A Lumière! című film utazás a filmművészet megteremtőinek univerzumába: a Lumière-fivérek által forgatott felvételek fennmaradt képkockáit a cannes-i filmfesztivál igazgatója, Thierry Frémaux állította össze egyetlen filmalkotássá. Az archív felvételek hátterében Frémaux páratlan szenvedéllyel és humorral mesél a modern kor hajnalának világáról és Franciaországáról, valamint a mozgókép megszületéséről.

Ebben a dokumentumfilm jellegű produkcióban James Baldwin író igyekszik megfogalmazni az afroamerikaiak történetét, különös tekintettel a modern korra. Mindebben segítségére szolgál befejezetlen regénye, a Remember This House, vagyis az Emlékezz erre a házra.

A National Geographic Channel kozmikus utazásra hívja nézőit. Starthely: a Föld nevű bolygó. Célállomás: az Univerzum peremvidéke. Eszközök: űrhajók, gigantikus földi teleszkópok és a Hubble űrtávcső valós felvételei, valamint látványos számítógépes grafikák és illusztrációk. A film elkészítésének indítéka: megalkotni az első pontos és tudományos igényű útifilmet lakhelyünk és a végtelen között.

McNamara 1995-ben megjelent emlékiratai inspirálták a filmet, melyben az egykori védelmi miniszter erkölcsi szempontból kérdőjelezi meg saját politikai pályafutását. Errol Morris riporter a közel húszórás interjú során nem csupán a Fehér Házban eltöltött éveiről, hanem a kormányon kívüli ténykedéséről is faggatta McNamarát. Például arról, milyen szerepet töltött be a II. világháborúban Japán bombázásában.

A film a népszerű színész és szószóló Michael J. Fox életét követi nyomon, feltárva személyes és szakmai győzelmeit és megpróbáltatásait, valamint azt, hogy mi történik, ha egy gyógyíthatatlan optimista szembeszáll egy gyógyíthatatlan betegséggel.

1968 és 1972 között huszonnégy amerikai utazott a Holdig. Rajtuk kívül emberi lény még sosem látogatott el más égitestre. Filmünkben az Apollo program űrhajósai maguk mesélik el történetüket, és megosztják velünk gondolataikat arról, hogy ezek a nagyszabású kutatóutak mit jelentettek nekik és az emberiségnek. Készüljön fel rá, hogy bensőséges és tanulságos interjúkat fog látni az Apollo program minden egyes útjának legénységével az Apollo 8-tól - az első Hold körüli úttól - kezdve az Apollo 17-ig, az utolsó holdraszállásig, melynek során két ember több mint három nappalt és három éjszakát töltött a Hold felszínén. Az interjúk közé beillesztettünk felújított NASA-filmfelvételeket, melyek többsége még sosem volt látható.

A gőzgép, a fényképezőgép, a telefon, rádió feltalálása megváltoztatta az ember életét. Századunk nem bővelkedett hasonló horderejű vívmányokban. Húsz évvel ezelőtt még senki sem gondolta volna, hogy az a néhány amerikai fiatal, aki Coca-Colát iszogatva és hamburgert eszegetve egy bérelt garázsban computer-programokat ír, gyökeresen megváltoztatja a századvégi mindennapokat. Szílicium-völgyi álmuk, a személyi számítógép megvalósult. Az első rész a játékként induló kezdetet mutatja be.