Andrew Beckett - egy jólmenő nagyvállalat tehetséges ügyvédje - homoszexuális. Ezt sikerül egészen addig titokban tartania, amíg meg nem támadja a halálos kór, az AIDS. A látható jelek miatt a vállalat elbocsátja Beckett-et, persze koholt vádak alapján. Andrew nem nyugszik bele a döntésbe, felkéri Joe Miller ügyvédet, vállalja el az ügyet. Joe először elutasítja a felkérést előítéletei miatt, de azután ügyvéd énje kerekedik felül, s elvállalja az ügyet.
Egy röpke nap óráiba sűrítve három nő megkapó története... 1923: Virginia Woolf, a huszadik századi világirodalom nagy egyénisége, a tragikus sorsú írónő hosszú gyógykezelése után elkezdi írni "Dalloway asszony" című regényét. 1951: Laura, az öngyilkossági hajlammal küzdő terhes háziasszony meglepetés bulit akar rendezni férje születésnapjára, de kezébe akad a regény és teljesen belefeledkezik. 2001: Clarissa, a leszbikus kiadótulajdonos szintén meglepetés ünnepséget akar rendezni AIDS-ben szenvedő költő barátja tiszteletére. Mindhárom történet alapkérdése saját boldogságunk igazi célja és annak elérése mások életén keresztül. Három nő, egy regény: az egyik írja, a másik olvassa, a harmadik átéli... Világszerte számtalan díjjal méltán jutalmazott alkotás.
A hetvenes évek elején a vállalkozó kedvű Larry Flynt, aki addig a szesz- és sztriptíziparban próbálgatta oroszlánkörmeit, úgy dönt, elérkezett az idő, hogy megtörje a Playboy egyeduralmát. Az általa kitalált szexújság, a Hustler magazin nem kendőzi a valóságot: mindent megmutat, amit a többi lap eddig szemérmesen eltakart. A pornómagazin hamarosan közfeltűnést kelt és közbotrányt okoz. Miközben Flynt, akit százezrek istenítenek és milliók gyűlölnek, elszántan küzd a totális sajtószabadságért, ellenfelei brutális eszközökhöz nyúlnak ellene, s egy orvlövész golyója által tolószékre ítélik. A film egy örök lázadó árnyalt portréja, aki egy vitatható és sokat vitatott ügy képviseletében feszegette a szabadság határait. Hosszú kálváriája a Legfelsőbb Bíróságon teljes sikerrel ért véget.
Spoon és Stretch országos haverok. Állandóan együtt lógnak, együtt zenélnek, együtt lövik be magukat. Azonban egyik napon a zenekar harmadik tagja, Cookie egy adagtól kómába esik. A döbbenet hatása alatt a két haver elhatározza: felhagy a kábítószerekkel. A dolog egyszerûnek tûnik, csak jelentkezniük kell az elvonókúrára és minden rendben lesz. Vagy mégsem? Ugyanis a várólista hosszú, és hõseinknek nincs TB kártyájuk. Ráadásul érdekbarátaik és az alvilág visszaszippantaná õket, a rendõrség is szaglászik utánuk, egyszóval: a világon senki sem hisz szándékuk õszinteségében. A hivatalok is túl sokat kérdeznek, pedig a fiúk csak kezdõ löketet kérnének a társadalomtól, hogy fogadja vissza õket. A film példaértékû nézõpontból mutatja be a drogosok mindennapos döntéseinek világát és a társadalom álszent ellenállását.
Quentin Crispet , a neves angol tévés személyiséget meghívják New Yorkba, hogy előadást tartson a boldogságról. A különc férfi azonnal beleszeret a Nagy Alma kavalkádjába, és úgy fönt, hosszabb időt is eltölt abban a közegben, ahol az excentrikusságot tárt karokkal fogadják. Mikor azonban félreértelmezhető kijelentést tesz az AIDS-szel kapcsolatban, nagyrészt melegekből álló baráti társasága azonnal kitagadja őt. A férfi csak úgy tudja ismét megváltani a jegyét a népszerűségbe, hogy felkarol egy AIDS-beteg művészt, és szembenéz saját hiúságával.
Max boldog ember. Legalábbis annak látszik, hiszen jó állása van, szép felesége, oka sincs a panaszra. Ám egyszer hivatalos útra New Yorkba rendeli a sors és ott egy röpke, egyéjszakás kalandba bonyolódik a szép, ellenállhatatlan és férjezett Karennel. Bár mindketten leteszik a nagyesküt, hogy ez a kis affér nem jelentett semmit, miután Max hazatér, mintha kicserélték volna. Szép lassan eltávolodik régi barátaitól, ismerőseitől, de leginkább a feleségétől. Egy év múlva azonban Max és Karen egy tragédia során váratlanul újra találkoznak.