Film opowiada o Jimie Morrisonie, liderze grupy The Doors. Akcja obejmuje ostatni okres życia legendarnego artysty - od momentu założenia zespołu, po śmierć w wieku 27 lat. Reżyser, zafascynowany mitami współczesnej amerykańskiej kultury, przedstawia swojego bohatera nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również osobę egocentryczną, niszczącą swoich najbliższych. Wokalista, wiecznie odurzony alkoholem i narkotykami, ukazany jest jako człowiek zafascynowany śmiercią i dążący do autodestrukcji. Kreacja Jima Morrisona okazała się rolą życia dla Vala Kilmera. Podczas realizacji obrazu aktor sam wykonywał utwory nieżyjącego muzyka. Film, kreujący przygnębiającą wizję, umocnił tylko popularność artysty. Rzesze fanów Morrisona entuzjastycznie przyjęły opowieść o swoim idolu, który stał się jednym z symboli epoki dzieci-kwiatów.

Dla Tomasza, praskiego chirurga i niepoprawnego kobieciarza, największym szczęściem jest całkowita wolność osobista. Szuka seksu bez zobowiązań, chce zasmakować nieznośnej lekkości bytu i nie obchodzą go takie rzeczy jak stałe związki czy komunizm. Niech inni mieszkańcy Pragi walczą o prawo do szczęścia i wolność narodową. Tak dzieje się do momentu, gdy Tomasz natrafia na prawdziwą miłość.

Film reżysera "Tajemnic Los Angeles". Bohaterem utworu jest Grady Tripp, starzejący się profesor uniwersytetu i pisarz. Borykając się z przeciwnościami losu stara się dać własnej sławie, choć nie wydał nic od czasu wielkiej powieści sprzed siedmiu lat. Wplątuje się też w liczne, nieudane związki z kobietami a co więcej pani rektor uczelni, w której wykłada, jest z nim w ciąży.

To historia pewnego przedsiębiorcy, który zakochuje się w aktorce, która przyjaźni się z kelnerką, która zakochuje się z ochroniarzu, który pracuje z kierowcą, który wozi dekoratorkę wnętrz, która jest żoną owego przedsiębiorcy... Lista powiązań między tymi postaciami jest dużo dłuższa i skomplikowana. Przy czym każda z osób pochodzi z zupełnie innego świata i, zdawałoby się, zupełnie do siebie nie pasują. Przedsiębiorca jest, powiedzmy sobie szczerze, burakiem, wraz z rozwojem akcji odkrywającym nieznane sobie dotąd światy. Zagrożona bezrobociem aktorka na równi przeżywa swe artystyczne wzloty i upadki, co 40. rok życia i rozpaczliwą tęsknotę za macierzyństwem. Kelnerka "romansuje jak facet" i handluje na lewo marihuaną. Ochroniarz jest byłym policjantem, służbistą i legalistą. Kierowca jest łagodnym idiotą. Dekoratorka wnętrz pozbawioną gustu i znacznie mniej łagodną idiotką.

Jeanette zostaje sama z synem, gdy jej mąż wyjeżdża, po raz kolejny uciekając od problemów. Kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

Frank Chambers (Jack Nicholson) jest bezrobotnym włóczęgą z więzienną przeszłością. Korzystając z okazji przyjmuje propozycję pracy od Nicka Papadakisa (John Colicos), właściciela przydrożnej gospody. Papadakis jest greckim imigrantem, pełnym werwy i energii. Z młodą żoną Corą (Jessica Lange) dzieli go nie tylko znaczna różnica wieku, ale też temperament i sposób rozumienia świata. Cora początkowo ignoruje nowego lokatora, ale wkrótce oboje nawiązują namiętny romans. Postanawiają zamordować Papadakisa, aby po jego śmierci związać się na stałe. Pierwszy zamach kończy się niepowodzeniem, zaś Chambers nieoczekiwanie wzięty zostaje za wybawiciela poranionego męża. Zdesperowani kochankowie postanawiają podjąć kolejną próbę...

Film, który powstał na podstawie powieści Natalie Robins i Stevena M. L. Aronsona pokazuje prawdziwą, choć niezwykłą, historię Barbary Daly (Julianne Moore). Wżeniła się ona w klasę wyższą, poślubiając dziedzica fortuny twórców bakelitu, Brooksa Baekelanda. Piękna i charyzmatyczna kobieta zupełnie nie pasowała do powściągliwego męża, a narodziny ich jedynego potomka, Tony'ego, zachwiały jeszcze bardziej podstawami niestabilnego i burzliwego małżeństwa. Czując odrzucenie ojca, chłopiec zbliżał się do równie osamotnionej matki, a relacje tych dwojga z czasem stawały się coraz bardziej skomplikowane i kontrowersyjne.

W idealnym świecie "Dutch" (Harrison Ford) i Kay (Kristin Scott Thomas) nigdy by się nie spotkali. On jest policjantem z wydziału spraw wewnętrznych w Waszyngtonie, ona zasiada w kongresie Stanów Zjednoczonych. Pewnego dnia ich życiem wstrząsa tragedia: żona "Dutcha" i mąż Kay giną w katastrofie lotniczej, a oni odkrywają, że ich współmałżonkowie byli kochankami. Zrozpaczona Kay nie może uwierzyć w zdradę męża. Jedyne oparcie i zrozumienie znajduje u Dutcha. Zafascynowani sobą nawiązują namiętny romans.

Starzejący się gwiazdor teatralny Simon Axler (Al Pacino) odczuwa syndrom wypalenia. Zniknęła dawna charyzma, coraz trudniej jest mu zapamiętać kwestie i występować na scenie. Niemoc twórcza doprowadza go na skraj szaleństwa. Któregoś wieczoru podczas przedstawienia Simon zamiast grać rzuca się ze sceny. Trafia na terapię, która ma mu pomóc się pozbierać, a następnie zaszywa się w swoim wiejskim domu. Tu pewnego dnia odwiedza go córka znajomych, Pegeen (Greta Gerwig). Ich przedziwny związek przewraca życie aktora do góry nogami.

Zazdrosna żona porywa niewiernego męża i jego kochankę. Przetrzymuje ich jako zakładników w odizolowanym domu na pustyni.