Aligha kell bárkinek is bemutatni a legendás angol komédiás csapatot, a Monty Pythont, amely az abszurd humorával új fejezetet nyitott a televíziózás történetében. Első játékfilmjük valójában nem is film, hanem egy összeállítás, amely a Monty Python Repülő Cirkusza című tévésorozatuk első két évadjának legjobb jeleneteiből válogat. A csapat gyilkos viccáradatának kedvelt célpontja a katonaság, a rendőrség, a brit kormány, a bíróságok, az úri tökfilkók, Mao Ce-tung, Sam bácsi és a tévériporterek. A rövid, tréfás jeleneteket animáció kapcsolja össze.

Miután beüt a tragédia, egy ifjú hős váratlanul elfoglalja jogos helyét a Power Rangerek között, hogy leszámoljon a csapat legrégebbi ellenségével.

Nincs, aki ne ismerné őket! A Digimonok különleges, mesés világa meghódította a gyerekeket és szüleiket: akinek van fantáziája, szeret képzelődni és szereti az izgalmas történeteteket, a Digimonok oldalán áll. Gyerekek és kedvenc Digimonjaik együtt vetik magukat újabb és újabb kalandokba, hogy legyőzzék a gonoszt, diadalra segítsék a jót, és közben még jól is érezzék magukat a digitális és a valódi világban. Különös tarka-barka szárnyas, tarajos, karmos lények népesítik be ezt a világot: ám szükség esetén a játék véget ér, és a Digimonok csatasorba állnak. A világ sorsa ismét a Digimonok kezében és mancsában és markában és patájában és karmában van...

Az európai filmesek különleges alkotással ünnepelték a bővítés történelmi jelentőségű napját. ,Az Európa-képek című összeállításban huszonöt, többségében fiatal rendező, az európai filmművészet jelenlegi és jövendő mesterei, öt perces etűdben fogalmazzák meg reményeiket, szorongásaikat és látomásaikat hazájuk és Európa jelenéről, jövőjéről. A Prológus című magyar epizódot Tarr Béla rendezte.