Pod koniec lat 60-tych grupa pięciu niezwykle utalentowanych angielskich komików oraz jeden Amerykanin stworzyli kultowy serial "Latający Cyrk Monty Pythona", na który składało się wiele niezapomnianych skeczy i prześmiesznych gagów, drwiących z wszystkich i wszystkiego. I taki jest również nakręcony w 1971 roku pierwszy pełnometrażowy film Monty Pythona o tytule niezwykle pasującym do szybko zmieniających się tematycznie skeczy, czyli "A teraz coś z zupełnie innej beczki". Film powstał głównie z myślą o wkroczeniu Pythonów na rynek amerykański.

Rafeal jest przysłowiowym Don Juanem dużego domu towarowego w Madrycie. Jest ambitnym pracownikiem, który dąży do objęcia kierownictwa. Pewnego wieczoru uwodzi seksowną ekspedientkę i spędza z nią noc w domu towarowym. Wówczas dochodzi do wypadku w którym ginie jego rywal na stanowisko kierownika, Don Antonio. Rafeal chce zatuszować cale to zdarzenie, próbuje pozbyć się ciała paląc je w piecu. Jednak kiedy już wszystko ma przygotowane ciało ofiary znika.

Po siedmiu latach od ukończenia szkoły Nagisa i Karma wracają do swojej klasy.

Znana dziennikarka, Emanuelle wraz ze swą przyjaciółką Corą Norman odkrywają tajemnicę niewolnic porywanych z różnych stron świata. Mimo iż ich dochodzenie zajmuje wiele czasu, to i tak bohaterkom zostaje dużo czasu na przyjemności...

Amerykańska dziennikarka podróżuje po świecie szukając dobrej historii. Przyłącza się do współczesnego haremu i z nimi jedzie do Wenecji, aby dowiedzieć się, co dzieje się na dyplomatycznych przyjęciach. Tam przypadkowo, próbując rozwikłać zagadkę korupcyjną, odkrywa, że pewien gang porywa dziewczyny, by kręcić z nimi erotyczne filmy hardcore.

"Wizje Europy" to gigantyczny projekt stworzony przez Zentropę - firmę produkcyjną założoną m.in. przez duńskiego reżysera Larsa von Triera. Pomysł był prosty: 25 uznanych reżyserów z 25 różnych krajów - członków nowej Unii Europejskiej przedstawia swoją wizję Nowej Europy. Obowiązywała całkowita dowolność artystyczna, filmy mogły dotyczyć zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości. Jedynym ograniczeniem był czas etiud - każdy twórca miał do wykorzystania maksymalnie 5 minut. Polskę reprezentuje Małgorzata Szumowska i jej "Skrzyżowanie" ze zdjęciami Michała Englerta.