W wiejskiej posiadłości szykuje się doroczna feta. Mają to być huczne obchody 60. urodzin Helge Klingenfelta - właściciela posiadłości i patriarchy rodu. Wszyscy są zaproszeni. Przyjaciele, rodzina i bliscy Helego - jego kochająca żona, Elsie i trójka dorosłych dzieci: Christian, Michael i Helena. Gdy goście się zjawiają, Helge wzywa najstarszego syna, Christiana na rozmowę. W swoim gabinecie prosi go, by wygłosił mowę ku pamięci swej siostry bliźniaczki zmarłej rok wcześniej. Nie może wiedzieć dlaczego syn tak chętnie na to przystaje i jakie będą tego konsekwencje.

Majętny patriarcha rodziny obchodzi swoje urodziny, prawdopodobnie ostatnie, ponieważ stwierdzono u niego raka. Na uroczystość przybywają jego dwaj synowie z rodzinami. Starszy Gooper z żoną i gromadką głośnych dzieciaków niecierpliwie czekają na zgon ojca i podział spadku. Młodszy Brick ostro popija, jest w depresji po śmierci swojego najlepszego przyjaciela. Jego małżeństwo z Maggie przechodzi kryzys. Uroczystość rodzinna zamienia się w psychodramę, rzucaniem oskarżeń między członkami rodziny.

Są lata 50., profesor Vivian Bell przyjeżdża do Nevady, aby wziąć rozwód. Jest niezadowolona ze swojego małżeństwa i czuje się źle na ranchu, na którym się zatrzymała. Zaczyna czuć narastające przyciąganie do Cay Rivers, pewnej siebie lesbijki i córki właściciela rancha. Emocje uwolnione przez ich rozwijajacą się intymność i wątpliwości Vivian co do jej uczuć do Cay mieszają się z górskim krajobrazem oraz piosenkami country.

Rok 1960. Do małego miasteczka Lasquenet w południowej Francji przybywa Vianne Rocher (Juliette Binoche) wraz z kilkuletnią córką, Anouk. Otwierają one sklep z czekoladą. Dość liberalne poglądy Vianne nie podobają się burmistrzowi miasteczka, Comte de Reynaudowi (Alfred Molina), który poprzysięga sobie, że zamknie sklep i przepędzi Vianne. Będzie używać do tego najróżniejszych środków - począwszy od narzucenia młodemu księdzu - ojcu Henriemu (Hugh O'Conor), by wytykał "szatańskie praktyki" Vianne podczas kazań, aż do organizowania grupowego bojkotu, prowadzonego przez energiczną Caroline (Carrie-Anne Moss)...

Rok 1959, prasa donosi o zbrodni, której dokonano w miasteczku Holcomb, w stanie Kansas: dwóch mężczyzn napadło na farmę rodziny Clutterów i w bestialski sposób zamordowało rodziców oraz dwójkę dzieci. Prasowy wycinek wzbudza zainteresowanie ekstrawaganckiego pisarza Trumana Capote. Capote widzi w małomiasteczkowej zbrodni szansę na znalezienie tematu do nowej książki, rusza więc do Holcomb ze swoją przyjaciółką z dzieciństwa, Harper Lee, również znakomitą pisarką. Na miejscu spotyka się z policją, mieszkańcami, a potem - z samymi zabójcami. Regularnie odwiedza w więzieniu jednego z nich - Perry'ego Smitha. Ten zaskakująco inteligentny i wrażliwy mężczyzna o burzliwej przeszłości zaczyna coraz mocniej fascynować pisarza. Capote próbuje podczas długich rozmów ze skazańcem dotrzeć do źródła zbrodni. Jednak jego intencje nie są do końca czyste - wszystko to czyni z myślą o swoim wymarzonym arcydziele.

Grbavica to dzielnica Sarajewa. W czasie wojny została zajęta przez armię Serbii i Czarnogóry i przekształcona w specjalny obóz wojskowy, w którym torturowano ludzi. Akcja filmu rozgrywa się dziesięć lat po zakończeniu działań wojennych na terytorium Bośni - ale dla Esmy, wychowującej samotnie kilkunastoletnią córkę Sarę, nic się bynajmniej nie skończyło. Dojrzewanie córki, problemy życia codziennego wciąż boleśnie odwołują się to tego tragicznego okresu. Stawienie im czoła jest jednoznaczne z zaakceptowaniem okrutnej i traumatycznej prawdy, od której wciąż ucieka.

Ronja urodziła sie podczas burzy. Tej samej nocy piorun roztrzaskał skałę, na którym stał zamek ojca Ronji - Mattisa - także sam zamek podzielił się na pół. Ronja dorastała w szczęśliwej atmosferze. Pewnego dnia zaczyna poznawać las dookoła zamku. Spotyka tam rudego chłopca w swoim wieku. Okazuje się, że to Birk - syn zbójcy Borki - wroga Mattisa. Po tym, jak zbójcy Mattisa łapią Birka, Ronaj postanawia opuścić dom - nie podoba się jej postępowanie ojca. Wraz z Birkiem zamieszkała w Niedźwiedziej Grocie, gdzie spędzili wspaniałe lato...

Annie Savoy jest nauczycielką w Durham, niewielkim miasteczku w Karolinie Północnej. Jedną z głównych atrakcji w mieście są mecze drugoligowej drużyny baseballowej. Annie, była czirliderka, jest obecnie zagorzałą fanką i maskotką drużyny "Byków". Tradycją stało się, że każdego roku Annie oddaje swe wdzięki jednemu z graczy. Jednakże tym razem nie wie, którego z zawodników wybrać: czy doświadczonego Crasha Davisa, czy świetnie rokującego debiutanta Nuke'a LaLoosha.

Oddziałowi geriatrycznemu w małym szpitalu w Yorkshire grozi zamknięcie. Dyrekcja placówki postanawia działać, pobudzając lokalną społeczność do wsparcia. Zaprasza ekipę telewizyjną, aby sfilmowała przygotowania do koncertu.