Fernando férfi baráti társaságban tölti szabadságát egy Buanos Aires-i villában. Meghívja a villába taekwondo-s edzőtársát, a meleg Germánt is. A beszélgetések során persze sok minden kiderül a társaság tagjairól. Szó esik természetesen a szexről, nőkről, vágyaikról és kiderül, hogy nem German az egyetlen meleg srác a villában ...

A történet egy fiatal katolikus papról szól, aki átveszi egy plébánia irányítását öreg kollégájától. A produkció a legnagyobb kasszasiker volt 1944-ben, továbbá tíz Oscar-díjra jelölték, melyből hetet meg is nyert. Barry Fitzgeraldot két kategóriában, legjobb férfi főszereplő és mellékszereplőben is jelölték, végül az utóbbit nyerte meg. Ez a dupla jelölés egyedülálló az Akadémia történetében, később meg is változtatták a szabályt, hogy egy színész csak egy kategóriában jelölhető. A film folytatása az egy évvel később megjelenő Szent Mary harangjai.

San Francisco a hetvenes évek közepén, a halványuló hippi mozgalom, illetve a punk rock kibontakozásának hajnalán. Mint a legtöbb tizenéves lány, Minnie Goetze is szeretetre vágyik, arra, hogy elfogadják, és megtalálja helyét a világban. Minnie bonyolult szerelmi viszonyt folytat Monroe-val, "a leghelyesebb férfival a világon", aki nem mellesleg az anyja pasija. Egy vicces és provokatív lány felnőtté válását, szexuális és művészi ébredését kísérhetjük végig, mindenféle ítélkezés nélkül.

Leányiskola a hatvanas évek elején. Új lány érkezik az osztályba, akit hamar "levizsgáztatnak" társai. Odie beléphet az Amerikai Ravioli Lányai nevű titkos társaságba. Az éjjeli ravioli evéssel összekötött találkozókon halkan álmodoznak. Egyik éjjel meghallják a tervet: iskolájukat anyagi nehézségek miatt egyesítenék a szomszédos fiúiskolával. Sok lány örülne, de az önállóságukat féltő lányok inkább tervet szőnek az egyesítés meghiúsítására. A kórusfellépésre érkező fiúkat leitatják, de a csíny miatt kirúgnak egy lányt. Az egyesülés zöld utat kap. Végső elkeseredésükben hangosan emelik fel szavukat, ahogy az utánuk következő generáció tette világszerte a hatvanas évek végén.

1945-öt írunk. Eugene messze van már kényelmes brooklyni otthonától: besorozták és Mississippi államba küldték kiképzésre. A vidám tábori élet helyett kemény, szadista hajlamú őrmester és gyűlölködő újoncokból álló szakasz vár rá. Eugene elhatározza, hogy túléli a katonaéletet. Ehhez egyetlen fegyvere az éles eszéhez párosuló humorérzéke. Ragaszkodik ahhoz, hogy úgy kerüljön ki a hadseregből, ahogyan odajött. Ez alól csak a szüzessége kivétel...

A gyönyörű Tilo (Aishwarya Rai) mestere a fűszereknek, beszéli a nyelvüket és használja az erejüket. Kivételes képességével belelát vásárlói életébe, a fűszerek segítségével pedig segít megoldani a gondjaikat. Doug (Dylan McDermott) azonban teljesen felkavarja szigorú szabályokhoz kötött életét, akarata ellenére is beleszeret a nagyvilági életet élő amerikai férfiba. Tilónak hamarosan választania kell: megmarad a küldetése mellett, vagy mindent, még az életét is kockára téve, enged a szívének.

A 48 óra folytatásában Jacknek 48 órája van rá, hogy tisztázza a nevét a gyilkosság vádja alól, mivel hiába volt önvédelem, amikor megölt egy bűnözőt, a helyszínről szőrén-szálán eltűnt a gonosztevő fegyvere, így nyomozónk nagy bajban van. Cates ismét régi barátja, Reggie segítségét akarja kérni az ügyben, aki immár nem börtönbüntetését töltő elítélt, hanem frissen szabadult volt rab – és esze ágában sincs segíteni a rendőrnek. Csak akkor változtat az álláspontján, amikor megtámadják a buszt, ami elszállítja a sittről, és kiderül, hogy a maffia vérdíjat tűzött ki a fejére...

Robert Forrester az új élet reményében költözött a nagyvárosból egy kisvárosba. Azt reméli, hogy itt nyugalmat talál a gondjaira, mindenekelőtt arra, hogy feldolgozza a válását. Ám úgy tűnik, hogy a nyugalom csak átmeneti. Robert egyre inkább egy késztetést érez, melynek nem tud ellenállni. Amikor éjjelente hazafelé tart a kocsijával, minden alkalommal kiköt egy bizonyos háznál, amely mániákusan vonzza. Noha nem tudja a házban lakó lány nevét, kilesi annak minden mozdulatát. A lánynak vőlegénye van, így csak idő kérdése és a szenvedélyek elszabadulnak.

A film megtörtént esetet dolgoz fel. Meggyilkolt tinédzser szerelmespár holttestére bukkannak az észak-kaliforniai Vallejo városkájában 1968. december 20-án. A nyomozás zsákutcába jut. A helyi lap szenzációhajhász riportere naponta foglalkozik az üggyel, a város lakói pedig rettegésben élnek. Fél évvel később a gyilkos újra lecsap: ezúttal fiatal párral végez. Az újságok egy levelet kapnak, amelyben a gyilkos azzal fenyegetőzik, hogy további tizenkét alkalommal fog lecsapni. A levélhez kriptogramot is mellékel és azt állítja, hogy aki megfejti a bonyolult kódot, az megtudja, ki a gyilkos.

Miután kiszabadul a börtönből, Ray Dokes visszatér szülőföldjére. Az öreg Pete farmján köt ki, aki versenylovak tenyésztéséből próbál megélni, kevés sikerrel. A farmra szemet vet Sonny Stanton, egy gazdag, arisztokratikus família elkényeztetett örököse.