Niemiecki dziennikarz, Philip Winter podróżuje po Ameryce w celu zebrania materiałów do artykułu. W drodze powrotnej do Europy, poznaje na lotnisku Lisę, która przed odlotem nieoczekiwanie znika, zostawiając mu swą córkę, Alicję. Oboje bez grosza lądują w Amsterdamie. Stamtąd wyruszają do Niemiec w poszukiwaniu domu rodzinnego Alicji.

Malcolm X był jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci Ameryki lat 60. Rywalizował z Martinem Lutherem Kingiem o rząd dusz czarnoskórych Amerykanów. Obydwu przywódcom przyświecały podobne cele: emancypacja afroamerykańskiej społeczności, walka o szacunek i równe prawa w zdominowanym przez białych kraju. Tu jednak podobieństwa się kończyły. Pastor King pragnął zrealizować swoje wizje w oparciu o zasady chrześcijańskiej moralności. Malcolm X dopuszczał do używania przemocy w walce politycznej. Zapowiadał także radykalną rewolucję społeczną.

Joe Buck, młody chłopak z Teksasu, naczytał się o wymagających kobietach ze Wschodniego Wybrzeża. Myślenie nie jest jego mocną stroną, więc pakuje się i bez większych namysłów wyjeżdża do Nowego Jorku. Bierze oczywiście duży czarny kapelusz, do ręki radio tranzystorowe i chce podbić NY. Po pierwszej mało udanej próbie zarobkowania (musi sam zapłacić widząc płaczącą kobietę), chce znaleźć agenta, ten oszukuje go i okrada. W końcu jednak obaj się zaprzyjaźniają, a Joe zaczyna "zarabiać".

Jakub Singer (Tim Robbins) walczy z dręczącymi go koszmarnymi wspomnieniami z wojny w Wietnamie. Z dnia na dzień czuje się coraz gorzej, dookoła siebie widzi demony. Gdy spotyka przyjaciół z batalionu, dowiaduje się, że ci również doświadczają tego rodzaju wizji. Mężczyźni przypuszczają, że przyczyna zbiorowej halucynacji tkwi w wydarzeniu, które miało miejsce w Wietnamie w delcie Mekongu. Podejrzewając wojsko o przeprowadzanie tajnych eksperymentów, byli żołnierze postanawiają dochodzić prawdy w sądzie...

Harry Block (Woody Allen) to przechodzący kryzys twórczy, nowojorski pisarz. To także pełen nieuzasadnionych lęków hipochondryk, który w swych powieściach bezceremonialnie wykorzystuje szczegóły własnych relacji z kolejnymi żonami i kochankami. Ku jego zaskoczeniu, wszystkie znane mu kobiety odwracają się od niego, a jedynym wsparciem okazuje się czarnoskóra prostytutka, opłacana by dotrzymywać mu towarzystwa podczas publicznych wystąpień...

Johnny wychodzi na wolność po osiemnastu miesiącach spędzonych w więzieniu za oszustwa bankowe. Mężczyzna pragnie zacząć życie od nowa. Dostaje pracę w jednym z nowojorskich barów, gdzie poznaje atrakcyjną kelnerkę, Frankie. Johnny chciałby się z nią związać, ale doświadczona przez życie kobieta unika zaangażowania.

Akcja filmu "We own the night" rozgrywa się w latach 80 ubiegłego wieku w Nowym Jorku. Przedstawia rozgrywki nowojorskich policjantów między rosyjskimi mafiosami. Główny bohater opowieści, Joseph, który jest właścicielem nocnego klubu dowiaduje się że rosyjski gang narkotykowy ma listę policjantów, których zamierza zlikwidować. Gdy okazuje się że na licie jest jego brat Bobby i ich ojciec, tylko Joseph będzie mógł ich ocalić.

Edward i Connie Sumnerowie są małżeństwem w średnim wieku, które wiedzie dostatnie i wydawałoby się szczęśliwe życie. Jednak pewnego dnia w artystycznej dzielnicy Soho Connie poznaje młodego i przystojnego Francuza - Paula Martela, z którym nawiązuje namiętny romans. Odnajduje w nim to, czego brakowało jej w życiu - smak przygody, odrobinę tajemnicy i element ryzyka. Gdy mąż odkrywa prawdę, postanawia stawić czoła rywalowi.

Tess McGill (Melanie Griffith), ambitna trzydziestoletnia sekretarka, marzy o zrobieniu kariery. Rozpoczyna pracę dla bezwzględnej i wyrachowanej Katharine Parker (Sigourney Weaver). Ta na każdym kroku wykorzystuje i upokarza Tess, która jest coraz bardziej zafascynowana przebojową osobowością swojej szefowej. Pragnąc zdobyć jej sympatię i uznanie, podsuwa jej pomysł kupna stacji radiowej. Katharine obiecuje po urlopie zastanowić się nad tym projektem. Gdy kobieta łamie nogę na nartach, Tess odkrywa przypadkiem, że przebiegła szefowa zamierzała wykorzystać jej pomysł jako własny. Wzburzona, postanawia nawiązać kontakt z jednym z dyrektorów, Jackiem Trainerem (Harrison Ford) i przekonać go, że zastępuje swoją zwierzchniczkę podczas jej niedyspozycji, by zrealizować projekt, zanim Katharine wróci do zdrowia.

Zahipnotyzowany detektyw-nieudacznik okrada sejfy swoich klientów. W chwilach, gdy nie jest w transie, próbuje odszukać niedoścignionego złodzieja.

Historia studentów nowojorskiej szkoły teatralnej, którzy usiłują zrobić karierę w swoich zawodach. Wśród nich znajdują się: ambitna piosenkarka Coco, utalentowany tancerz Leroy i komik Ralph. Sława to opowieść o trudnym dojrzewaniu, wielkim talencie, pierwszej miłości, pasji życia i cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.

George Wade jest czarujący i niewiarygodnie bogaty. Lucy to prawniczka o zacięciu społecznika. Los styka tych dwoje przypadkowo, ale George szybko docenia inteligencję panny Kelson i zatrudnia ją jako doradcę. Błyskotliwe akcje na arenie finansowej oraz dyspozycyjność prawniczki wkrótce czynią ją niezbędnym elementem życia George'a. Konieczność stawiania się na każde zawołanie szefa szybko staje się dla Lucy nieznośna. Kobieta postanawia rzucić posadę. Uświadamia sobie, że George wcale nie jest jej obojętny.

Allen, będąc małym dzieckiem, wpada do wody i zostaje uratowany przez syrenę. Dwadzieścia lat później, w tym samym miejscu, sytuacja się powtarza.

By otrzymać pomoc socjalną dla dwójki swoich dzieci, wdowiec Larry postanawia zawrzeć fikcjne małżeństwo z najlepszym przyjacielem.

Longfellow Deeds (Adam Sandler), mieszkaniec małego miasteczka w stanie New Hampshire, pewnego dnia dowiaduje się, że jest jedynym spadkobiercą testamentowym zmarłego niedawno wuja. Po jego śmierci przenosi się do Nowego Jorku, gdzie przejmuje kontrolę nad olbrzymią medialną korporacją. Wkrótce poznaje Babe (Winona Ryder) - piękną reporterkę, która chce napisać o nim kompromitujący artykuł, jednak z czasem się w nim zakochuje...

Pod koniec lat siedemdziesiątych klub 54 był najpopularniejszym i najbardziej ekskluzywnym nocnym klubem w USA. To tutaj bawiły się największe gwiazdy ówczesnej popkultury (m.in. Farrah Fawcett, Truman Capote i Andy Warhol, a nawet dzisiejszy laureat dwóch Oscarów Kevin Spacey, który przyznał w jednym z wywiadów, że wchodził tam "na krzywy ryj" udając różne sławy), a conocne, suto zaprawione narkotykami i seksem szalone imprezy przeszły już do historii. W filmie debiutanta Marka Christophera (również autora scenariusza), oglądamy ostatnie miesiące "z życia lokalu" oczami młodego Shene'a O'Shea (przystojny Ryan Phillippe, znany ze "Szkoły uwodzenia"), który najpierw zostaje kelnerem, a potem, stopniowo pnie się coraz wyżej w hierarchii pracowników...