Филмът разказва историята на дребния крадец от Белфаст Гери Конлън, който несправедливо e замесен в бомбен атентат на групировката ИРА отнел живота на няколко души в малкото градче Гилдфорд. Притискан и насилван от английската полиция Гери и четирима негови приятели са принудени да поемат вината за случилото се без да могат да разчитат на адекватна адвокатска подкрепа. В случая неволно е замесен и неговия баща.

Суфражетка е драматична история, която проследява борбата на феминистки групи във Великобритания за правото на глас на жените. Те са принудени да водят почти партизанска война с консервативните установени правила в държавата. Тези жени не са представители на образованите, по-висши класи на обществото – те са обикновени работнички, които осъзнават, че с мирни протести нищо няма да постигнат. Разгневени и ожесточени, те се обръщат към насилието като единствена възможност за промяна и се оказва, че са готови да загубят всичко в своята борба за равенство – работа, дом, деца, дори живота си… Историята на тази битка за достойнство е трогателна и вдъхновяваща.

Биографичен филм за великия Мохамед Али, който се съсредоточават върху 10-годишния период от 1964-1974 г., в който напористият атлет превзема всички възможни върхове в спорта си, запознава се с бъдещата си съпруга, жени се за нея, приема исляма и се опълчва срещу политиката на правителството на Съединените щати, като отказва да се запише доброволец за войната във Виетнам. Именно поради политически причини световната му титла бива отнета, но шампионът си връща короната, като се изправя в двубой срещу Джордж Форман в Заир.

Известен по света като Том от Финландия, художникът Тоуко Лааксонен става известен с еротичните си рисунки, които дават визуален изказ на поколение гей мъже, като повлияват на изкуството и модата, и слагат началото на гей революцията. Но кой е човекът под кожените дрехи? Биографичният филм на Доме Карукоски проследява живота му от окопите по време на Втората световна война и консервативното финландско общество през 50-те до битката му произведенията му да бъдат публикувани в Калифорния, където той и изкуството му най-сетне биват признати и намират среда в сексуалната революция от 70-те. Историята на Том е история за любов, кураж и упоритост, която символизира зората на гей движението, за което неговите мускулести облечени в кожа мъже стават символ.

Това е историята на двойствения живот на известен шоумен - телевизионен продуцент през деня, убиец за ЦРУ през нощта. На върха на своята телевизионна кариера, Чък Барис е вербуван от ЦРУ и обучен за таен агент. Или поне така твърди той...

Филмът разказва историята на кубинския поет и писател Рейналдо Аренас. Роден и израсъл в провинция Ориенте в Куба през 40-те, Аренас започва дългата си любов с морето и водата още като дете. Като младеж той напуска дома си и заминава за Хавана, където попада на революционното движение и се присъединява към група писатели и художници. Първата му книга „Песни от кладенеца“ е публикувана, но потисническия режим на Кастро не толерира нито писането му, нито хомосексуалността му.

През декември 2000 г., Хансен - един от най-добрите агенти на ФБР в разузнаването, е пренасочен към офиса в столицата Вашингтон, за да оглави нов отдел, занимаващ се с класифицирана информация. Младият компютърен специалист Ерик О'Нийл се надява някой ден да стане редови агент. Един ден той получава мечтаната работа - секретар на Робърт Хансен в разузнавателния отдел на ФБР, но постепенно осъзнава защо всъщност е бил нает - шефът му е заподозрян в предаване на американски държавни тайни на Съветския съюз. Ерик трябва да разбере дали това е така, преди сигурността на Щатите да се окаже в опасност.

В своето поетично есе за Боб Дилън Тод Хейнс предлага медитация над филмовата култура на 60-те години, цитирайки филми като Мъжки род, женски род (1966) на Годар, Нощ след тежък ден (1964) и Петулия (1968) на Ричард Лестър, 8 1/2 (1963) на Фелини и Скъпа моя (1965) на Джон Шлезинджър. Но това не е самоцелно демонстрирана киноерудиция - Хейнс изразява духа на киното през 60-те, така дълбоко повлияли политико-културната реалност, в чийто контекст Дилън става легенда.

Елизабет Батори има трудно детство. Често получава пристъпи на необуздан гняв и истерия, съпътствани от необяснима агресия. Съвременните учени изказват предположения, че е страдала от епилепсия, но това не е доказано. Когато е на 11 г. баща й - Георге Батори умира, а майка й - Ана Батори я праща за възпитание при семейството на годеника й. На 14 г. момичето забременява след кратка връзка с момче от близко село и е изпратена да роди тайно. През 1575 год, едва на 15, е омъжена за граф Ференц Надашд, с който се оттеглят в замъка Шейде изолиран в полите на Карпатите.