Skupina vysokých nehybných postav obrácených k postavě ještě vyšší, nesoucí na hlavě korunu. Jeskynní malby z Horseshoe Canyonu v Utahu jsou prvním i posledním tónem skladby, která diváka provede světem tak, jak ho vidí Godfrey Reggio. Majestátní věkovitost stalních útesů, zdánlivá nehybnost pouště i věčná dynamika mořských vln sugerují prapůvodní čistotu života, do níž náhle, po staletích pozvolného, takřka neměřitelného vývoje, vstupuje člověk, měnící svou energií podobu světa i rytmus plynutí času. Přináší technický pokrok, zrychluje, propadá se do ano…

Díky vynálezu, který sliboval přinést revoluci do způsobu testování krve, se Elizabeth Holmesová stala nejmladší miliardářkou na světě, a Američané na ni pohlíželi jako na Steva Jobse v sukni. Pak se po její společnosti přes noc slehla zem.

Profesor Jim Al-Khalili má pozoruhodný a zajímavě optimistický pohled na to, jak jsme dokázali stvořit stroje, které dovedou simulovat, upravovat, a dokonce překonat lidskou mysl, a prozrazuje, proč bychom se tím neměli nechat vystrašit. Jim vypráví příběh o snaze vyvinout umělou inteligenci, prvních známkách toho, že se stroje začaly samy učit a nedávném průlomu, který přinesly umělé neutrální sítě. Ukazuje, že umělá inteligence nejen mění náš svět, ale také naše představy o inteligenci a vědomí. Kromě toho uvidíme, jak filtry využívají umělou inteligenci, aby úspěšně zachytili spam. Seznámíme se s nejmodernějším chatovacím robotem a zjistíme, jak udržuje konverzaci při životě. Dozvíme se, jak to, že jen pár pozměněných pixelů způsobí, že si počítač myslí, že sleduje trombón místo psa. A promluvíme si s Demisem Hassabisem, vizionářem umělé inteligence, který vede DeepMind a který prohlašuje, že „musí vyřešit inteligenci, aby pak mohl vyřešit všechno ostatní“.