Film jest pierwszym z tzw. trylogii pionowej Bergmana, następne to "Goście Wieczerzy Pańskiej" i "Milczenie". Bohaterka filmu, Karin cierpi na schizofrenię. Spędza kilka dni w letnim domku na skalistej wyspie. Razem z nią są tutaj jej mąż - lekarz, kilkunastoletni brat i jej ojciec, znany pisarz. Jej choroba wyzwala wśród obecnych różne postawy, egoizm ojca, obojętność męża. Tylko jej młody brat stara się zrozumieć siostrę.

Lata 90. Filmowy portret Giulio Andreottiego, kontrowersyjnego polityka, który posiada we Włoszech niemal władzę całkowitą.

Rok 1977. Przed trzema laty Richard Nixon pod presją opinii publicznej podał się do dymisji z urzędu prezydenta USA z powodu nielegalnego zakładania podsłuchów w siedzibie komitetu wyborczego Partii Demokratycznej. Jego doradca, Irving "Swifty" Lazar, namawia go do udzielenia wywiadu telewizyjnego. Informuje, że brytyjski twórca talk-shows David Frost przedstawił ofertę wartą 600 tys. dolarów. Nixon zgadza się na cykl rozmów. Ma nadzieję, że przechytrzy dziennikarza i usprawiedliwi przewinienia, ponownie zdobywając serca Amerykanów.

Dla kochającej pary Ethel i Normana Thayer (Katharine Hepburn i Henry Fonda) nadchodzi burzliwy okres, kiedy do ich letniego domku nad Złotym Stawem w Nowej Anglii przybywa ich córka Chelsea ze swoim nowym kochankiem Billem i jego synem Billym. Pomiędzy trzema pokoleniami rodzą się konflikty. Ale to, co zaczyna się jako pojedynek sił między Normanem i Billym, powoli przeradza się w relację, o jakiej Chelsea zawsze marzyła. Norman natomiast odkrywa, jak wiele stracił, odrzucając miłość swej córki.

Film śledzi losy młodych ludzi, którzy w latach 70 ubiegłego wieku odkrywają nowy, fascynujący sport. Jazda na deskorolkach po dnach pustych basenów, po wąskich uliczkach Dogtown w Venice, Kalifornia. "Z- Boys", jak bywają określani, zostają pionierami nowego sportu ekstremalnego, a z czasem ich historia obrasta legendą.

Wielokrotnie nagradzany reżyser Alberto Rodríguez powraca, aby pokazać hiszpański system penitencjarny tuż po zakończeniu dyktatury w 1977 roku. Był to burzliwy moment w historii, kiedy los więźniów politycznych został niejako zapomniany. Napisany przez Rodrígueza i jego stałego współpracownika, Rafaela Cobosa, obraz przywołuje niespokojnego ducha tamtych czasów. W głównych rolach występują Javier Gutiérrez oraz Miguel Herrán.

Richard Milhous Nixon był najbardziej kontrowersyjną postacią amerykańskiej polityki XX wieku, senatorem, wiceprezydentem, a w końcu prezydentem przez dwie kadencje. Nixon był u władzy w chwili, gdy w amerykańskiej i światowej polityce działy się rzeczy najważniejsze. Film jest próbą opowiedzenia historii życia wielkiego polityka, który żył ze świadomością, że gdyby nie śmierć wielu bliskich mu i ważnych ludzi, jego marzenie o władzy nigdy by się nie ziściło.

Drużyna Marshall University ma tradycję i rzesze fanów. Dla zawodników, ich rodzin i sympatyków futbol amerykański to coś więcej niż sport. Kiedy pewnej nocy 1970 roku dochodzi do katastrofy samolotu z drużyną na pokładzie, żalowi nie ma końca. Pogrążeni w rozpaczy kibice, bliscy zawodników i miejscowa społeczność wspierają się wzajemnie w tej trudnej dla wszystkich chwili. Pojawia się szansa na reaktywację zespołu. Młody i ambitny Jack Lengyel zostaje trenerem. Ma on za zadanie doprowadzić nową drużynę do zwycięstwa.

Dwaj bracia dorastają w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, w małym miasteczku, na południe od Rzymu. Przystojny i nieco próżny Manrico podejmuje pracę w fabryce, zostaje przewodniczącym związków zawodowych i marzy o rewolucji. Jego młodszy brat Accio, czując powołanie, wstępuje do seminarium. Jego poglądy są skrajnie prawicowe. W życiu obu braci pojawia się Francesca, studentka pochodząca z arystokratycznej rodziny. Połączeni miłością i przyjaźnią, Manrico, Accio i Francesca, próbują stawić czoła wyzwaniom, jakie niosą ze sobą: rodzina, dorosłe życie i polityka…

Dojrzewanie to prawdopodobnie najtrudniejszy czas w życiu każdego człowieka. Boleśnie doświadcza go nadwrażliwa autorka komiksowego pamiętnika, piętnastolatka Minnie, za wszelką cenę pragnąca udowodnić samej sobie swoją atrakcyjność, co do której ma wątpliwości. Choć nie może narzekać na brak zainteresowania rówieśników, wdaje się w romans ze starszym mężczyzną. Chłopakiem swojej matki, co naturalnie powoduje szereg poważnych komplikacji.

Bill (James Belushi) i mała Sue (Allison Porter) włóczą się bez celu po całym kraju, ciągle nie mogąc znaleźć miejsca dla siebie. Wreszcie na dłużej zatrzymują się w Chicago. Bill znajduje sposób jak zorganizować darmową kolację. Udaje, że wpada pod koła samochodu. Siedząca za kierownicą Grey Allison (Kelly Lynch) jest przerażona nie na żarty. W rewanżu za potłuczenie zaprasza Billa i Sue do restauracji. W trakcie sutego obiadu Bill przedstawia swoje dramatyczne koleje losu. Poruszona do głębi panna Grey nabiera coraz więcej sympatii do nowych przyjaciół. Zaprasza Billa i Sue do swego domu. Jeszcze nie wie, że tak niewinnie wyglądająca Sue to istne diablątko w dziecięcej skórze.

Kiedy wydawnictwo McGraw-Hill odmawia wydania jego książki, Clifford Irving postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Twierdząc, że posiada zgodę i błogosławieństwo Howarda Hughes'a na napisanie jego autobiografii, będący w dołku finansowym pisarz zaczyna wychodzić na swoje. Z pomocą przyjaciela, Dicka Suskinda mężczyzna zdobywa notatki asystenta żyjącej legendy i bazując na nich tworzy nietuzinkowy portret ekscentryka. W tym samym czasie Clifford robi wszystko by uratować swoje małżeństwo, które na zawsze rozbić może zazdrosna kochanka Nina Van Pallandt. Czy uda mu się napisać książkę, uratować związek, zgarnąć honorarium i uciec nim prawda wyjdzie na jaw?

Vince (Colin Firth) i Lanny (Kevin Bacon) byli u szczytu kariery, kiedy w ich hotelowym pokoju znaleziono zwłoki młodej kobiety. Niepodważalne alibi oczyściło ich z zarzutów, ale słynny duet komików rozpadł się wkrótce potem. Po latach piękna dziennikarka, Karen (Alison Lohman) rozpoczyna pracę nad książką o byłych gwiazdorach. Odkrywając mroczną historię, jaką kryje ich przeszłość, wplątuje się w romans, równie niebezpieczny, jak perwersyjna gra, której staje się ofiarą...

Głuchoniema Dot po śmierci ojca zostaje odesłana do rodziny zastępczej, która na pozór wydaje się bardzo szczęśliwa. Nina, urocza cheerleaderka, od momentu pojawienia się nowego domownika zmienia się nie do poznania. Kiedy odkrywa, że ułomna dziewczyna skrywa przed światem tajemnice, postanawia sprowokować ją do ich wyjawienia. Zamknięta do tej pory w świecie Dot nieoczekiwanie staje się powierniczką mrocznego sekretu.

Maria, bohaterka debiutu Toma Tykwera jest więźniem we własnym domu. Jej pozbawione uczuć życie ogranicza się do opieki nad tyranizującym otoczenie ojcem i usługiwaniu despotycznemu mężowi. Ucieczką od monotonii codziennych czynności związanych z funkcjonowaniem domu są listy, które Maria pisze i kieruje do afrykańskiej drewnianej figury.

Film Haven opowiada historię dziejącą się w trakcie jedno-weekendowego kursu. Dwóch biznesmenów (Paxton and Dillane) ucieka na Kajmany, by uniknąć więzienia. Ich pojawienie się inicjuje łańcuch zdarzeń, który doprowadzi młodego Brytyjczyka (Bloom) do popełnienia zbrodni o olbrzymich konsekwencjach.

Ojciec Lamont zostaje wyznaczony przez kardynała, by rozwikłał zagadkę śmierci Ojca Merrina, oraz by dowiedział się, czy Regan nie jest znów opętana. Wiele wskazuje, że demon Pazuzu ją opętał. Lamont jedzie do Afryki by odnaleźć innego opętanego przez tego samego demona - Kokumo. Od niego dowiaduje się ciekawych rzeczy. Wraca do USA, gdzie dowiaduje się, że demon opętał Regan przy pomocy tajemniczej maszyny hipnotycznej doktora Greene`a. Lamont przystępuje do akcji, a pomaga mu w niej duch Ojca Merrina ...