Pojďte se s námi přesvědčit o tom, že v roce 1986 britská skupina Queen v čele s Freddiem Mercurym byla ve vynikající formě. Záznam koncertu z londýnského stadiónu Wembley je skvěle natočen sestřihem záběrů čtrnácti kamer. O tom, že má AIDS, se zpěvák Freddie Mercury dozvěděl pět let před tím, než 24. listopadu 1991 umřel. Obavy z nemoci měl už dávno. Uvědomoval si, že jeho divoký životní styl přesahoval běžné excesy rockových hvězd. "Měl jsem víc milenců než Elizabeth Taylorová," chlubíval se Mercury přátelům. Svěřil se pouze své přítelkyni Mary Austinové a manažerovi skupiny Queen Jimu Beachovi. Dohodli se, že zatím o všem pomlčí i před Mercuryho queenovskými kolegy, kytaristou Brianem Mayem, bubeníkem Rogerem Taylorem a baskytaristou Johnem Deaconem. "Kdyby to věděli, týmový organismus by se rozložil. To nechci. Jejich muzikantské kvality potřebuji víc než jejich soucit," argumentoval Mercury.

Zfilmovaný příběh o tom, jak se Beatles pokusili obnovit ducha své staré skupiny natočením alba "Back to Basics", což je místo toho ještě více rozdělilo.

Záznam koncertu vokálního sboru Martinů Voices pod vedením Lukáše Vasilka v Kostele svatého Václava v Opavě představuje posluchačům repertoár slavných spirituálů v efektních a virtuózních jazzových aranžích. Spirituály, jež jsou fenoménem americké kultury, získaly popularitu především pro své chytlavé melodie a rytmy, na jejichž základě se počátkem 20. století začal utvářet jazz. V programu koncertu Martinů Voices jsou zařazeny převážně aranže Henryho Thackera Burleigha, černošského skladatele, jež svou spirituálovou hudbou ovlivnil v tvorbě např. i Antonína Dvořáka. Martinů Voices je špičkové vokální těleso, které se zaměřuje zejména na interpretaci komorní sborové tvorby 19. a 20. století, během své jedenáctileté kariéry však rozšířilo svůj záběr i na skladby starších slohových období. Ansámbl tvoří profesionální zpěváci, kteří pracují pod vedením renomovaného sbormistra Lukáše Vasilka, jež je také hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru.