Znerwicowany, gadatliwy intelektualista Isaac rozwiódł się właśnie z żoną, Jill. Jego frustrację powiększa fakt, że była małżonka rzuciła go dla kobiety. Na domiar złego Jill pisze autobiografię, w której ze szczegółami opowiada o nieudanym małżeństwie. Isaac stara się podtrzymywać romans z 17-letnią Tracy, ale ich związek nie ma przyszłości. Mężczyzna uświadamia sobie ten fakt, gdy spotyka kobietę znacznie bliższą mu wiekiem i poziomem intelektualnym.
Alvy Singer występuje w telewizji jako komik. Jego życie prywatne wcale nie jest tak zabawne, jak jego praca. Porzuciła go właśnie ukochana Annie. W retrospekcjach Alvy rozważa przyczyny rozstania, wspomina swoje dwa nieudane małżeństwa i trudne dzieciństwo.
Dawno, dawno temu, w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych, żyły rodziny, które z pokolenia na pokolenie prowadziły rodowe waśnie. Mężczyźni z obu skonfliktowanych rodzin zabijali się nawzajem, nie pamiętając już powodów kłótni, tylko dlatego, że tak czynili ich przodkowie. Od około 1810 roku trwała wendeta pomiędzy Canfieldami i McKayami. W ubogim domu mieszka ostatni potomek McKayów - John z żoną i maleńkim Williamem. Dowiaduje się, że do miasta przybył Jim Canfield. Wkrótce obaj mężczyźni zabijają się w strzelaninie. Zrozpaczona żona McKaya, postanawia razem z synkiem przenieść się do Nowego Jorku, gdzie mieszka jej siostra. Mija 20 lat, William (Buster Keaton) otrzymuje list, że jest spadkobiercą posesji w Rockville. Podniecony tą informacją, decyduje się na powrót w rodzinne strony. Rodzina Canfieldów dość szybko rozszyfrowuje, kim jest przybysz. Wkrótce William McKay, doświadczy "rozkoszy gościnności" u Canfieldów.
Komedia pomyłek w reżyserii Richarda Lestera, przedstawiająca jeden dzień z życia najpopularniejszej grupy muzycznej świata - The Beatles. Muzycy tego zespołu: Paul, John, George i Ringo przybywają do Londynu, aby nagrać występ dla telewizji. Na miejscu muszą uciekać przed rozentuzjazmowanymi fanami, poznają kłopotliwego dziadka Paula (Wilfrid Brambell) i co gorsza, w teatrze, w którym mieli nagrać swój występ, gubi się Ringo. Ścieżkę dźwiękową stanowią przeboje Beatlesów - w większości nagrane na potrzeby filmu.
Współczesne Los Angeles. Kilkanaście osób z różnych warstw społecznych łączy jedynie fakt, że mieszkają w tym samym mieście. Ich losy jednak co i raz się splatają prowadząc czasem do zabawnych sytuacji, a niekiedy nawet do tragedii.
Trwa wojna w Korei. Do jednego ze szpitali polowych zostają sprowadzeni dwaj nowi chirurdzy kapitan Benjamin Franklin "Sokole Oko" Pierce oraz kapitan Augustus Bedford Forrest (odpowiednio Donald Sutherland i Tom Skerritt). W toku ciężkiej pracy potrafią jednak również nieźle się zabawić, korzystając z każdej możliwości. Personel szpitala nie jest obojętny na ich działania. Lwia część akceptuje i wspiera działania lekarzy, stając w opozycji do "nawiedzonego" majora Franka Burnsa i przełożonej pielęgniarek major Margaret "Gorące Wargi" O'Houlihan (Sally Kellerman). Bohaterowie potrafią jednak pozbyć się bądź uciszyć przeciwników...
Jest rok 1975. Göran i jego przyjaciele decydują się na eksperyment - postanawiają żyć razem pod jednym dachem. Dni upływają im na medytacji, rozmowach, piciu wina i uprawianiu wolnej miłości. Pewnego dnia do komuny przybywa siostra Görana. Zmęczona swoim małżeństwem, chce ułożyć sobie życie od nowa. Jednak życie w komunie, ze swobodnym stosunkiem do seksu, palenia trawki, jest bardzo różne od tego, do jakiego przywykła. Jej niespodziewane pojawienie się, powoduje zamęt wśród mieszkańców wspólnoty, odsłaniając ich skrywane dotąd fantazje i pragnienia. Bohaterowie Tylko razem, próbują pogodzić ze sobą życie rodzinne i pełną wolność, medytację i rewolucję, harmonię i bunt. Każdy z nich ma sto pomysłów na życie i wszystkie chciałby zrealizować, próbując jednocześnie odnaleźć swoje miejsce pośród przyjaciół i najbliższych.
Chociaż jest przystojny i czarujący, admirowany przez wiele kobiet, 32-letni londyńczyk Charles (Hugh Grant) nie potrafi się zaangażować. Im więcej widzi przyjaciół wpadających w sidła związków małżeńskich, tym mniej ma ochotę sam pójść w ich ślady. Wszystko się zmienia, gdy na jednym z weselnych przyjęć Charles poznaje piękną i niezależną Amerykankę Carrie (Andie MacDowell). Oczarowany Charles zaczyna ją adorować, by wkrótce przekonać się, że ona także jest gotowa na poważny związek... tyle, że z kimś innym!
Minionki muszą zebrać 19,95 $, aby kupić blender do bananów, który widzieli w telewizji, więc podejmują się koszenia trawnika w domu spokojnej starości, co prowadzi do przezabawnych sytuacji.
Sequel komedii "Poznaj mojego tatę" przedstawia dalsze losy Grega Fockera (Ben Stiller) i jego narzeczonej Pam Byrnes (Teri Polo), którzy po tym, jak Gregowi udało się wywalczyć przychylność rodziców Pam - Jacka (Robert De Niro) i Diny Byrnesów (Blythe Danner), przekonani są, że teraz już nic nie stanie im na drodze do ślubu. Do czasu - katastrofą okazuje się bowiem wspólne spotkanie obu rodzin. Wyluzowani państwo Fockerowie w żaden sposób nie potrafią się porozumieć ze sztywnymi Byrnesami...
Divine i jej krewni chlubią się, że są najbardziej ohydną i plugawą rodziną, jaka obecnie stąpa po powierzchni ziemi. Pewnego dnia pojawia się jednak konkurencja, niejacy Connie i Raymond Marble twierdzą, że to im powinno przypadać to zaszczytne miano. W dzień urodzin Divine wysyłają jej pocztą paczkę zawierającą kawałek kału z szyderczym podpisem 'Od najplugawszych żyjących ludzi'. Tak więc wyzwanie zostaje rzucone. Ponieważ żadna ze stron nie chce ustąpić pola w tej rywalizacji, pomiędzy dwoma rodzinami wybucha krwawa i plugawa wojna.