie kosmetycznej, a ich życie przypomina jedną wielką imprezę. Kiedy nadarza się okazja, dziewczyny mogłyby, oczywiście, posłuchać doradców i sprzedać firmę z ogromnym zyskiem największemu konkurentowi na rynku, ale w ten sposób zniszczyłyby założoną przez ich ojca markę. Ava i Tanzie postanawiają podjąć walkę o to, co należy do nich.