Istorija paremta tikrais įvykiais pasakoja apie jauną mokytoją Roną Klarką, dirbantį pradinėje mokykloje Šiaurės Karolinoje. Jis mano, kad mokytojo pareiga yra užmegzti pasitikėjimu grįstus santykius su mokiniais, nes tai padeda produktyviai dirbti. Jis jau kelerius metus daro puikią pažangą savo klasėje ir nusprendžia, kad atėjo laikas imtis naujų iššūkių. Persikėlęs į Niujorką, jis iš karto imasi mokyti problemiškiausius vaikus, pažadėdamas mokyklos direktoriui, kad šie vaikai per porą mėnesių sugebės gerokai pagerinti savo pažymių vidurkį.

Didžiojo nuosmukio metu viską praradusi, vieniša moteris leidžiasi į kelionę po Jungtinių Amerikos valstijų vakarus, gyvendama tarsi šių dienų klajoklė – savadarbiame namelyje ant ratų. Po ekonominio mažo Nevados miestelio žlugimo, Fern susipakuoja savo mantą į furgoną ir leidžiasi į kelią, tyrinėdama gyvenimą už įprastos visuomenės ribų, kaip šiuolaikinis klajoklis. Trečiajame režisierės Chloé Zhao vaidybiniame filme vaidina tikri klajokliai - Linda, Svankė, Bobas – kaip Fern mentoriai ir bendražygiai, nukeliantys ten, kur niekada nebuvote, supažindina su nuostabiais žmonėmis, apie kuriuos mažai ar nieko nežinojote, ir palieka jus kupinus jausmų, kurių galbūt nejutote, bet džiaugiatės šia kelione ir joje pasikeitėte. Vienas iš dalykų, kuriuos šiame gyvenime labiausiai mėgsta klajokliai, yra tai, kad nėra galutinio atsisveikinimo. Sutinki šimtus žmonių ir niekada neatsisveikini. Klajokliai tiesiog sako „pamatysiu tave kelyje“.

Istorija rutuliojasi Švedijoje Antrojo pasaulinio karo metu. Penkiolikmetį Stigą pakeri mokytojos Violos grožis ir moteriška branda. Trisdešimt septynerių mokytoja greitai pajunta vaikinuko susižavėjimą ir nelieka abejinga jo jaunystei ir nekaltybei. Tarp jų užsimezga aistringas ryšys. Violai tai teikia palengvėjimą nuo jos nuolat girto vyro. Nei mokytoja, nei mokinys nenumano, kokių aukų iš jų pareikalaus šie draudžiami santykiai.

Reidem Mobli turi svajonę, baigti mokyklą, koledždą ir susirasti norima darbą, tačiau tai padaryti pasirodo ne taip paprasta...