W ciągu trzech burzliwych dekad, Forrest zmienia się z lekceważonego inwalidy w gwiazdę amerykańskiego futbolu; z bohatera wojny w Wietnamie staje się królem krewetek; od honorów Białego Domu przechodzi w ramiona ukochanej. Jest odzwierciedleniem naszej epoki, ostatnim niewinnym w czasach, kiedy Ameryka utraciła swą niewinność. Serce podpowiada mu w sprawach, których nie ogarnia jego umysł. Jest człowiekiem zasad, a jego sukcesy inspirują wszystkich. "Forrest Gump". Oto historia pewnego życia.

Trzydziestoletnia kobieta, która wciąż mieszka z rodzicami, nawiązuje romans ze swoim uczniem.

Lata 60 XX w. 29-letni Claude Hooper Bukowski opuszcza Oklahomę, by stawić się w Nowym Jorku przed komisją wojskową. Rankiem w Parku Centralnym spotyka grupę hipisów. Ci, zachwyceni jego kowbojskimi umiejętnościami, przyjmują go do komuny. Ich przywódca, Berger, który spalił kartę powołania do wojska, stara się wytłumaczyć przybyszowi bezsens wojny w Wietnamie. Jednak Claude nie zamierza wymigiwać się od spełnienia obywatelskiego obowiązku. Młodzi ludzie postanawiają pokazać mu uroki hipisowskiego życia.

Akcja dzieje się przez jeden dzień. Jest tytułowy piątek. Craig (Ice Cube) i Smokey (Chris Tucker) są najlepszymi przyjaciółmi i mieszkają w sąsiedztwie Compton, w Los Angeles. Główny bohater zostaje zwolniony z pracy, a Smokey ma kłopoty ze spłatą długu dla Stonogi (Faizon Love). Postanawiają razem spłacić dług i w miarę możliwości uporać się z miejscowym gangsterem Deebo (Tommy 'Tiny' Lister).

Grupa maturzystów i ich ostatnia noc w rodzinnym mieście przed nieuchronnym wyjazdem na studia. Jeden z pierwszych filmów Georga Lucasa.

Pod wpływem wspaniałych występów słynnej grupy Chippendales i entuzjastycznej reakcji rozszalałej kobiecej widowni, sześciu bezrobotnych byłych pracowników stalowni postanawia dorobić się, zakładając podobną grupę rozrywkową występującą z męskim stripteasem. Nie są oni ideałami męskiej urody, toteż aby sukces był pewniejszy, decydują, że będą rozbierać się całkowicie do naga! "Goło i wesoło" to najoryginalniejsza i najzabawniejsza komedia z dotychczasowych. Jest to ironicznie ukazująca absurdy życia opowieść o ludziach, którym udało się odzyskać wiarę w siebie i szacunek otoczenia. Bohaterów, pomimo śmiesznostek i wad, należy podziwiać za odwagę i upór w dążeniu do wytyczonego celu. Dodatkowym atutem tego, pełnego błyskotliwych scen i dialogów filmu, jest doskonała ścieżka dźwiękowa z utworami takich gwiazd jak Donna Summers, Sister Sledge czy Tom Jones.

St. Louis, 1903 rok. Biznesmen Alonzo Smith (Leon Ames) ma cztery córki. Jedna z nich, 17-letnia Esther (Judy Garland), zakochuje się w chłopaku z sąsiedztwa - Johnie (Tom Drake). Pewnego dnia ojciec otrzymuje propozycję pracy w Nowym Jorku. Rodzina Smithów jednak nie chce opuszczać rodzinnego miasta...

Dwóch studentów pierwszego roku –Larry "Pinto" Kroger (Thomas Hulce) i Kent "Flounder" Dorfman (Stephen Furst) zostaje członkami bractwa Delta Tau Chi działającego na terenie Faber College. Bractwo to pełne jest oryginałów i stawiających zabawę ponad wszystko studentów. Członkami bractwa Delta są między innymi: Eric "Otter" Stratton (Tim Matheson), John "Bluto" Blutarsky (John Belushi), Daniel "D-Day" Simpson Day (Bruce McGill) oraz Robert Hoover (James Widdoes). Sąsiadami i wrogami Delty jest ekskluzywne bractwo Omega Theta Pi pod wodzą Douga Neidermeyera. Wraz z dziekanem Vernonem Wormerem (John Vernon) najchętniej pozbyliby się kłopotliwego stowarzyszenia. Okazją jest test z psychologii, który wszyscy członkowie Delty oblewają. Tymczasem trwają przygotowania do dorocznej parady uniwersyteckiej.

"The Corny Collins Show" to zdecydowanie ulubiony program muzyczny dwóch przyjaciółek z podwórka, Tracy i Penny. Kiedy w programie najnowsze tańce prezentuje elitarna grupa nastolatków, Tracy postanawia za wszelką cenę dostać się do tego właśnie zespołu. Po ciężkich staraniach dziewczyna zostaje przyjęta do popularnego teamu i robi oszałamiającą karierę. Tymczasem Tracy wzbudza podziw i głębokie zainteresowanie przystojnego Linka. Zazdrosna Amber postanawia zrobić wszystko, aby jak najbardziej upokorzyć rywalkę.

Na pozór John (Brad Pitt) i Jane Smith (Angelina Jolie) są zwyczajnym małżeństwem ze sporym stażem, wiodącym ustabilizowany, żeby nie powiedzieć nudny żywot w uroczym domu na przedmieściach. Funkcjonują bez większych zgrzytów, wzlotów czy upadków, ale nie da się ukryć, że codzienna rutyna obojgu za bardzo nie służy. Bo czyż rozmowa o nowych przyprawach do sosu jest w stanie dodać życiu pikanterii? Naprawdę John i Jane Smith są płatnymi zabójcami, których skuteczność i profesjonalizm są szeroko doceniane i wysoko opłacane. Po prostu nie mają sobie równych. Pracują dla konkurencyjnych organizacji. I choć w branży ich sława ich wyprzedza, to o sobie wzajemnie nic nie wiedzą. Prawda nie może wyjść na jaw.

Dwaj młodzi biznesmeni, Larry Wilson (Andrew McCarthy) i Richard Parker (Jonathan Silverman), wykrywają w firmie, w której pracują oszustwo i mówią o tym swojemu szefowi Berniemu Lomaxowi (Terry Kiser).Ten w nagrodę zaprasza ich do swojego domu na plaży z zamiarem pozbycia się niewygodnych pracowników. Jednak prawdziwy szef chce pozbyć się Berniego, a młodych biznesmenów chce wrobić w to morderstwo.

Tytułowy rozwód przeżywa amerykańska poetka w zaawansowanej ciąży (Naomi Watts), której francuski mąż (Melvil Poupaud) zadurzył się w Rosjance (Rona Hartner). Niezrażona doświadczeniami jej młodsza siostra (Kate Hudson), która właśnie przyjechała do Paryża, romansuje z wujem jej męża (Thierry Lhermitte). Tymczasem mąż owej Rosjanki, psychopatyczny Amerykanin (Matthew Modine), śledzi i nęka nie żonę z kochankiem, lecz obie siostry.