A Határok nélkül, a tibeti Himalája lélegzetelállítóan szép környezetében, hat vak diák izgalmas kalandjait mutatja be. A tibeti hit szerint a fiatalok vakságának oka, hogy démonok szállták meg őket. Ezért szüleik kerülik, a falubeliek kigúnyolják, a társadalom kirekeszti őket. Ők azonban elhatározzák, hogy megmásszák a Himalája északi oldalán lévő 7 ezer méter magas Lhapka rhi csúcsát. De a veszélyes utazás hamarosan egy lehetetlennek tűnő küldetéssé válik. Sabrye Tenberken vak tanító és kalandor menti meg őket, aki az első tibeti vakiskola a Határok nélkül megalapítója. A diákok, segítségével meghívják a híres vak hegymászót, Erik Weihenmayert, aki meghódította az Everestet és Lhasaba érkezésével arra inspirálja a diákokat, hogy az ő vezetésével magasabbra másszanak mint azelőtt valaha. De ez a három hetes kaland jóval több lesz annál, mint amit bármelyikük is elképzelt volna....
Az ipari forradalom, majd az 1800-as évek második felében megindult elképesztő gazdasági fejlődés alapjaiban változtatta meg az ember és a természet viszonyát. Az emberiség elkezdte nyersanyagforrásnak használni a természetet, kifogyhatatlan bőségszaruként kezelte. A kétszáz évnyi folyamatos ipari fejlődésért azonban súlyos árat kellett fizetnünk. A globális felmelegedés következménye megannyi katasztrófa, mely a veszélyre figyelmeztet. Most talán még van esély a változtatásra. Az alkotók feltárják, hogyan jutott el az emberiség arra a pontra, hogy fegyverek nélkül is elpusztítsa önmagát.
Az újságírónő Helen Thomast csak úgy emlegetik, mint „a sajtó First Ladyje”. Hatvan esztendőn keresztül fenntartott helye volt az első sorban a Fehér Házban rendezett sajtókonferenciákon. Kilenc elnök (!) ténykedéséről tudósított, és rengeteg interjút, beszámolót, riportot és elemzést készített elnökökkel, alelnökökkel, vezető politikusokkal. Ott volt minden fontos eseményen, ami a Fehér Házban történt. A filmben visszaemlékszik a legérdekesebb dolgokra, a fontos interjúira, a Fehér Házzal kapcsolatos pletykákra, a saját karrierjére.