Mažoji Čijo ramiai augo neturtingame žvejų kaimelyje, kol nelemtą dieną jos šeimos neištiko nelaimė – mirė Čijo motina. Našliui tėvui teko nepavydėtina dalia auginti dvi dukras. Nebegalėdamas mergaičių išmaitinti tėvas parduoda jas į Kiotą. Čia prasideda seserų vargai. Palydėtos į didmiestį įtakingo Pirmininko vyresnioji Čijo sesuo patenka tiesiai į žemiausio rango viešnamį, o vos devynerių sulaukusiai Čijo pasiseka – ji atsiduria vienuose garsiausių geišų namų ir patenka į šeimininkės – Motinėlės globą. Mergaitė tampa tarnaite, dirbančia tik už maistą ir stogą virš galvos, kol vyresnioji nenuspręs, kad ji tinkama tapti geiša.
Tradicijų puoselėjimas, begalinis konservatizmas, neblėstantis išdidumas, skrupulingumas, garbės ir orumo jausmas, intelektualūs ginčai dėl politinių sprendimų, neįtikėtinas sugebėjimas kalbėtis nereikšmingomis temomis bei vien tai užuominos į jausmus…Amerikiečių režisieriui Jamesui Ivory puikiai pavyko perteikti britų kultūros subtilybėmis persmeigtą japonų kilmės rašytojo Kazuo Ishiguro romano „Dienos pėdsakais“ atmosferą. Anthony Hopkinso herojus – vyriausiasis tarnas kasdien serviruojantis stalą bei poliruojantis sidabrą. Ponas Stivensas paskyrė tarnystei visą savo gyvenimą, palikdamas žiūrovui teisę nuspręsti, kas tai buvo: jo pašaukimas ar baimė pačiam priimti sprendimus?
1988-ųjų sausį žinomas Vokietijos prodiuseris Frankas Farianas (tuo metu beprotiškai populiarios grupės Boney M prodiuseris) į savo studiją Miunchene pasikvietė du vaikinus, trokštančius išgarsėti muzikos versle. Vietinis Robas Pilatusas ir paryžietis Fabrice‘as Morvanas gerai atrodė, puikiai šoko, bet jų balsai nebuvo ypatingi. Visgi prodiuserio tai nesustabdė. Aiškiai matydamas vaikinų potencialą, jis panaudojo schemą, kuri, kaip daug kas įtaria, buvo naudojama ir Boney M. atveju: vaikinai tiesiog žiopčiojo, o už juos dainavo profesionalūs atlikėjai. Naująją grupę pavadinęs „Milli Vanilli“, F. Farianas netrukus pasauliui pristatė pirmąjį vaikinų singlą – dainą „Girl You Know It‘s True“. Instinktai prodiuserio neapgavo: grupė žaibiškai išpopuliarėjo ne tik Vokietijoje, bet ir visoje Europoje bei Jungtinėse Valstijose. Vos po pusantrų metų „Milli Vanilli“ buvo apdovanoti prestižine „Grammy“ statulėle kaip geriausias metų debiutas.
Įspūdingas pasaulinio lygio sportininkės Dianos Najados gyvenimo etapas. Praėjus trisdešimčiai metų po to, kai atsisakė maratonų plaukimo sporto mainais į iškilią sporto žurnalistės karjerą, sulaukusi 60 metų Diana nori užbaigti savo epinį plaukimą, kurio ji negalėjo atlikti būdama 28 metų: nuplaukti 110 mylių iš Kubos į Floridą. Pasiryžusi tapti pirmuoju žmogumi, kuris įveiks atkarpą be ryklio narvo, Diana leidžiasi į jaudinančią kelionę su geriausia drauge ir trenere Bone Stol bei atsidavusia savo komanda.
Kompiuterių genijus Hannonas Fulleris sukūrė virtualios realybės simuliaciją, kurios pagalba bet kuriuo metu galima atsidurti 1937-ųjų Los Andžele. Viskas - žmonės, automobiliai, pasilinksminimai prabangiuose viešbučiuose - yra visiškai netikri, o sukurti kompiuterinėje laboratorijoje 13-tame aukšte. Sudėtinga technologija leidžia žmogui nukeliauti į 1937-uosius, įsikūnyti į kitą asmenį ir jame "patalpinti" savo mintis. Eilinį kartą patenkinęs savo aistras, Fulleris išsiaiškina kažką paslaptingo ir paprašo viešbučio tarnautojo Ashtono perduoti voką su svarbia informacija jaunesniajam kolegai Douglasui Hallui. Tačiau Ashtonas nusprendžia viską išsiaiškinti pats...
Jaunas, patriotiškai nusiteikęs vaikinas, iškeliauja į Vietnamą narsiai kautis už savo šalį. Čia Ronas sužeidžiamas. Jis atsibunda ligoninėje ir tuoj suvokia, kad nebegali valdyti kojų. Paralyžiuotas, visų pamirštas ir paliktas, jis ilgai kankinasi specialioje ligoninėje suluošintiems Vietnamo karo veteranams. Pagaliau Ronas grįžta namo, o čia jo laukia dar didesni išbandymai. Po daugybės patirtų kančių Ronas ima suprasti, koks beprasmiškas yra karas, ir ima vis dažniau pasisakinėti prieš JAV karinius veiksmus Vietname.
Baigiantis 1787 m., iš Portsmuto išplaukė tristiebis burlaivis „Bounty“. Jam vadovavo 33 metų Viljamas Blajus. Įgula plaukė į Taičio salą pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje. Iš ten į Jamaiką ji turėjo nugabenti duonmedžio sodinukus. Taip britų valdžia tikėjosi išspręsti Jamaikos cukranendrių plantacijose dirbusių vergų maitinimo problemą. Tolima kelionė neturėjo kelti didelių rūpesčių. 28 metrų ilgio „Bounty“ buvo naujas ir tvirtas laivas, kapitonas – patyręs jūrininkas. Jis dalyvavo D.Kuko ekspedicijoje. Abejonių kėlė įgula – nedaugelis gerai išmanė savo darbą. Į laivą priimta jūrų pėstininkų komandai, kuri drausmintų nepaklusnius jūrininkus, saugotų įgulą nuo čiabuvių antpuolių. V.Blajus vyresnybės laikytas sumaniu, energingu, pareigingu karininku. Tačiau buvo griežto, o kartais ir žiauraus būdo. Jis plūsdavosi keiksmažodžiais, nepaklusniuosius liepdavo nuplakti arba sukaustyti grandinėmis.
Po ilgų Pilietinio karo metų Džekas Somersbis pagaliau peržengia savo apleistų namų slenkstį kažkur Amerikos Pietuose. Sugrįžusį vyrą pasitinka ne tik žmona Lorelė ir sūnus Robertas, bet ir visas kaimas. Tačiau Lorelė žino, kad į namus ir į lovą įsileido ne savo vyrą, o visiškai svetimą prašalaitį, apsišaukėlį, stulbinamai panašų į daug metų nematytą Džeką Somersbį. Moteris nežino, kas jis, tačiau nepažįstamojo švelnumas, atsidavimas šeimai, rūpestingumas pažadina moters širdyje netikėtų jausmų bangą ir verčia meluoti visiems aplinkui. Tačiau kartą judviejų paslaptis iškyla į dienos šviesą...