Šis filmas sukurtas remiantis realia mergaitės iš Lietuvos Danguolės Rasalaitės istorija. Telšiuose gimusi, Kaune augusi, iš Žiežmarių slapčia į Švediją su svetimu pasu išvykusi šešiolikmetė Danguolė Rasalaitė nė neįsivaizdavo, kad jos likimas galėtų kam nors rūpėti. Dėl palaido gyvenimo būdo nuo mergaitės nusisuko giminės, nuleido rankas mokytojai, išdavė draugai ir draugės. Realus Danguolės gyvenimas nutrūko 2000-ųjų sausį, jai nukritus nuo viaduko Malmėje. Virtualusis paauglės gyvenimas tęsiasi - 2002-ųjų rugpjūčio mėnesį Švedijos kino teatruose pasirodė apie Danguolės likimą pasakojantis žymaus Švedijos režisieriaus Luko Mudisono filmas "Lilja 4-ever".

Protinga ir ambicinga mergina Beverli Donofrio trokšta rašytojos karjeros. Deja, jaunystės hormonų audros užgožia proto balsą: penkiolikos metų ji tampa nėščia nuo mielo, bet visiškai nepasiruošusio gyvenumui draugo Rėjaus. Mokyklinukė su vaiku, vėliau – narkomano žmona ir vieniša mama, Beverli supranta atsiimanti už viską, kas buvo padaryta jaunystėje. Tačiau energinga, linksma ir talentinga, kad ir kokių patirdama sunkumų, ji vis dėlto pasiekia savo: išaugina sūnų ir parašo knygą... pagal kurią ir pastatytas šis paslaptingas filmas.

1951-ieji. Holivudo scenaristas Piteris Apeltonas gauna kvietimą liudyti Antiamerikinės veiklos komitete. Tačiau važiuodamas į šį susitikimą, Apeltonas papuola į automobilio avariją, praranda atmintį ir lieka mažame miestelyje, nieko neprisimindamas apie ankstesnį savo gyvenimą. Nepaprastas jo panašumas į dingusi II-jo Pasaulinio karo didvyrį Luką Trimblą supainioja miestelio gyventojus, ir šie, taip pat ir Luko mergina, džiaugiasi jo „grįžimu namo“. Kareivio tėvas laimingas priima savo „sūnų“. Kartu jie atstato griūvantį miestelio kino teatrą „Didingasis“. Tačiau kai jame parodomas pagal jo scenarijų sukurtas filmas, Apeltonui grįžta atmintis. Dabar jam reikia pasirinkti tarp buvusio gyvenimo ir naujojo, kuris jam vis labiau patinka...

Britų verslininkas Donaldas Krouhurstas patiria verslo krizę. Tačiau laikraštyje „The Sunday Times“ perskaitęs apie organizuojamas pirmąsias pasaulyje vienviečių jachtų lenktynes, susidomi. Lenktynių dalyviai turi apiplaukti pasaulį nesustodami, be komandos ir jokios pagalbos. „Auksinio Gaublio regatos“ nugalėtojo laukia penkių tūkstančių svarų prizas. Per vasarą Donaldas pasistato 12 metrų ilgio jachtą, atsisveikina su žmona Klere, keturiais vaikais ir 1968 m. spalio 31 d. išplaukia. Jau pirmosiomis savaitėmis jūreiviškos patirties neturintis vyras susiduria su jachtos valdymo, orientavimosi ir greičio efektyvumo problemomis. Tačiau grįžti Donaldas negali. Suprasdamas, kad priekyje laukia beveik neišvengiama pražūtis, vyras nusprendžia kiek kitaip pasiekti finišą.