Tony Wendice odkrywa zdradę swojej żony. Wynajmuje i szantażuje swojego dawnego kolegę. Ten w czasie napaści na Margot Wendice sam zostaje zamordowany, a biedna Margot oskarżona o zabójstwo i aresztowana. Jej kochanek i detektyw muszą znaleźć na czas "klucz" do rozwiązania sprawy.
Mark Renton (Ewan McGregor) nie ma ochoty wieść "przyzwoitego" życia. Zamiast kariery, rodziny i przesiadywania przed telewizorem wybiera wieczną balangę, narkotyki i kompletny odjazd. W jego zakręconych perypetiach towarzyszą mu zwariowani przyjaciele: świr Begbie (Robert Carlyle), kobieciarz Sick Boy (Jonny Lee Miller), niezbyt rozgarnięty Spud (Ewen Bremner) i Diane (Kelly Macdonald) - dziewczyna z dobrego domu. Jednak pewnego dnia Mark postanawia zerwać z przeszłością i stać się normalnym obywatelem. Nic z tego - jego przyjaciele nie pozwalają mu tak łatwo się zmienić. Gdy będzie trzeba, zamieszkają w jego mieszkaniu, będą pić piwo, a nawet sprzedadzą telewizor...
Czarnoskóra Hortense mieszka w Londynie, jest okulistką świetnie radzącą sobie w życiu. Po śmierci matki zostaje nagle sama. Była w dzieciństwie adoptowana i teraz, gdy nie ma już nikogo bliskiego, pragnie dowiedzieć się, kim byli jej naturalni rodzice. Prawdziwa matka Hortense, Cynthia, pracuje jako robotnica w fabryce opakowań. Starzejąca się kobieta, paląca papierosa za papierosem, mieszka w obskurnym domu wraz z nieślubną córką Roxanne. Hortense decyduje się w końcu nawiązać kontakt z matką, która, choć niechętnie, umawia się na spotkanie.
Nadchodzi Boże Narodzenie w Londynie. Były gwiazdor rocka Billy Mack nagrywa swój przebój w bożonarodzeniowej wersji. Jamie dowiaduje się, że jego dziewczyna ma romans z jego bratem. Peter i Juliet właśnie wzięli ślub, jednak Juliet nie umie ułożyć swoich relacji z przyjacielem męża. Daniel cierpi po stracie żony, ale musi zająć się pasierbem. Karen i Harry to stabilne małżeństwo, lecz mężczyznę wodzi na pokuszenia seksowna sekretarka. Do rezydencji na Downing Street 10 właśnie wprowadza się nowo wybrany premier - młody i samotny.
Akcja rozgrywa się w połowie lat 60. w Londynie. Nastoletni Jimmy (Phil Daniels) wstępuje do młodzieżowego gangu "Modsów". Grupa wymaga bezwzględnej lojalności. W pewien weekend paczka postanawia wyjechać do Brighton, gdzie królem Modsów jest niejaki Ace (Sting). Na głównej promenadzie chłopcy wszczynają walkę z gangiem Rockersów.
Kathy, Ruth i Tommy uczą się w Hailsham, elitarnej szkole z internatem, idyllicznym miejscu w sercu angielskiej prowincji. Nauczyciele kładą tu wielki nacisk na twórczość artystyczną i wszelkiego rodzaju kreatywność. Jednocześnie dzieciom narzuca się tu ścisły zdrowotny reżim, zakazuje kontaktów z rodzicami i opuszczania terenu szkoły. Szybko staje się jasne, że w Hailsham coś jest nie tak.
Twórcy filmów "Cztery Wesela i Pogrzeb" i "Notting Hill" przedstawiają "Dziennik Bridget Jones", najzabawniejszą, najoryginalniejszą i najodważniejszą komedię roku. W ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding wystąpili: Renée Zellweger ("Jerry Maguire"), Hugh Grant ("Cztery Wesela i Pogrzeb", "Notting Hill") i Colin Firth ("Zakochany Szekspir", "Angielski Pacjent"). U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie? Zaufaj Bridget - zacznij prowadzić dziennik!
Niełatwo młodej dziewczynie żyć zgodnie z tradycjami jej hinduskiej rodziny we współczesnym Londynie. Rodzicom trudno zaakceptować marzenia i dążenia tak inne od ich wyobrażeń o tym, co przystoi Hindusce. Zwłaszcza, kiedy córka nie potrafi ugotować tradycyjnego dania, za to podkręcanie piłki jak Beckham ma opanowane do perfekcji. Sympatyczna komedia, w której podziwiać można między innymi fantastyczne wykopy młodziutkiej Keiry Knightley.
Początek lat 90. XX wieku. Brute - pół Anglik, pół Polak, ciemny typ i recydywista, zostaje zesłany w ramach resocjalizacji do pracy w szpitalu dla sierot w Rumunii. Bliski kontakt z ciężko skrzywdzonymi przez los dziećmi staje się dla niego początkiem wewnętrznej odnowy. Wkrótce odkrywa, że wybrane dzieci są sprzedawane na Zachód. Uzyskane w ten sposób pieniądze rzekomo mają zapewnić godziwą egzystencję pozostałym pensjonariuszom szpitala. W rzeczywistości jednak służą znacznie mniej szlachetnym celom.
Izi ma szansę wyrwać się z Kuchni, jednego z ostatnich domów socjalnych w Londynie. Jednak gdy do jego życia wkracza młody Benji, mężczyzna staje przed trudną decyzją.