Film opowiadający losy najwybitniejszego malarza ikon w średniowiecznej Rusi. Żył w XV wieku, w czasach okrutnej i mrocznej epoki walk między książętami, krwawych najazdów tatarskich, chłopskich buntów, epidemii i głodu. Film opisuje w ośmiu rozdziałach wędrówkę Rublowa przez Ruś, gdzie pada ofiarą lub jest świadkiem okrucieństw, zbrodni i mordów. Umacnia to jego moralność, nadaje głębszy sens jego sztuce i pozwala pomimo wszystko nawiązać kontakt duchowy z ludźmi i światem.
Rok 1950. Po nieudanym samobójstwie, w czasie śledztwa były cesarz Chin Pu Yi opowiada historię swojego burzliwego życia. Wszystko rozpoczyna się w 1908 roku, kiedy trzyletni Pu Yi trafia do Zakazanego Miasta, siedziby chińskich cesarzy, by objąć tron władcy. Jest ostatnim z dynastii Ching, panującej od trzech tysięcy lat. Już trzy lata później monarchia staje się republiką, a władza Pu Yi ogranicza się do Zakazanego Miasta. Młody władca dorasta w zamkniętym świecie. W 1929 roku na dwór przybywa angielski nauczyciel by przekazać wiedzę o świecie młodemu Pu Yi...
Jest to opowieść zainspirowana losami legendarnego sportowca Jima Braddocka - boksera, który porzucił ring, by pomóc swej rodzinie podczas Wielkiego Kryzysu. Gdy znów otrzymał szansę uczestniczenia w walce, niespodziewanie wygrał z jednym z najlepszych bokserów tamtych czasów Maksem Baerem, który na ringu zabił dwóch mężczyzn. Braddock pokonał go w 1935 roku.
Robin Williams to utalentowany aktor i komik, który bawił nas i wzruszał przez wiele lat. Urodził się w 1951 roku w Chicago, gdzie rozpoczynał swoją karierę wystawiając stand-upy w nocnych barach. Dzięki swojej determinacji i usposobieniu zyskał międzynarodową sławę, a jego kreacje w filmach "Stowarzyszenie umarłych poetów", "Good Morning, Vietnam" oraz "Buntownik z wyboru" do dziś uznaje się za kultowe. Ten ostatni tytuł przyniósł mu nawet Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. W dokumencie "Dzień dobry, Robin" poświęcono także sporo uwagi ostatniemu okresowi z życia artysty. Twórcy w prosty sposób próbują przybliżyć jaki wpływ miało otępienie ciałami Lewy’ego na zdrowie psychiczne i fizyczne Williamsa, które ostatecznie doprowadziło do tragicznej śmierci uwielbianego przez miliony fanów na całym świecie aktora.
Poruszająca historia, która zdarzyła się naprawdę. Profesor Deborah Lipstadt (Rachel Weisz), amerykańska pisarka, wykładowczyni i historyczka pochodzenia żydowskiego, zostaje pozwana przez Davida Irvinga, słynnego rewizjonistę historii Holokaustu, za oszczerstwo. Mężczyzna zarzucił pisarce, że w książce „Denying the Holocaust” fałszywie opisuje ona, jakoby zaprzeczał istnieniu Holokaustu. Proces toczył się w Wielkiej Brytanii, gdzie według prawa, to na pozwanym spoczywa ciężar udowodnienia, że oskarżenie jest nieprawdziwe.
Ekranizacja prawdziwej i nieopowiedzianej historii o młodym raperze, aktorze, poecie i aktywiście Tupacu Shakur. Film opowiada o Shakur od wczesnych lat w Nowym Jorku, jego ewolucji do bycia jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych głosów na świecie po jego przedwczesną śmierć w wieku 25 lat. Wbrew wszelkim przeciwnościom, surowy talent Shakura, potężne teksty i rewolucyjny umysł zmusił go do zostania ikoną kultury, której spuścizna wciąż rośnie długo po jego odejściu.
Historia czarnoskórego malarza, który zdobył sławę jako dziewiętnastolatek i zmarł w wieku 27 lat. Film przedstawia kolejne etapy jego kariery, przyjaźnie w nowojorskim świecie artystycznym oraz wyjaśnia przyczyny przedwczesnej śmierci.