Film opowiada o homoseksualnym związku trzech kobiet. Ukazuje relacje pomiędzy zaborczą projektantką mody Petrą von Kant (Margit Carstensen), a jej oddaną asystentką Marlene (Irm Hermann) i piękną modelką Karin (Hanna Schygulla). Obraz jest filmową wypowiedzią na temat wolności kobiet w miłości i jako taki wywołał sporo kontrowersji.
Prześladowany w szkole outsider i najlepszy zawodnik rugby są zmuszeni zamieszkać razem w jednym pokoju w internacie. Chociaż są całkiem różni, zaczynają coraz lepiej się rozumieć. Przyjaźń chłopaków wzbudza jednak negatywne reakcje ich kolegów. Mimo ciągłych drwin, których doświadcza, Ned ma optymistyczne podejście do życia. Próbuje przetrwać w szkole, której nie znosi, gdzie wszyscy poza nim mają obsesję na punkcie rugby. Czara goryczy przelewa się, gdy do jego pokoju w internacie przydzielony zostaje nowy w szkole Conor – chłopak, który jest ucieleśnieniem wszystkiego, co do tej pory zatruwało Nedowi życie. Kiedy wydaje się, że nie dojdą do porozumienia, nauczyciel angielskiego, pan Sherry (Andrew Scott) daje im zadanie, które zmusza ich do współpracy.
Will Smith wciela się w postać Nicky'ego, doświadczonego mistrza podstępu, który wdaje się w romans z początkującą oszustką o imieniu Jess (Margot Robbie). Nicky przekazuje podopiecznej tajniki swojego fachu, ale gdy ta zbliża się do niego za bardzo, nagle postanawia zerwać znajomość. Trzy lata później, już jako zawodowa femme fatale, Jess pojawia się w Buenos Aires na wyścigach samochodowych, podczas których gra toczy się o wysoką stawkę. Właśnie tam Nicky stara się wykonać swój najnowszy i bardzo niebezpieczny numer, ale ona zupełnie zbija go z pantałyku i na drodze wytrawnego oszusta zaczynają pojawiać się problemy.
Madeline Ashton (Meryl Streep) traci urodę, a jej kariera aktorska kończy się. Jej mąż Ernest (Bruce Willis), wzięty chirurg plastyczny, spędza noce przy drinkach - przeklinając chwilę, w której poznał swoją żonę. Pewnego dnia Madeline spotyka dawną przyjaciółkę, Helen (Goldie Hawn), kiedyś mało atrakcyjną, teraz bardzo uwodzicielską. Obawiając się rywalki, pani Ashton szuka pomocy u specjalistki od czarnej magii (Isabella Rossellini).
Jest rok 1971 i w Wielkiej Brytanii trwa rewolucja obyczajowa. Młodzi chcą się bawić, pić, flirtować i żenić się z własnej woli, a nie z woli rodziców. Ella -żona George'a, który rzadzi rodziną twardą ręką, kocha męża, ale przede wszystkim chce, żeby jej dzieci były szczęśliwe. A dzieci, które od aranżowanych małżeństw wolą rozszerzone u dołu spodnie, chcą po prostu być obywatelami nowoczesnego świata.
Kiedy Gabriel i Emilie spotykają się przypadkowo, proponuje jej podwiezienie i spędzają wieczór rozmawiając, śmiejąc się i świetnie się dogadując. Pod koniec nocy Emilie odrzuca propozycję Gabriela „pocałunku bez konsekwencji”. Emilie ostrzega go, że pocałunek może mieć nieoczekiwane konsekwencje, i opowiada mu historię, rozwijającą się w retrospekcjach, o niemożności zaspokojenia swoich pragnień bez wpływu na czyjeś życie.
Andre Polonski, pianista wirtuoz i Marie-Claire Muller, przedsiębiorcza dyrektorka fabryki czekolady, biorą ślub w Lozannie. Pierwszą żoną Andre była Lisbeth, z którą miał syna Wilhelma. Po sześciu latach małżeństwa Lisbeth zginęła w wypadku samochodowym w Szwajcarii. Młoda pianistka Jeanne Pollet przygotowuje się do konkursu muzycznego, który ma odbyć się w Budapeszcie. Przypadkowo odkrywa, że nie jest córką ludzi, których przez całe życie uważała za swoich rodziców - na skutek szpitalnej pomyłki tuż po urodzeniu zajęła miejsce Wilhelma, który zamiast niej trafił do domu Polonskich. Zaintrygowana faktem, że może być córką sławnego Andre Polonskiego, postanawia odnaleźć prawdziwego ojca i pewnego dnia puka do drzwi jego domu... Wkrótce jej uwagę zaczyna zwracać dziwne zachowanie Marie-Claire. Nabiera podejrzeń, że kobieta systematycznie podtruwa swego męża i pasierba podając im środki odurzające w czekoladzie do picia. Czy tak jest w istocie?
Deuce Bigalow zarabia na życie czyszczeniem akwariów. Pewnego dnia bogaty żigolak, który musi wyjechać na kilka tygodni, prosi go, by zaopiekował się jego cennym akwarium. Pozwala mu nawet zamieszkać w swoim luksusowym apartamencie. Niestety, Deuce dewastuje mieszkanie. Żeby zebrać pieniądze na remont, staje się męską prostytutką i przejmuje obowiązki gospodarza.
Lata trzydzieste XX wieku. Kurt Tucholsky (Ulrich Noethen) jest żyjącym w Berlinie niemieckim publicystą, pisarzem oraz twórcą ironicznych tekstów. Pewnego dnia ten mężczyzna o żydowskich korzeniach zostaje zaproszony do zamku Gripsholm w Szwecji. Wybiera się tam z narzeczoną Lydią (Heike Makatsch) oraz dwójką przyjaciół – Karlchenem (Marcus Thomas) i Billie (Jasmin Tabatabai). Cała czwórka spędza tam niezapomniane wakacje, podczas gdy w Niemczech zaczynają dokonywać się znaczące przemiany polityczno-społeczne.
Nowy Jork połowy lat 90. ubiegłego stulecia. W jednej z obskurnych dzielnic miasta znajduje się hotelik Quickie - miejsce schadzek zarówno hetero-, jak i homoseksualistów. Któregoś dnia do hotelu zawitał nauczyciel ze swoją uczennicą; nieszczęsnej zabrakło kilku punktów do zaliczenia egzaminów, tak więc troskliwy pedagog zaoferował, że dopisze je po kryjomu, jeśli ona odbędzie z nim stosunek. Dziewczę bardzo niechętnie się zgodziło, w trakcie stało się coś niesamowitego - prezerwatywa odgryzła mu członek! Tej samej nocy w hotelu doszło jeszcze do kilku takich przypadków. Komendant policji wysyła do hotelu - detektywa Mackeroniego. Ten po przybyciu na miejsce spotyka Billy'ego, męską dziwkę, który od razu wpada mu w oko. Mężczyźni idą do pokoju w wiadomym celu, niestety prezerwatywa odgryza Mackeroniemu jądro. Od tego momentu sprawa będzie miała dla detektywa charakter osobisty - nie spocznie, póki nie odkryje, kto stoi za tymi bezczelnymi aktami terroryzmu.
Will jest młodym latynoskim artystą wiodącym szczęśliwe życie z kochającym chłopakiem u boku. Po 10 latach nieobecności pojawia się cierpiąca na zaburzenia afektywne matka i burzy świat, który tak skrzętnie budował. Obawiając się, że historia lubi się powtarzać, Will popada w obsesję i rozpacz. Musi stawić czoła własnej psychice, zanim będzie za późno.
Kobiety mu nie przepuszczą, a zło go nie pokona. W czym tkwi sekret? Na pewno w ekstrawaganckim stylu i niezrozumiałym języku. Pootie Tang (Lance Crouther) podbił serca widzów telewizyjnego programu komediowego "The Chris Rock Show" - as list przebojów, postrach świata przestępczego ukryty pod zajęczą skórą, idol wszystkich dzieciaków i spragnionych miłości kobiet. Walcząc z chciwością, niesprawiedliwością i niezdrową żywnością, naraża się potężnej korporacji Lecter Corp. Jej właściciel obłąkany Disk Lecter (Robert Vaughn) postanawia zmienić superbohatera w superofermę.