Pewnego dnia, w jednej z amerykańskich szkół, dochodzi do bezprecedensowej sytuacji. Oto grupa uczniów, w której skład wchodzą: sportowiec, kujon, panienka z bogatego domu, łobuz oraz dziwaczka, dostają wspólną karę za złe zachowanie w trakcie lekcji. Karą jest spędzenie w sobotę 8 godzin w klasie. Grupka ponadto ma za zadanie napisać wypracowanie, zatytułowane "Kim jestem?". Wspólna kara oraz perypetie z nią związane, zbliżają do siebie obce dotychczas osoby. Zaczynają one ze sobą rozmawiać, dzielić się swoimi uczuciami, problemami i fobiami. Niektórzy, oprócz zrozumienia i braterskiej więzi, odnajdą jeszcze coś: prawdziwą miłość...

Nowy trener koszykarskiej drużyny z Richmond zaczyna stosować kontrowersyjne metody, by przywrócić dyscyplinę w zespole. Niektórym zawodnikom wyraźnie się to nie podoba.

Niemcy. Mając do wykonania tygodniowy projekt, nauczyciel Rainer Wenger proponuje swoim uczniom przeprowadzenie eksperymentu, by dzięki niemu mogli lepiej zrozumieć, na czym polegają totalitarne rządy. Zaczyna się swoista gra z podziałem na role z tragicznym zakończeniem. W ciągu kilku dni wprowadzona dyscyplina i poczucie więzi społecznej przeradzają się w prawdziwy ruch: FALĘ. Trzeciego dnia eksperymentu uczniowie zaczynają bojkotować i straszyć innych. Kiedy pojawiają się pierwsze wybuchy przemocy, nauczyciel postanawia przerwać eksperyment. Niestety jest już na to za późno. FALA wyrwała się spod kontroli...

Po nieudanej misji szpiegowskiej ojca Myung-hoon wraz z siostrą trafiają do obozu pracy. By ratować życie, chłopak staje się agentem i infiltruje przeciwnika jako nastoletni dezerter.

Czterdzieści lat temu William Forrester opublikował powieść, dzięki której zyskał miano jednego z najwybitniejszych pisarzy amerykańskich XX wieku, po czym wszelki słuch po nim zaginął. Milczenie Forrestera przerywa uzdolniony literacko szesnastoletni licealista z Bronksu Jamal Wallace, który zakrada się do mieszkania pisarza, uważanego przez wszystkich za szaleńca. Przyłapany na gorącym uczynku ucieka gubiąc plecak pełen swoich utworów... Zaintrygowany Forrester czyta je i staje się nauczycielem i mentorem Jamala. Chwali postępy, bezlitośnie krytykuje za błędy. Zachęca chłopca do rozwijania talentu i namawia go, by zmienił szkołę.

Nieśmiały nastolatek, Mark Hunter, przeniósł się z Nowego Jorku do małego miasteczka w Arizonie. Chłopak nie potrafi znaleźć sobie miejsca w nowej szkole, nawiązać kontaktów towarzyskich z rówieśnikami. Żeby wyładować gniew i dać upust zbuntowanej naturze, Mark zakłada piracką rozgłośnię radiową. Jego programy to coś w rodzaju prywatnego notatnika, z rozważaniami, rozmowami ze sobą, z błazenadą i z muzyką. Nauczyciele, rodzice i media wszczynają obławę na nieokrzesanego radiowca.

Szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.

Połowa lat 80'. W Niemczech Wschodnich trwa kryzys, wojska Układu Warszawskiego blokują granice Berlina Zachodniego. Dochodzi do eskalacji konfliktu. Wojska UW najeżdżają Niemcy Zachodnie. Siły NATO, nie mogąc powstrzymać ich w sposób konwencjonalny, decydują się na użycie broni nuklearnej przeciwko oddziałom wroga; zaraz potem Sowieci zrzucają bombę atomową na regionalne dowództwo NATO. Następuje zmasowany atak atomowy z obu stron. Po wystrzeleniu kilkuset rakiet z głowicami atomowymi przez obie strony następuje zawieszenie broni. Jednak zniszczenia są przerażające. Miasta leżą w gruzach, z nieba spada pył radioaktywny, ocaleli ludzie masowo zapadają na chorobę popromienną i umierają. Nie działa elektryczność. brak jest łączności, szerzy się anarchia, dochodzi do samosądów.

Oddany swojej pracy nauczyciel fizyki zastaje napadnięty i podbity przez jednego ze swoich uczniów. Po tym incydencie postanawia przeprowadzić się i podjąć pracę w Los Angeles, niestety w krótkim czasie okazuje się, że zachowanie i mentalność młodzieży niczym nie różni się od tej z poprzedniej szkoły. Pogoń za wiedzą, która jest przepustką do lepszego świata, ustępuje miejsca przemocy, walce o przetrwanie.

Fabuła filmu Super Dark Times skupia się na czwórce przyjaciół, którzy po szkole wybierają się na przechadzki do lasu, gdzie pewnego razu dochodzi do tragedii. Chłopcy poprzysięgają sobie milczenie i muszą uczyć się, jak radzić sobie z wielką traumą. Okazuje się, że nie jest to wcale takie łatwe, a dwaj najlepsi przyjaciele zwracają się przeciwko sobie.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Stephenie Meyer. 17-letnia Bella Swan (Kristen Stewart), przeprowadza się do Forks, miasteczka w deszczowym stanie Waszyngton, by zamieszkać ze swoim ojcem (Billy Burke). Kiedy poznaje tajemniczego i niezwykle ponętnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson), jej przeciętne dotychczas życie zupełnie się odmienia. Zachwycona jego złotymi oczami, hipnotyzującym głosem i nadprzyrodzonymi umiejętnościami, kompletnie traci dla niego głowę. Nie mogąc mu się oprzeć, nie zdaje sobie sprawy, na jakie niebezpieczeństwo naraża siebie i swoich najbliższych...

Film opowiada historię sfrustrowanego nastolatka Justina Cobba, który nie może, mimo swojego wieku, oprzeć się ssaniu kciuka. Ten odruch najbardziej przeszkadza ojcu Justina, który wszelkimi sposobami próbuje zmusić chłopca do zwalczenia nawyku. Zaś matka w tej kwestii woli zawierzyć ordynatorowi, z zamiłowania domorosłemu psychologowi, niż zaufać swojej matczynej intuicji. Justin w wyniku poddanej go sugestii hipnotycznej pozbywa się nałogu, co powoduje nieoczekiwaną zmianę w życiu chłopca i jego rodziny.

Nieśmiała, wychowywana przez matkę dewotkę nastolatka Carrie White jest nieustannie wyśmiewana przez szkolnych kolegów. Już jako małe dziecko odkrywa w sobie paranormalne zdolności, które później postanawia wykorzystać przeciwko złośliwym rówieśnikom.

Nauczyciel z Nowego Jorku przeprowadza się do małego miasteczka w Teksasie, gdzie szybko zostaje zwolniony za bycie gejem. Przebrany za kobietę powraca, by dokonać zemsty.