W wieku 23 lat była międzynarodową gwiazdą, a jej piosenki plasowały się na szczytach list przebojów. Za to kiedy kończyła 26 lat, regularnie ją oczerniano i wyśmiewano. Sinéad O’Connor to ikona irlandzkiej muzyki, która wyprzedzała swoje czasy. Film opowiada o jej fenomenalnym dojściu do światowej sławy oraz o tym, jak obrazoburcza osobowość doprowadziła do usunięcia jej z panteonu gwiazd muzyki pop. Obserwujemy Sinéad zarówno podczas koncertu w Medison Square Garden w 1992 roku, jak i w czasie słynnego występu w Saturday Night Live, gdzie a capella zaśpiewała kultowy utwór Boba Marleya w proteście przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kościele katolickim i publicznie podarła fotografię Jana Pawła II. Szczery wywiad stanowi podstawę narracji filmu.

Po niespodziewanej rezygnacji profesora Oldmana z pracy na uniwersytecie, jego zaszokowani przyjaciele i współpracownicy przychodzą do jego domu żądając wyjaśnień. Są zaszokowani, kiedy podaje powód swojej przedwczesnej rezygnacji: twierdzi, że jest nieśmiertelny i nie może przebywać w jednym miejscu dłużej niż dziesięć lat nie wzbudzając podejrzeń.

"Withnail i ja" portretuje ostatnie wspólne szaleństwa dwóch przyjaciół, niespełnionych młodych aktorów pod koniec 1969 roku. Withnail (Richard E.Grant) i Ja (Paul McGann, który gra alter ego reżysera Bruce'a Robinsona) odkrywają pewnego poranka, że do końca szaleńczej dekady lat sześćdziesiątych zostało tylko 90 dni. Połączeni biedą i marzeniami o sławie dzielą nędzne mieszkanie, a ich codzienna dieta składa się z alkoholu, LSD i marihuany. Spłukani i zagubieni w miejskiej dżungli postanawiają wyruszyć na wieś i spędzić oczyszczający wewnętrznie weekend w prymitywnej chacie ekscentrycznego Monty'ego (Richard Griffith), wuja Withnaila. Od samego początku pobytu wszytko układa się nie tak jak zaplanowano, i choć ich marzenia o idyllicznym ustroniu nie spełnią się, będzie to niezapomniany pobyt, zwłaszcza po niezapowiedzianym przyjeździe Monty'ego.

Film oparty na autentycznej historii seryjnego mordercy, który przez wiele lat działalności uśmiercił w Związku Radzieckim ponad 50 osób. Jego ofiary były młode, przeważnie poniżej siedemnastego roku życia. Wszechobecna biurokracja, niekompetencja i brak profesjonalizmu długo uniemożliwiały odnalezienie i ukaranie zabójcy. Dopiero ogromne zaangażowanie w sprawę detektywa Burakova (Stephen Rea) i jego niemalże obsesyjne dążenie do osiągnięcia celu zaczęło przynosić rezultaty.

Księżna Georgiana Cavendish (Keira Knightley) wiodła ekstrawaganckie, pełne politycznych i miłosnych intryg życie. Już jako szesnastolatka wyróżniała się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem, wzbudzając tym samym zachwyt wszystkich mężczyzn. Udało się jej zwrócić uwagę samego księcia Devonshire (Ralph Fiennes). Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego, sprawiły że Georgiana odrzuciła zakochanego w niej Charlesa Grey'a. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypominało bajki, a młoda Księżna szybko poznała gorzki smak życia na dworze. To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.

Tytułowy Antwone Fisher jest młodym żołnierzem służącym w amerykańskiej marynarce wojennej. Szokuje otoczenie niekontrolowanymi wybuchami wściekłości i przemocy. Przełożeni kierują go na terapię u cenionego wojskowego psychiatry, dr. Jerome'a Davenporta. Antwone nie przypuszczał, że przekraczając próg gabinetu doktora wyrusza w niezapomnianą podróż emocjonalną, stawiając czoła bolesnej przeszłości i poznając rodzinę, z której istnienia nie zdawał sobie nawet sprawy.

Chiny, lata 30. XX wieku, czasy japońskiej okupacji. Angielski dziennikarz George A. Hogg próbuje dostać się do Nanjing, gdzie trwają walki między Japończykami a chińską partyzantką. Los stawia na drodze Anglika dowódcę chińskich partyzantów Chen Hanshenga oraz Amerykankę Lee Pearson. Bohaterowie ratują z opresji sześćdziesięcioro sierot wojennych. Postanawiają przeprowadzić je w bezpieczne miejsce, co wiąże się z wyczerpującą wędrówką przez terytorium wroga.

W 2012 roku, po ponad 500 latach, w Leicester odkryto szczątki króla Ryszarda III. Poszukiwania zostały zaaranżowane przez historyczkę-amatorkę, Philippę Langley, której postawa spotkała się z niezrozumieniem oraz sceptycyzmem ekspertów.

Film opowiada o tragicznych zdarzeniach, do jakich doszło 29. 12. 1890 roku nad potokiem Wounded Knee w Dakocie Południowej. Wówczas to 7. pułk amerykańskiej kawalerii zaatakował Indian z plemienia Lakota, w wyniku czego zginęło ponad 150 osób (wg innych danych 290), głównie kobiet i dzieci. Twórcy filmu ukazują okoliczności masakry z perspektywy trzech bohaterów, którzy należą do różnych stron konfliktu. Jednym z nich jest młody, zasymilowany i wykształcony Indianin (Adam Beach), opowiadający się za kompromisem między zwaśnionymi stronami. Drugim - dumny indiański wódz (August Schellenberg), który nie zgodził się na poniżające warunki pokoju zaproponowane przez amerykańskie władze. Trzecią stronę reprezentuje senator Henry Dawes (Aidan Quinn), odpowiedzialny za kreowanie polityki rządu wobec Indian. Każdy z nich ma swoją rację, do której stara się przekonać innych.[Cinemax.pl]

Blanka wiedzie nastoletnie, buntownicze życie lokatorki domu zastępczego. Przypadkiem znajduje się centrum kryminalnych zdarzeń, w które uwikłani są wysoko postawieni politycy. Pod wpływem ekstremalnych emocji dziewczyna wydaje im wojnę według własnych reguł. W mrocznej grze o sprawiedliwość Blanka staje się tematem mediów i ikoną wielu kobiet. Jednak im więcej pytań, tym mniej jasna staje się jej rola w aferze.

Film opowiada o prawdziwej historii z 1999 roku, kiedy to dziesiątki tysięcy osób manifestowało w Seattle w czasie posiedzenia Światowej Organizacji Handlu (WTO). Miasto zostało kompletnie sparaliżowane i owładnięte chaosem, a delegaci przerażeni tym, co się stało, opuszczają posiedzenie. Opowieść przedstawiona jest z kilku różnych punktów widzenia: policjantów, protestujących, polityków, dziennikarzy...

Po niebie Laosu szaleją samoloty sterowane przez nieobliczalnych pilotów. Trwa tam nieoficjalna wojna, podczas której amerykańscy piloci wspierają siły zwalczające komunistów. Gene Ryack jest jednym z nich. Lubi ryzyko i dobry zarobek, jaki zapewnia ta niebezpieczna praca. Wie, że w razie kłopotów nie może liczyć na niczyją pomoc, bo przecież oficjalnie nie ma w Laosie amerykańskich pilotów. A kłopoty nadchodzą wraz z nowym rekrutem, który nie lubi się stosować do ogólnie przyjętych zasad.

Trwa euforia, która doprowadza do przeciwstawienia się dominacji brytyjskiej w koloniach amerykańskich. Do portu w Nowym Jorku wpływa ubogi rybak ze swoim synem. Wbrew swej woli zwerbowani zostają do powstańczej armii.