Професор Джеймс Мъри получава неочаквана подкрепа от осъдения за убийство д-р Уилям Честър Майнър. Докато работата по създаването на речник на английските думи напредва, комисията зад тази идея иска да омаловажи приноса на Майнър, докато Мъри настоява той да получи дължимото му признание.
Култов филм от носителя на "Оскар" Оливър Стоун за легендарната група The Doors и краткия, но ярък и бурен живот на фронтмена й Джим Морисън (Вал Килмър). Създаването на легендарната група, пробивът им в Лос Анжелис и последвалата световна слава. Величието и падението на един невероятен изпълнител, превърнал се в идол за поколения наред и легенда на световната музикална сцена. Невероятна музика, концерти, жени, алкохол и дрога... Песните на Доорс на живо се изпълняват от Вал Килмър, чийто глас не е могъл да бъде различен от този на Джим Морисън даже от живите членове на бандата.
Годината е 1953. Йосиф Сталин изглежда в добра (макар и параноична) кондиция, тормозейки всеки край себе си, избивайки всички несъгласни и държейки дори и приближените си нащрек. Всичко това стига до внезапен край една сутрин, когато диктаторът е открит проснат на пода на кабинета си, покосен от удар. Янучи предлага своя версия на последвалия хаос: бясната борба за власт сред неколцината съучастници, снишавали се досега. Всички "изтъкнати" лакеи са налице – мухльото Маленков, тариката Хрушчов, сащисания Молотов, грубиянът Жуков, както и поквареният Берия. Да не пропускаме и впиянчения син на Сталин – Василий, както и изтерзаната му дъщеря Светлана. Те се спречкват за властта с цялата си недодяланост, но отчаяни да се докопат до нея.
Питър Селърс, отгледан от тираничната си майка Пег и покорния си баща Бил, твърде рано осъзнава, че обича да се прикрива зад емоционалната завеса на превъплъщенията. Когато използва това си умение като актьор, открива, че има страхотен комедиен талант. В края на 50-те години той става неимоверно популярен с участието си в радиосериала “The Goon Show”. Благодарение на този си успех той пробива и в киното, но твърде скоро егото му започва да създава проблеми. Докато снима филм със София Лорен, Селърс се влюбва в прочутата красавица и дори напуска съпругата си Ан; когато става ясно, че Лорен не желае да има нищо общо с него, той се утешава с дубльорката й. Кариерата на Селърс достига своя апогей, когато той приема главната роля в криминалната комедия “Розовата пантера”, режисирана от американеца Блейк Едуардс.
Филмът представя най-бурните години от живота на една гениална жена: между 1905 г., когато Мария Кюри отива в Стокхолм с мъжа си Пиер Кюри, за да получи Нобелова награда за откриването на радиоактивността, и 1911 г., когато получава втората си Нобелова награда, след като се е опълчила като учен и като жена на доминираната от мъже академична общност във Франция. "Възхищавам се на Мария Кюри и свободния й дух. В онези години тя не се е интересувала от никакви правила. Мария Кюри винаги се е фокусирала върху проблемите, които е смятала за значими. Правейки това, Кюри е останала напълно вярна на себе си. Всички ние можем да научим нещо от нея. Изумително е, че е имала смелостта да го прави, особено във времена, когато всичко е било много по-трудно, отколкото е днес." Мари Ноел за Cineuropa.org