Mel Gibson, americký herec a filmový režisér australského původu, se koncem 80. let stal hvězdou a téměř dvě desetiletí si užíval výsadního postavení, než kvůli svým kontroverzním názorům a skandálům upadl v nemilost. Andělská tvář, utrápená duše: kdo je ve skutečnosti Mel Gibson?
„Nevím, co jsem o sobě zjistil. Zjistil jsem, že mě baví, co dělám, že mě baví vyprávět příběhy.“ Miloš Forman jako tvůrce. Miloš Forman jako člověk. Filmař ověnčený Oscary za Amadea a Přelet nad kukaččím hnízdem. A zároveň charismatický dobrodruh, který se nebojí pochybovat sám o sobě. Celovečerní biografický dokumentární film o „dobrodružném“ životě režiséra Miloše Formana.
Z královny hororu královnou komedie aneb herečka, která zraje jako víno... Její rodiče byli hollywoodskými hvězdami. Otec Tony Curtis ztvárnil například jednu z hlavních postav legendární komedie Někdo to rád horké, matka Janet Leighová zase vstoupila do dějin díky dokonalé vražednické sprchové scéně v Hitchcockově Psychu. Jamie Lee byla sice odmalička vedená k tomu, že herectví není nic pro ni, nakonec ale geny zvítězily. Prošlapat si vlastní cestu však nebylo jednoduché a hodně dlouho byla Jamie Lee zaškatulkovaná jako "ječící královna" hororů typu Halloween.
Nevšední biografie jedné z významných osobností evropské operní scény 18. století. Carlo Broschi, zvaný Farinelli (1705-1782), patřil mezi nejobdivovanější zpěváky své doby; sopranista, vrcholný představitel slohu bel canto, díky svému zmrzačení (byl kastrát) zvládl tři a půl oktávy, a dokázal udržet tón celou minutu. Fascinující a nejednoznačná postava je pro autory průvodcem dobou baroka s jeho pompézností a smyslem pro efekty; hrdina si však zároveň zachovává tajemství, jež tkví v neuchopitelném umění dojímat krásou zpěvu. Právě Farinelliho „božské“ umění je ústředním prvkem vyprávění, jež zobecňuje osud skutečné osobnosti v historické době na pozadí vztahů mezi protagonisty a jejich zvláštních „rolí“...
Tommaso Buscetta byl prvním z mafiánských bossů, kdo v roce 1986 proti tomuhle zločineckému spolku svědčil. On i jeho rodina přišli úplně o všechno.
Křehkost Střihorukého Edwarda, drzost Jacka Sparrowa, nespoutanost punkového muzikanta... Jednou prý k Johnnymu Deppovi přistoupil muž, který na něj předtím dlouho upřeně zíral, a pronesl: „Vy jste vy!“. Johnny věcně odvětil: „Ano, já jsem já.“ Ale věděl a ví on sám, kým doopravdy je? Punkovým kytaristou, který se náhodou stal světově proslulým idolem? Nebo snad prvoplánovým zlounem, který ubližuje ženám? A nemá nakonec nejblíže křehkosti jedné ze svých ikonických postav Střihorukého Edwarda? Jisté je, že Johnny Depp zná bídu i bohatství, lásku i nenávist, oslavování i pomyslné kamenování. Zaujal nejvýznamnější filmové osobnosti jako Marlona Branda či Tima Burtona, padl si do noty s Hunterem S. Thompsonem, Terry Gilliamem a dalšími. Říká se, že umí očima vyjádřit cokoli. Na festivalu v Karlových Varech, kam dorazil ve chvíli, kdy nad ním zbytek světa lámal hůl, si dokázal okamžitě podmanit davy. Ve světě filmu je jeho stopa naprosto jasná a nesmazatelná.