V posledních dnech korejské války, kdy již probíhala mírová jednání, přijíždí armádní komisař k jednotce, která nadále svádí boje o strategický bod, jenž má rozhodnout o nové hranici mezi Severem a Jihem. Zatímco vyšetřuje okolnosti zabití velitele, poznává komisař vztahy mezi vojáky uvnitř jednotky, ale i napříč frontovou linií. Podobně jako ve svém druhém filmu, akčním thrilleru Secret Reunion, se režisér Jang Hoon věnuje otázce rozdělení Korejského poloostrova. Ačkoli hlavní atrakcí tohoto válečného eposu představují spektakulární sekvence ukazující peklo války, hlavní silou vyprávění jsou působivě vykreslené charaktery na obou stranách bitevního pole.

Film vypráví skutečný příběh dvou elitních stíhacích pilotů amerického námořnictva, kteří pomohli zvrátit vývoj v nejbrutálnější bitvě korejské války – Jesseho Browna, prvního černošského letce v historii námořnictva, a jeho spolubojovníka a přítele Toma Hudnera. Jejich hrdinská obětavost a trvalé přátelství z nich nakonec udělaly nejslavnější wingmeny námořnictva.

Ke konci Korejské války jsou americké jednotky decimovány čínským sniperem. Americké velení by jej rádo vidělo mrtvého a ještě raději zajatého. Ulovit se jej vydá zkušený americký sniper se svojí veteránskou jednotkou sniperů. Na čínského ostrostřelce připraví v opuštěných opevněných pozicích se zákopy past v podobě těžce zraněného přítele. Číňan ale také není sám. Má sebou svoji sniperskou jednotku mladých vojáků, které zaučuje. V opuštěném zasněženém údolí se tak rozhoří boj, kde hlavní roli hraje geometrie, taktika, lstivost i sebeobětování.

Příběh podle skutečné události sleduje osudy jihokorejských námořníků sloužících na hlídkové lodi Chamsuri 357, střežící námořní hranice mezi Jižní a Severní Koreou nedaleko ostrova Yeonpyeong. Zde 29. června 2002 došlo k tzv. "2. bitvě u Yeonpyeong", kdy severokorejská loď napadla po překročení hranic jihokorejskou hlídkovou loď, na níž během vzájemného ostřelování zahynulo 5 námořníků a 19 bylo zraněno, jeden podlehl zraněním později v nemocnici. Severokorejci zaplatili narušení hranice a vyvolání námořní bitvy životy třinácti námořníků a dvacítkou raně…

V roce 1942, tři měsíce po japonském útoku na Pearl Harbor, je generál MacArthur velitelem jednotek na ostrově Corregidor na Filipínách. Jeho zdecimované jednotky tu z posledních sil brání západní stranu Panamského průplavu. Potřebují pomoc z Washingtonu, ale americkým ponorkám se stále nedaří prorazit japonskou blokádu a doručit jim zásoby.