Díky vynálezu, který sliboval přinést revoluci do způsobu testování krve, se Elizabeth Holmesová stala nejmladší miliardářkou na světě, a Američané na ni pohlíželi jako na Steva Jobse v sukni. Pak se po její společnosti přes noc slehla zem.
Profesor Jim Al-Khalili má pozoruhodný a zajímavě optimistický pohled na to, jak jsme dokázali stvořit stroje, které dovedou simulovat, upravovat, a dokonce překonat lidskou mysl, a prozrazuje, proč bychom se tím neměli nechat vystrašit. Jim vypráví příběh o snaze vyvinout umělou inteligenci, prvních známkách toho, že se stroje začaly samy učit a nedávném průlomu, který přinesly umělé neutrální sítě. Ukazuje, že umělá inteligence nejen mění náš svět, ale také naše představy o inteligenci a vědomí. Kromě toho uvidíme, jak filtry využívají umělou inteligenci, aby úspěšně zachytili spam. Seznámíme se s nejmodernějším chatovacím robotem a zjistíme, jak udržuje konverzaci při životě. Dozvíme se, jak to, že jen pár pozměněných pixelů způsobí, že si počítač myslí, že sleduje trombón místo psa. A promluvíme si s Demisem Hassabisem, vizionářem umělé inteligence, který vede DeepMind a který prohlašuje, že „musí vyřešit inteligenci, aby pak mohl vyřešit všechno ostatní“.
Univerzita singularity vznikla, aby spojovala lidi se zájmem o řešení problémů, které se týkají celého lidstva. Studentské týmy mají za úkol vytvořit projekt, který dokáže v následujících deseti letech ovlivnit miliardu lidí... Každé léto se 80 mladých géniů zúčastní jistého speciálního programu, který probíhá na tajné základně NASA. Jejich úkol: založit firmu, jež během následujících deseti let ovlivní životy miliardy lidí. Studenti získávají neomezený přístup k nejlepším technologiím. Mají k dispozici letadla s nulovou gravitací a můžou si pohrát se syntézou DNA. Jejich učitelé jsou zkušení astronauti, vizionářští miliardáři, prvotřídní vědci a novátorští vynálezci. Podaří se jim uspět a dosáhnout něco, co je takřka nemožné? Ovlivní celý svět? Nebo je to sfoukne jako svíčku?