Charyzmatyczny anglista John Keating rozpoczyna pracę w ekskluzywnej szkole dla chłopców. Jego niekonwencjonalne metody nauczania wnoszą powiew świeżości do konserwatywnego programu uczelni. Niezwykły profesor rozbudza w swoich podopiecznych ciekawość świata, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji, tym samym odmieniając ich życie.

Głównym bohaterem American Beauty i narratorem zarazem jest 42-letni Lester Burnham. Oto facet, który po dwudziestu latach letargu budzi się do prawdziwego życia. Impulsem do zmian staje się koleżanka córki, w typie lolitki, rozbudzająca jego zmysły. Pod jej wpływem przewartościowuje swoje życie – ćwiczy i powraca do formy fizycznej, rzuca pracę, staje się szczery i bezkompromisowy. Powraca do marzeń z młodości, które okazują się złudzeniami, bo czy palenie trawki, jeżdżenie sportowym wozem, albo beztroska „Mc-praca” uczyni go wolnym i młodym?

Michael J. Fox i Christopher Lloyd ponownie wcielają się w postacie Marty'ego McFlya i dr. Browna w nowych przygodach zaprezentowanych widzowi przez reżysera Roberta Zemeckisa i producenta Stevena Spielberga. Brawurowa podróż Marty'ego i dr. Browna do 2015 roku tylko z pozoru rozwiązuje kilka przyszłych problemów rodziny McFly'ów. Kiedy amatorzy przygód wracają do domu, wkrótce odkrywają, że ktoś majstrował przy zegarze, aby stworzyć koszmarne Hill Valley w 1985 roku. Ich jedyną nadzieją, by zmienić przyszłość, staje się ponowny powrót do roku 1955.

W jednej ze swoich najlepszych i najbardziej charakterystycznych ról James Dean wciela się w postać Jima Starka, którego samotność, frustracje oraz wściekłość odwzorowywały uczucia ówczesnych, powojennych nastolatków. Film opowiada o młodości, o trudnym dorastaniu i o poszukiwaniu własnej tożsamości. Jim jest uczniem szkoły średniej, marzy o wstąpieniu do młodzieżowego gangu. Rodzice Jima uosabiają wszystko, czym on gardzi; ojciec jest zbyt słaby, matka nadopiekuńcza. Jim chce być kimś, chce zyskać uznanie w oczach rówieśników i narzeczonej.

Rok 1982. W czerwcu cała Sycylia z zapartym tchem ogląda rozgrywki mistrzostw świata w piłce nożnej. Włosi marzą o Pucharze Świata. Tymczasem młody Gianni (Samuele Segreto) bierze udział w kolizji dwóch motorowerów. Na szczęście, obywa się bez poważniejszych szkód. Drugi uczestnik wydarzenia to Nino (Gabriele Pizzurro), chłopak w wieku Gianniego. Chłopcy szybko nawiązują nić porozumienia. Ich przyjaźń szybko przeradza się w coś więcej. Ani ich rodziny, ani reszta społeczeństwa nie patrzy przychylnie na zacieśniającą się więź dwóch chłopców. Mimo uprzedzeń Gianni i Nino starają się to wszystko ignorować i cieszyć się swoją bliskością.

Tenoch i Julio spotykają Luise na weselu. Chcąc zaimponować starszej dziewczynie mówią jej, że wybierają się w daleką podróż. Luise chce koniecznie jechać z nimi. W czasie podróży Luisa wprowadzi chłopców w tajniki seksu, a długa droga każe im stanąć oko w oko z rzeczywistością, z której istnienia, nie zdawali sobie sprawy.

Tilly i Harper mieszkają w domach na tej samej ulicy odkąd byli małymi dziećmi. Starszy brat Harper, Adam, jest najlepszym przyjacielem Tilly’ego. Kiedy dziewczyna zaczyna liceum, ona i Tilly wchodzą w nieoczekiwany związek, który podważa oczekiwania społeczne, tożsamość i pozycję rodzinną. Historia miłosną z epoki Time's Up i Me Too. Obraz w reżyserii Sarah i Zacharego Ray’a Shermanów zapewnia widzom szczere spojrzenie na naiwny, ale złożony społecznie-kulturowo świat dzisiejszej młodzieży.

Tulsa w stanie Oklahoma. Piszący wypracowanie szkolne, czternastoletni Ponyboy Curtis wraca wspomnieniami do niedawnych wydarzeń... Jest to opowieść o zaciętej i tragicznej w skutkach wojnie toczonej przez dwa, konkurujące ze sobą gangi - Soców i Greaserów.

Barbara jest surową nauczycielką, która żelazną ręką trzyma swoją klasę. Nie ma rodziny, ani przyjaciół. Jej świat ulega przemianie, kiedy w szkole pojawia się nowa nauczycielka Sheba Hart. Kiedy Barbara odkrywa, że Sheba ma romans z jednym ze swoich uczniów, ich relacje przyjmują dramatyczny obrót.

Wojownicze Żółwie Ninja powracają po latach nieobecności na dużym ekranie. Po pokonaniu starego wroga, Shreddera, rodzina żółwi zaczyna się rozpadać. Niepokój Splintera wzmagają dziwne wydarzenia do jakich dochodzi w Nowym Jorku. Przemysłowiec Max Winters po postrzeleniu staje się szalony. Zaczyna gromadzić armie starożytnych potworów. Kiedy uświadamia sobie, że jego plan zaczyna odnosić sukces, nie jest dłużej usatysfakcjonowany z zemsty przeciw byłemu pracodawcy. Teraz jego celem staje się dominacja nad całym światem.

Pięcioro przyjaciół Becky, Eileen, Woody, Jerry i Molly wędruje samochodem po amerykańskiej prowincji. Z dala od cywilizacji spotykają tajemniczego pana Slausena, który zaprasza ich do mieszczącego się nieopodal osobliwego muzeum, którego jest właścicielem. Slausen oprowadza swoich gości po przybytku, w którym za główną atrakcję robią ruchome kukły. Po wycieczce gospodarz opowiada piątce młodych ludzi o ponurej przeszłości muzeum, o tragicznie zmarłej żonie i bracie, który był utalentowanym lalkarzem i to właśnie jego dzieła mieli okazję podziwiać, oraz o położonym niedaleko wolno stojącym domu, który należał do brata. Następnie pan Slausen proponuje młodzieży by przenocowali w muzeum, gdyż okolica nocą jest bardzo niebezpieczna. Propozycja okazuje się nie do odrzucenia, gdy piątka młodych ludzi dowiaduje się, że teren należący do Slausena jest zamknięty i grasuje na nim zamaskowany psychopata, który zgotuje swoim ofiarom los gorszy od śmierci.

Rodzice ulegają zarażeniu tajemniczą chorobą, której epidemia wybuchła w mieście, i pod jej wpływem zwracają się przeciwko swoim dzieciom. Nastolatka i jej młodszy brat muszą znaleźć sposób, by przeżyć przez najbliższe 24 godziny, aż do momentu uzyskania pomocy.

Po umieszczeniu na rzekomo niezamieszkanej wyspie w ramach rehabilitacji behawioralnej, licealista odkrywa, że ​​nie jest sam na wyspie. Zaczyna się walka o przetrwanie.