Jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów roku poruszający temat eutanazji. Film jest opowieścią o życiu Ramona Sampedro (Javier Bardem), człowieka który przez prawie 30 lat swojego życia toczył walkę o... śmierć, która w jego rozumieniu była ucieczką od cierpień. Po ciężkim wypadku został sparaliżowany. Mimo, ze otoczony był miłością rodziny i przyjaciół od tamtej pory cały czas starał się o skrócenie cierpień. W końcu, rozgoryczony postawą sądu, postanawia popełnić samobójstwo.

W wesołym miasteczku jest wiele tajemniczych urządzeń. Bywa, że niektóre z nich spełniają nawet najskrytsze marzenia. 12-letni Josh Baskin wypowiada do jednej z takich maszyn życzenie, aby być dużym. Następnego ranka odkrywa, że rzeczywiście jest. Dzięki pomocy swojego przyjaciela Billy'ego zdobywa pracę w fabryce zabawek. Ponieważ wie, czym dzieciaki lubią się bawić, odnosi oszałamiający sukces zawodowy. Josh jest jednak bardzo naiwny, ma przecież tylko 12 lat. Szybko więc wpada w sidła swej pięknej koleżanki. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że tęskni do nieskomplikowanego życia nastolatka.

Amanda, bizneswoman z Los Angeles, wyrzuca z domu niewiernego kochanka. Mieszkająca w Londynie Iris kocha mężczyznę, który lada dzień ma poślubić inną kobietę. Zdesperowane panie trafiają na siebie na stronie internetowej, oferującej tymczasowe zamiany domów. Choć dzielą je 4 tys. kilometrów, narodowość, doświadczenie i kultura, odnajdują wspólny język. Postanawiają zamienić się miejscami na czas świąt Bożego Narodzenia. W przysypanej śniegiem Anglii Amanda spotyka brata Iris. Ta w słonecznej Kalifornii poznaje współpracownika Amandy.

Samotna matka Flora nie wie, co począć ze swoim zbuntowanym nastoletnim synem, Maxem. Jej wysiłki, by trzymać go z dala od kłopotów, prowadzą do zdezelowanej gitary akustycznej, wypalonego muzyka z Los Angeles i harmonii w tej zszarpanej dublińskiej rodzinie.

Kat Ellis (Debra Messing) wraca w rodzinne strony na ślub swojej siostry. A że nie chce uchodzić za singla wynajmuje chłopaka do towarzystwa, Nicka Mercera (Dermot Mulroney). Czy chłopak do wynajęcia okaże się kimś więcej?

W tym roku Lara Jean (Lana Condor) i Peter (Noah Centineo) nie chcą dłużej udawać związku. Przecież już nie są parą na niby! Oficjalnie przeżywają swoje "prawdziwe pierwsze razy" - pocałunek, randkę i Walentynki. Nastolatce towarzyszą złożone emocje, ponieważ musi odnaleźć siebie w tej nowej sytuacji. Teraz Lara potrzebuje bardziej niż kiedykolwiek sióstr Kitty i Margot (Anna Cathcart i Janel Parrish), przyjaciółki Chris (Madeleine Arthur) i swojej nowej powierniczki sekretów - Stormy. Ale kiedy John Ambrose (Jordan Fisher), inny adresat jednego ze starych listów miłosnych Lary Jean, pojawia się w jej życiu, sama musi stawić czoła prawdziwemu dylematowi: czy można zakochać się w dwóch chłopakach jednocześnie? Film oparty na bestsellerowej powieści romantycznej dla młodzieży "P.S. Wciąż cię kocham" autorstwa Jenny Han.

Mieszkańcy Paryża i przyjeżdżający turyści mijają się na ulicach miasta, poszukując prawdziwej miłości, zrozumienia, a czasem pociechy.

Lata 80. Joel to niezbyt bystry, nieporadny życiowo i zupełnie niegroźny dziennikarz specjalizujący się w horrorach, który ma coś wspólnego chyba z każdym z nas – strasznie nie lubi oklepanych scenariuszy, klisz i przewidywalnych zachowań głównych bohaterów w kinie grozy. Pewnego dnia, kierowany beznadziejnym zauroczeniem, trafia do baru, gdzie zrządzeniem losu zalicza zgon… na razie tylko ten alkoholowy. Gdy kilka godzin później budzi się z potężnym kacem w schowku na miotły, nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że tego wieczoru liczba zgonów znacznie przekroczy jego akceptowalne normy. Lokal, w którym utknął, po zamknięciu staje się miejscem spotkań grupy wsparcia dla psychopatycznych morderców. Co gorsza, uczestnicy biorą chłopaka za nowego członka ich kręgu. Joel nie ma wyboru i musi wtopić się w tłum – jak bowiem miałby odmówić zajęcia miejsca pomiędzy dwumetrowym miłośnikiem zarzynania uczestników letnich obozów a niepokojącym księgowym z fetyszem na punkcie klaunów?

Jeff Gates (Ryan Kennedy) kilka lat po śmierci żony postanawia coś zmienić w swoim życiu. Rezygnuje z pracy w agencji reklamowej i zatrudnia się w telefonicznym centrum obsługi Autocall, które zajmuje się m.in. pomocą kierowcom w nagłych wypadkach. W pierwszych dniach pracy dostaje wezwanie od młodej kobiety, która utknęła w samochodzie i ma skręconą kostkę. Jeff wysyła do niej ekipę ratunkową, natomiast sam próbuje zająć ją rozmową. Dowiaduje się, że Kelly (Cassie Steele) jest dekoratorką wnętrz, została zdradzona przez narzeczonego i lubi stare filmy oraz czarno-białe komedie romantyczne. Po skończonej akcji oboje tracą ze sobą kontakt, ale nie przestają o sobie myśleć. Kelly opowiada przyjaciółce o sympatycznym pracowniku firmy Autocall. Pragnie go odszukać, ale zna tylko jego imię. Także Jeff jest zauroczony tajemniczą nieznajomą. Mimo że szczęście nie sprzyja zakochanym, nie ustają w wysiłkach, by się odnaleźć.

Po wygraniu turnieju sztuk walki przez Daniela (Ralph Macchio) jego matka przeprowadza się do innego miasta w poszukiwaniu pracy. Gdy nauczyciel chłopca, Kesuke (Pat Morita), otrzymuje z Japonii list od umierającego ojca, Daniel postanawia wyruszyć z nim do Okinawy. Mistrz opowiada uczniowi o swojej przeszłości i kobiecie, którą utracił, gdy uciekł przed pojedynkiem z członkiem wpływowej japońskiej rodziny. Po przyjeździe okazuje się, że dawny przeciwnik wciąż jest gotowy do walki.

Cybill Shepherd jest rewelacyjna jako "Daisy Miler" - kobieta, która postępowała tak jak chciała, w rezultacie czego rzadko zadowalała kogokolwiek poza sobą samą. "Daisy Miller" jest ekranizacją klasycznej noweli Henry'ego Jamesa o Amerykance mieszkającej w Europie wraz z niemądrą matką i rozwydrzonym młodszym bratem. Niezwykle liberalne poglądy Daisy pod wieloma względami wyprzedzały jej epokę, toteż jej zachowanie budziło zgorszenie w wiktoriańskich wyższych sferach w 1878 roku.

Milioner i filantrop Philip Stevens zakłada w rodzinnej posiadłości muzeum, w którym chce prezentować swoją bezcenną kolekcję dzieł sztuki. Na uroczyste otwarcie placówki zaprasza przedstawicieli amerykańskiej elity. Goście mają przylecieć na ceremonię jego prywatnym odrzutowcem. Na pokładzie znajdują się również bliscy Stevensa: córka Lisa i jego kilkuletni wnuk Benjamin. Tym samym samolotem mają być też przetransportowane eksponaty. W czasie lotu nad oceanem maszynę opanowuje grupa złodziei, którzy chcą przywłaszczyć sobie cenny ładunek. Jeden z terrorystów przejmuje stery od kapitana Dona Gallaghera. Jednak z powodu fatalnych warunków atmosferycznych traci kontrolę nad samolotem i ogromna maszyna rozbija się w pobliżu Trójkąta Bermudzkiego. Chwilę później uszkodzony odrzutowiec zaczyna tonąć. Na pomoc uwięzionym ludziom zostaje wysłana ekipa ratunkowa.

Część dwunasta (ostatnia) przygód niezwyciężonego ronina o imieniu Nemuri Kyoshiro.