Филмът е съставен от няколко съня, сънувани лично от Куросава и описани от него. Сънищата са осем, разделени на части по следния ред: Слънчев лъч по време на дъжд, Градината с праскови, Снежната буря, Тунелът, Гарвани, Планината Фуджи в червено, Плачещият демон, Селцето на мелниците.
Монмартр, Кейовете на Сена, Маре,Тюйлери, Далеч от 16-ти район, Порт дьо Шоази, Бастилията, Площада на победите, Айфеловата кула, Паркът Монсо, Квартала на червените деца, Площада на празниците, Пигал, Квартала на Мадлената, Пер-Лашез, Фобур Сен-Дени, Латинският квартал, 14-ти район... През 1964 г., когато Френската Нова Вълна бе в апогея на своето влияние, шестива от най-известните режисьори създадоха филм за Париж. Париж, видян от...включваше новели на Жан-Люк Годар, Клод Шаброл и Ерик Ромер. Епизодите носеха духа на времето си: невинни черно-бели винетки на град, който впоследствие претърпя много промени. Сега 21 кинематографисти са поканени да се върнат по известните улици в Града на светлината, за да нарисуват своите портрети. Париж сега принадлежи на света и екипът е космополитен като самия град.
Проектът има особено интересна идея, зад която стои Ненад Джукич - популярен сръбски филмов критик и продуцент. "Други истории" е съставен от пет късометражни откъса на млади режисьорки от страните от бивша Югославия. Това са имената на Мария Джиджева от Македония, Ивона Юка от Хърватска, Ана Мария Роси от Сърбия, Инес Танович от Босна и Хана Слак от Словения. В петте истории жените представят авторския си киновъзглед за бременността и майчинството.
Екранизации по 5 от най-известните разкази на О'Хенри от нюйоркския му период - "Даровете на влъхвите", "Последният лист", "Вождът на червенокожите", "Фантето и хоралът" и "Тръбният зов". Петте новели са обединени от кратки интродукции на друг американски класик - Джон Стайнбек.
Няколко любовни истории, случващи се в един от най-обичаните градове на света.