„Бојеви метак“ је ратна драма Стенлија Кјубрика из 1987. заснована на роману Густава Хасфорда The Short-Timers. Енглески наслов филма се односи на врсту муниције коју користи пешадија, а чије оловно зрно је пресвучено бакарном кошуљицом. Први део филма приказује сурову обуку америчких маринаца, а затим се радња сели у Вијетнам где прати судбине јунака филма током урбане битке за Хју за време Вијетнамског рата. Егзистенцијална конфузија и тескоба почиње још у кампу за обучавање, а кулминира крвавим исходом прије одласка у Вијетнам.
Филм Ухвати ме ако можеш говори о Френку Абагнејлу - младом преваранту који је тренутно у затвору из којег покушава да побегне. За то време, Френк се присећа времена када је још као младић остао на улици због чега је био принуђен да се сналази за голи живот. Без новца и без стана, Френк почиње да се бави разним преварама, које му веома успешно полазе за руком. Френк почиње да се представља као пилот, тајни агент, лекар, службеник. Ове преваре му доносе и много новца, и таман када су му на трагу да га ухвате, Френк је негде далеко и има нови идентитет.
Нови прекоокеански брод „Титаник“ 10. априла 1912. године креће на прво путовање. Од њега се очекивала потпуна безбедност, брз пут и одличан комфор. Управо ће „Титаник“ бити место фаталног сусрета двоје младих, девојке из угледне богате породице Роуз и сиромашног момка Џека. Док се између њих рађа велика љубав и страст, брод ће изневерити очекивања путника. Прецењени „Титаник“ наилази на санту леду, која ће потопити „непотопиви“ брод и однети многе животе. Потресну животну и љубавну причу описује стогодишња Роуз, много година након велике трагедије.
Сценарио филма је написан на основу истинитог догађаја из 1971. године. Годину дана након што је човек ступио на Месец, НАСА планира нову мисију. Одабрани су астронаути Јим Ловел, Фред Хаисе и Џек Свигерт. Астронаути су успешно лансирани у свемир, али грешка узрокује експлозију, и свемирски брод губи добар део кисеоника. Посада се мора борити за живот. Астронаутима су једина веза на Земљи руководитељи мисије Џин Кренз и Кен Метингли. На НАСА бази се измишља нови сценарио путовања, по којем се посада враћа на Земљу, и тако уместо да тај догађај буде један од највећих трагедија НАСЕ она постаје један од највећих успеха. Филм је освојио два Оскара и седам номинација 1996. године.
Филм је фокусиран на злочин који су припадници палестинске групе „Црни септембар“ 5. септембра 1972. године извршили над израелским спортистима на Олимпијским играма у Минхену. Филм реконструише драматичне догађаје након трагедије. Док је нација била у жалости израелски премијер Голда Меир и њени најближи сарадници тајно су дозволили да израелска обавештајна агенција Мосад оформи одред који ће поубијати починиоце злочина.