Filmo veiksmas vyksta nedideliame teismo kambaryje, skirtame prisiekusiųjų posėdžiams. Dvylika vyrų turi nuspręsti puertorikiečio jaunuolio, įtariamo nužudžius savo tėvą, likimą. Atrodytų neturėtų būti nė šešėlio abejonės. Vaikinas - žmogžudys. Tyrėjai ir prokuroras nepaneigiamai įrodė kaltę bei pateikė neginčijamus įkalčius. Amerikos teisė reikalauja, kad visi prisiekusieji balsuotų už nuosprendį vienbalsiai. Tačiau netikėtai vienas prisiekusiųjų (aštuntasis) balsuoja prieš - "vaikinas nekaltas". Jam nesvarbu, kad visi kiti prisiekusieji linkę "žmogžudį" kuo greičiau pasiųsti į elektros kėdę, kad visi kažkur skuba savais reikalais. Prasideda pykčiai ir barniai.

Šis filmas išgarsino genialųjį japonų režisierių Akirą Kurosavą visame pasaulyje. Filmo veiksmas nukelia į XII a. Japoniją. Žmogžudystės ir prievartavimo liudininkai pasakoja visiškai skirtingas ir prieštaraujančias viena kitai nusikaltimo versijas. Kas iš jų teisus? Kas apskritai yra tiesa? Pagrindinį vaidmenį sukūrė Toshiro Mifune.

Alabamoje gyvenantis advokatas Atikas Finčas augina du vaikus: šešerių metų dukterį Džem ir sūnų Skotį. Filmo veiksmas prasideda tuomet, kai advokatas nusprendžia ginti afroamerikiečių kilmės vyrą, kaltinamą jaunos moters išprievartavimu. Toks sprendimas visam laikui pakeis ne tik tėvo, bet ir jo vaikų gyvenimus. Ar pavyks pakeisti žmonių požiūrį ir išsaugoti šeimą?

Jauna imigrantė Selma gyvena ir dirba Amerikoje. Moterį slegia liūdna neišvengiamybė – dėl retos akių ligos ji po truputį praranda regėjimą. Jeigu vieniša mama nespės sutaupyti pakankamai pinigų operacijai, jos sūnelį ištiks toks pats likimas. Selma nepasiduoda. Kai reikalai tampa nepakeliamai sunkūs, moteris prisimena didžiausią savo aistrą – muziką. Ji matė visus klasikinius Holivudo miuziklus, ji gali pakartoti kiekvieną gražiausią eilutę, ji gali sušokti kiekvieną nuostabiausią šokį… Populiaraus miuziklo fragmentas, daina bei šokis pakyla iš savo išgrynintos erdvės ir nusileidžia moters išmonėje. Melodija, tonas, garsas ar instrumentas dabar įgauna tikro gyvenimo atspalvį. Muzikos garsai – gyvenimo triukšme. Auksas – kasdienybės purve. Selma aistringai džiaugiasi kiekviena savo kasdienybės smulkmena. Mažais ir simpatingais dalykais, kurių kiti net nepastebi. Ji tiesiog įsimylėjusi gyvenimą!

Penkiems „Oskarams" nominuota „Filadelfija" gali pasirodyti negirdėta. Gana prieštaringai vertinamas filmas pasakoja apie ŽIV užsikrėtusį ir dėl to darbą praradusį vyriškį.Filmo titulinę dainą, apdovanotą „Oskaru", tikrai girdėjo visi – tai Bruce‘o Springsteen`o „Streets of Philadelphia". Antrąjį "Oskarą" filmui "uždirbo" pagrindinio vaidmens atlikėjas Tomas Hanksas.

Garsus advokatas Martinas Veilas imasi iš pirmo žvilgsnio visai aiškios ir neįdomios bylos. Žiauriai nužudytas aukštas bažnyčios pareigūnas. Visi įkalčiai nukreipti prieš ramų ir tylų vaikinuką, protiškai atsilikusį našlaitį, patarnaujantį bažnyčioje. Vaikinas atrodo toks nekaltas ir bejėgis, kad sunku patikėti jo kalte. Tada advokatas imasi pats tirti bylą. Netrukus paaiškėja šokiruojančių šventikų, aukštų pareigūnų, tarp jų ir apygardos prokuroro, gyvenimo faktų. Iškyla skandalas dėl seksualinio išnaudojimo. Advokatas žūtbūt nori išgelbėti vaikiną nuo mirties bausmės.Reikalai komplikuojasi, kai advokato priešininke tampa jo buvusi meilužė, kuri teisme vykdo korumpuoto prokuroro valią.

1966-ieji. Niujorko kvartalas "Pragaro virtuvė" (Hell's Kitchen). Šioje vakarų Manheteno dalyje, apgyventoje italų, airių ir išeivių iš Rytų Europos, galioja savi griežti įstatymai. Gyvenimą čia reguliuoja bažnyčia ir mafija. Išgyventi čia nelengva, tačiau filmo herojams Maiklui, Lorenzo, Džonui ir Tomiui šis rajonas - gimtieji namai. Jo gatvėse jie krečia visokias eibes, žaidžia. Tačiau vieną karštą vasaros dieną nerūpestingas vaikėzų gyvenimas lemtingai pasikeičia. Bandymas efektingai nugvelbti dešrainių pardavėjo vežimėlį baigiasi tragedija ir visas "neišskiriamas ketvertukas" sėda už grotų. Nuo šiol jie - "miegaliai". Taip vietos žargonu vadinami nuteisti kalėti nuo 9 iki 18 mėnesių. Vilkinsono berniukų kolonija, į kurią patenka draugai, iš pirmo žvilgsnio atrodo lyg tyli mokykla. Vienok už savo durų ji slepia pragarą...

Misisipės valstijoje, Kentono miestelyje gauja baltaodžių jaunuolių išprievartavo ir paliko merdėti dešimtmetę juodaodę mergaitę Tonę Heili. Teismas juos paleido į laisvę už užstatą. Nesitikėdamas teisingumo, krauju srūvančia širdimi, mergaitės tėvas Karlas Heilis teismo salėje pats įvykdo keršto aktą - iššaudo prievartautojus ir sunkiai sužeidžia policininką.. Už tai jam gresia mirties nuosprendis. Nepaisydamas visuomenės priešiškumo jaunas talentingas advokatas Džeimsas Brigansas imasi iš pirmo žvilgsnio beviltiškos bylos – jis ketina teisme ginti Heilį.

Vienuolė ima rūpintys mirties bausme nuteisto žmogžudžio paskutinėmis dienomis. Gal pavyktų sušvelninti bausmę? Jei ne, tai gal bent pavyktų palengvinti nuteistajam vertingai išgyventi paskutines valandas.

Remiantis tikrais faktais sukurta istorija apie Lori Dženson, 1975 m. įsidarbinusią Minesotos anglies kasyklose. Ji ir kitos moterys, dirbusios kasykloje, daugelį metų kentėjo bendradarbių vyrų seksualinį priekabiavimą, pradedant patyčiomis, pornografiniais grafiti ir dar blogiau. Galiausiai 1984 m. Lori Džeison kreipėsi į teismą ir pirmąkart JAV istorijoje laimėjo bylą dėl seksualinio priekabiavimo.

Tikrais įvykiais paremtas pasakojimas apie penkis Amerikos armijos karius, tarnaujančius Vietname. Uniformuoti jaunuoliai iš vieno kaimo pagrobia merginą, išprievartauja ir nužudo. Vienas iš karių atsisako dalyvauti žiauriuose prievartavimo ir žudymo veiksmuose. Jis liudija prieš karinį teismą ir nulemia keturių draugų likimą.