Aktorka Elisabeth Vogler (Liv Ullmann) zaniemówiła w trakcie przedstawienia "Elektry". Badania kliniczne wykazały brak przyczyn fizjologicznych, Elisabeth przestała mówić z własnej woli. Lekarka, która się nią opiekuje wysyła ją wraz z młodą pielęgniarką Almą (Bibi Andersson) na rekonwalescencję w domku nad morzem. Pielęgniarka zaczyna coraz bardziej ufać swojej pacjentce i zwierzać się jej ze swoich przeżyć.

Na teksańskiej pustyni, niedaleko granicy z Meksykiem, pojawia się samotny mężczyzna. Nielegalnie przekroczył granicę, i od wielu dni błąka się po okolicy. Kiedy wreszcie dociera do pierwszej amerykańskiej osady, z wyczerpania mdleje. Okazuje się, że mężczyzna ma amnezję, nie wie, kim jest i skąd przyszedł. Na podstawie odnalezionych przy nim dokumentów lekarze docierają do mieszkającego w Los Angeles Walta. Ten ze zdumieniem rozpoznaje w pacjencie swojego starszego brata, Travisa, który cztery lata wcześniej porzucił żonę i synka i wszelki słuch po nim zaginął...

Film opowiadający losy najwybitniejszego malarza ikon w średniowiecznej Rusi. Żył w XV wieku, w czasach okrutnej i mrocznej epoki walk między książętami, krwawych najazdów tatarskich, chłopskich buntów, epidemii i głodu. Film opisuje w ośmiu rozdziałach wędrówkę Rublowa przez Ruś, gdzie pada ofiarą lub jest świadkiem okrucieństw, zbrodni i mordów. Umacnia to jego moralność, nadaje głębszy sens jego sztuce i pozwala pomimo wszystko nawiązać kontakt duchowy z ludźmi i światem.

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.

Historia trzech artystycznych cyganów (poety, malarza i kompozytora) w Paryżu XX stulecia i ich życiowych trudności. Melancholijnymi obrazami twórca tego autorskiego filmu skłania widzów do przeżywania lęków swoich postaci: przed artystycznym niepowodzeniem, wynikającymi z tego problemami finansowymi, przed samotnością i chłodem wielkiego miasta...

Melvin Udall, autor poczytnych romansów, wiedzie życie samotnika. Jest ekscentrykiem i odludkiem. Wdaje się w awantury z sąsiadami, szczególnie z mieszkającym naprzeciwko artystą, Simonem. Jedyną osobą, którą zdziwaczały mężczyzna toleruje, jest Carol, kelnerka z pobliskiej restauracji. Kiedy Simon trafia do szpitala, Melvin zostaje zmuszony do zaopiekowania się jego psem. Pewnego razu Udall dowiaduje się, że Carol odeszła z pracy. Rozgniewany wszczyna awanturę, a następnie zdobywa jej adres i postanawia ją odszukać.

Jest połowa XIX wieku, w życiu niemej kobiety - Ady zachodzą zmiany mające wpływ na jej dalsze życie. Wraz z córką Florą, opuszcza rodzinną Szkocję, by zamieszkać u boku przyszłego męża, w Nowej Zelandii. Niestety ta daleka wyprawa nie jest dla niej niczym miłym, podobnie jak stosunki z jej nowym mężem - Stewartem. Ada cierpi męki, kiedy dowiaduje się, że jej ukochany fortepian, przywieziony ze Szkocji, został sprzedany sąsiadowi - Georgowi. Kobieta znajduje sposób na odzyskanie instrumentu, jednak szybko okazuje się, że ta metoda prowadzi ją do skrajnie dwuznacznej sytuacji.

Po II wojnie światowej amerykański żołnierz osiedla się w Paryżu, by poświęcić się malarstwu. Nie wiedzie mu się zbyt dobrze do chwili, gdy zostaje odkryty przez bogatą wdowę. Sam zakochuje się w piosenkarce kabaretowej.

Początkujący kompozytor zatrudnia się w szkole średniej jako nauczyciel muzyki. Pracę traktuje jedynie jako źródło dochodów, jego wielkim marzeniem jest natomiast skomponowanie symfonii. Z początku, widząc brak zainteresowania przedmiotem ze strony uczniów, rozważa odejście ze szkoły. Okazuje się jednak, że jego żona jest w ciąży, a nie ma stałego zatrudnienia. Z czasem Glennowi udaje się dotrzeć do swoich podopiecznych, zauważa u niektórych z nich postępy, odnajduje talenty. Dzięki temu na dobre wciąga się w swoją pracę. Film, równolegle z życiem Glenna Hollanda, ukazuje historię USA od burzliwych lat sześćdziesiątych aż po rok 1995.

Dziewiętnastowieczna Macedonia. Starożytny duch porywa i przemienia w czarownicę młodą dziewczynę.

Historia włoskiej rodziny Mancuso, która w 1913 roku za namową pewnego Amerykanina postanawia poszukać lepszego życia, emigrując do Stanów Zjednoczonych. Salvatore Mancuso, ubogi owdowiały farmer, ma nadzieję, że za wielką wodą on i wszyscy członkowie jego rodziny, łącznie z matką-staruszką, odnajdą swoje miejsce na ziemi. Na statku dołącza do nich Lucy, Angielka, która z pewnych względów chce za wszelką cenę zejść na ląd już jako mężatka... Jednak na lądzie czeka ich przede wszystkim bezlitosna selekcja, jaką w owych czasach przechodzili emigranci, przybywający do nowego świata. [opis dystrybutora dvd]

Dobiegając czterdziestki Louise Harrington czuje się niespełniona uczuciowo. Przed 20. laty zginął w wypadku jej chłopak, a Louise nigdy nikogo nie pokochała równie mocno. Kiedy na liście osób starających się o przyjęcie do szkoły widzi jego imię i nazwisko, postanawia dowiedzieć się kim jest imiennik ukochanego. Tak poznaje Scotta Feinstadta.