Historia samotnego wojownika, który w swej wędrówce przybywa do obcego miasta, terroryzowanego przez dwa zwalczające się klany. Oferuje swe usługi temu, kto da więcej, ale odkrywszy zdradę zleceniodawców, doprowadza do sytuacji, w której obie strony ponoszą klęskę.
Ekranizacja autobiografii malarza Christy'ego Browna, który urodził się w 1932 roku w Dublinie w rodzinie bardzo licznej i niezamożnej. Od urodzenia całkowicie sparaliżowany, mógł poruszać jedynie lewą stopą. Rodzice nie chcieli pogodzić się z ułomnością syna. Dokładali wszelkich starań, aby mógł uczestniczyć w życiu rodzinnym. Jako nastolatek Christy zaczyna malować, okazuje się, że ma talent.
Sir Robin z Locksley, popierający nieobecnego króla Ryszarda, zostaje pozbawiony swych włości i skazany na banicję. Wkrótce staje na czele drużyny takich jak on banitów, z którymi postanawia przywrócić sprawiedliwość i pomóc udręczonym ludziom, napadając na bogatych i oddając zrabowane złoto biednym.
Wesołych świąt jest to film oparty na prawdziwych wydarzeniach jakie miały miejsce w roku 1914. Dramat wojenny w którym ukazana jest bitwa między żołnierzami niemieckimi a oddziałami Francji i Wielkiej Brytanii. Na czas wigilii wrogie państwa postanawiają odłożyc broń na bok, a nawet złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne.
Biograficzny film w reżyserii Gusa Van Santa opowiadający historię Harveya Milka (Sean Penn), który został zamordowany w 1978 roku. Był on pierwszym politykiem zasiadającym we władzach miejskich jawnie walczącym o prawa dla osób homoseksualnych. [filmaster.pl]
Pod koniec lat 60. Eriksson (Michael J. Fox), szczęśliwy mąż i ojciec, zgłasza się na ochotnika do wojska i zostaje wysłany do Wietnamu. Trafia do oddziału Tony'ego Meserve'a (Sean Penn), pewnego siebie, cynicznego sierżanta. Podczas jednej z akcji oddział traci jednego z ludzi. Rozwścieczeni śmiercią kolegi żołnierze postanawiają porwać, zgwałcić i zamordować wietnamską dziewczynę. Ich decyzja spotyka się ze sprzeciwem Erikssona, który musi wybierać pomiędzy lojalnością wobec kolegów a własnym poczuciem moralności.
Geoffrey Rush wciela się w postać diabolicznego Markiza De Sade, szokującego pokolenia przesiąkniętymi erotyzmem i okrucieństwem dziełami literackimi. Obok Rusha, w filmie możemy oglądać także takich aktorów, jak Kate Winslet, Joaquina Phoenixa, Michaela Caine. Reżyser Philip Kaufman przedstawia prowokujący portret Markiza De Sade - głośnego i kontrowersyjnego pisarza, który rzucił wyzwanie zarówno władzom kościelnym, jak i państwowym osiemnastowiecznej Francji. W swej kryjówce, z dala od świata, Markiz o płodnym umyśle tworzy swe perwersyjne opowieści, z pomocą pokojówki, pięknej i prostodusznej Madeleine. Kiedy ich związek wychodzi na jaw, dochodzi do mącącej porządek publiczny i prowokacyjnej konfrontacji pomiędzy wolnością wypowiedzi jednego człowieka, a cenzurą i potrzebą zwierzchnictwa państwa.
Opowieść rzuca głęboki cień na relacje łączące ukochanego autora wszystkich dzieci, A. A. Milne’a (Domhnall Gleeson) z jego synem, Christopherem Robinem (Will Tilston). Pod koniec I wojny Światowej, zainspirowany zabawkami swego synka, Milne tworzy cudowny świat Kubusia Puchatka, co przynosi mu natychmiastową, trwająca do dzisiaj sławę. Lecz międzynarodowy sukces książek ma swoją cenę, którą przychodzi zapłacić autorowi, jego żonie Daphne (Margot Robbie) i ich synkowi.
Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, jakie miały miejsce w stanie Wyoming w 1890 r. Opowiada o dramatycznych starciach pomiędy przybyszami z Europy Wschodniej a bezwzględnymi Amerykanami, budowniczymi Imperium, którzy chcą wyeliminować obcych.
W 1896 roku we wschodniej Afryce doszło do wydarzeń, które do dziś jeszcze wspominane są przez mieszkańców tego kontynentu. Podczas budowy mostu kolejowego nad rzeką Tsavo robotnicy zostali zaatakowani przez dwa lwy ludojady. Wypadek ten stał się początkiem koszmaru, który trwał 9 miesięcy i pochłonął ponad 130 ofiar. Lwy, które miejscowi ochrzcili imionami Duch i Mrok terroryzowały okolicę, sprytnie unikając kolejnych pułapek zastawianych przez ludzi. Film "Duch i Mrok" w reżyserii Stephena Hopkinsa jest próbą odtworzenia tamtych dramatycznych wydarzeń.
Lato 1832 roku. Pułkownik huzarów, młody Piemontczyk Angelo Pardi, ucieka przed austriackimi szpiegami do południowej Francji. Szuka schronienia w Prowansji, gdzie wybuchła właśnie epidemia cholery. Przybywszy do Manosque, Angelo zostaje posądzony o zatrucie miejscowej studni. Uciekając przed atakiem mieszkańców i depczących mu po piętach austriackich agentów, znajduje schronienie w opuszczonym domu. Okazuje się, że ukrywa się tam piękna, młoda arystokratka Pauline de Théus.
Keith Hunter Jesperson (David Arquette) nie był lubianym dzieckiem. Koledzy często drwili z jego tuszy. Chłopak wyszedł jednak na ludzi i został kierowcą ciężarówki. Wiódł spokojne życie do dnia, kiedy jego żona postanowiła rozstać się z nim po piętnastu latach małżeństwa. Wtedy coś w nim pękło. Keith zaczął z zimną krwią zabijać kobiety, pozostawiając za każdym razem na miejscu zbrodni rysunek uśmiechniętej buzi. W ciągu pięciu lat dopuścił się co najmniej ośmiu zbrodni. Pewnego dnia przypadkowa kobieta przyznała się, że razem ze swoim chłopakiem jest odpowiedzialna za jedno z morderstw. Jesperson poczuł się oszukany i zaczął wysyłać do gazet niepokojące listy.