Vaitas Erpas kartu su savo broliais gena gyvulius pardavimui. Kai jie sustoja poilsiui, plėšikai užpuola brolius ir nužudo jauniausią iš jų. Keršto ir pykčio vedinas Vaitas įsidarbina šerifu mažame Tumstouno miestelyje. Jam padeda žinomas vietinis šaulys, vardu Džonas „Dokas“ Holidėjus.
Robinas Cavendishas įsimylėjo savo žmoną Dianą iš pirmo žvilgsnio. Tačiau vos jiems susituokus dvidešimt aštuonerių metų vyras susirgo poliomielitu, visas jo kūnas buvo suparalyžiuotas. Gydytojai davė jam tris mėnesius. Susidūręs su tokia sunkia liga Robinas paniro į depresiją, net nenorėjo matyti savo neseniai gimusio sūnaus, tačiau Diana nepasidavė – jos besąlygiška meilė įkvėpė ir patį Robiną. Galiausiai ji sugalvojo sutuoktinį parsivežti namo, tai dvidešimto amžiaus viduryje atrodė neįmanomas dalykas – Robino kvėpavimą palaikė mediciniai aparatai, kuriems pakaitalo kelionėje nebuvo... Tačiau Diana surizikavo – išjungė viską ir kuo greičiau vežė jį namo. Artimųjų apsuptas Robinas sustiprėjo ir visiems įrodė, kad gydytis galima ir namuose. Galiausiai jie išrado specialų vežimėlį, užtikrinusį kur kas pilnavertiškesnį gyvenimą. Šis išradimas pakeitė pasaulį daugelio pacientų, kuriems ligoninė buvo tapusi amžinu kalėjimu.
Tai saga apie Amerikos gimimą, spalvingą jos istoriją. Tai istorijos apie Amerikos kančias, tai istorijos apie mūsų šaknis”. Filmo veiksmas vyksta Faiv Points’o rajone, tamsiame ir daugiatūkstantiniame miesto kampelyje, dorų piliečių vadinamame blogio ir chaoso centru. Būtent šitame “nusikaltimo rojuje” ir pasirodo jaunas airių imigrantas Amsterdam Velon – nužudytojo dvasininko sūnus, kuris kažkada buvo airių imigrantų grupuotės lyderis, atvykęs į Faiv Points’ą. Po šešiolikos metų, praleistų prieglaudoje, Amsterdam sugrįžta į Faiv Points’ą, kad surastų savo tėvo žudiką. Jo taikinys – Uiljam Kating “Bilas Mėsininkas”, negailestingas gaujos lyderis. Amsterdamo planas aiškus: sulaukti dienos, kai Uiljam Kating švenčia savo pergalę, ir jį nužudyti. Amsterdamo kova už šeimos garbę, laisvę ir moterį, kurią jis myli – visa tai vyksta svarbiu Amerikos istorijai periodu: liaudies sukilimai, kuriuos išprovokuoja Naujieji amerikiečiai, tokie kaip Amsterdam.
1967 metų liepą kilo masiniai neramumai, išprovokuoti nuolatinio baltaodžių dominuojamo Detroito policijos departamento brutalumo prieš afroamerikiečių bendruomenę. To rezultatas yra taip vadinamas „12-osios gatvės maištas“ – vienos mirtiniausių ir destruktyviausių riaušių Amerikos istorijoje. Riaušės truko penkias paras, nusinešė 43 žmonių gyvybes ir padarė finansinių nuostolių nuosavybei už šimtus milijonų dolerių. Dabar režisierė Kathryn Bigelow ir jos scenaristas Markas Boalas pristato šį istorijos epizodą juostoje „Detroitas“.
1776 metais Pietų Karolinos žemes pasiekia revoliucinis karas. Amerikiečiai kovoja su britų pulkais. Benjaminas Martinas (Mel Gibson), garsėjantis greitumu ir nenugalimumu, turintis didelę kovotojo patirtį, atsisako būti savanoriu, kad apsaugotų septynis savo vaikus, kuriuos augina vienas po žmonos mirties. Vyriausias Benjamino sūnus Gabrielis (Heath Ledger) nepaklauso tėvo – užsirašo savanoriu. Vaikinas įsitikinęs, kad karas skirtas narsiems, galvojantiems apie šalies ateitį ir nuotykių beieškantiems žmonėms. Deja, taip karu besižavintis jaunuolis patenka į nelaisvę, kitas Benjamino sūnus žiauriai nužudomas generolo Tavingtono. Nors Benjaminas Martinas norėjo gyventi taikoje, aplinkybės privertė iškelti karo kirvį. Į kruviną kovą jis įtraukia ir dar mažamečius savo vaikus. Prasideda mūšis ne tik už jaunos valstybės nepriklausomybę, bet ir už savo šeimą, kerštas už skurdą, sudegintus namus ir sūnaus mirtį.