W basenie jednej z posiadłości na Sunset Boulevard w Los Angeles, odnaleziony zostaje topielec. Nieboszczyk jest głównym bohaterem filmu, który, jako narrator, od tego właśnie momentu rozpoczyna snuć historię, która wyjaśni jak doszło do jego morderstwa.

Główny bohater Calvin Clifford Baxter jest solidnym pracownikiem firmy zatrudniającej ogromne rzesze ludzi, gdzie trudno o awans lub podwyżkę. Calvin na pozór prowadzi normalne życie. Jednak podejrzenia co do jego osoby zaczynają tworzyć się w momencie, gdy po firmie krąży niewielki kluczyk przekazywany z rąk do rąk. Jest bardzo cenny, bo nawet jego przełożeni Baxtera usilnie starają się go dostać. Jak się później okazuje kluczyk ten jest własnością owego bohatera. A dokładniej mówiąc jest to kluczyk do jego mieszkania. Po drodze napotkamy na liczne romanse urzędników i ich zmagania z ukrywaniem prawdy, co faktycznie robią w tym mieszkaniu. A co na to sam Baxter? Zobaczcie sami.

Epicka opowieść o oddziale marines wysłanym do Wietnamu. Wpierw poznajemy przyszłych żołnierzy jak odbywają szkolenie w specjalnym obozie. W drugiej części filmu akcja przenosi się do Wietnamu. Głównym bohaterem jest Joker, młody rekrut który pracuje jako korespondent wojenny i na własne oczy przekonuje się, czym naprawdę jest walka.

Głównym bohaterem American Beauty i narratorem zarazem jest 42-letni Lester Burnham. Oto facet, który po dwudziestu latach letargu budzi się do prawdziwego życia. Impulsem do zmian staje się koleżanka córki, w typie lolitki, rozbudzająca jego zmysły. Pod jej wpływem przewartościowuje swoje życie – ćwiczy i powraca do formy fizycznej, rzuca pracę, staje się szczery i bezkompromisowy. Powraca do marzeń z młodości, które okazują się złudzeniami, bo czy palenie trawki, jeżdżenie sportowym wozem, albo beztroska „Mc-praca” uczyni go wolnym i młodym?

Akcja filmu toczy się w trakcie II wojny światowej w niemieckim obozie dla aliantów, niedaleko Dunaju. Wśród żołnierzy amerykańskich jest osoba, która donosi o wszystkim - pilnującym ich strażnikom. Większość uważa, że informatorem jest cyniczny sierżant J.J. Sefton, który cieszy specjalnymi przywilejami u Niemców. Atmosfera wrogości, otaczająca podejrzanego o zdradę oficera dochodzi do kulminacji, w momencie gdy ktoś donosi faszystom o miejscu pobytu więźnia, któremu udało się uciec z campusu. Sefton jest zmuszony w samoobronie odnaleźć na własną rękę zdrajcę.

Lestat to młody wampir o niezwykłej urodzie, ale zimny i wyrachowany, z lubością zabija swe ofiary. W Nowym Orleanie poznaje śmiertelnika Louisa, którego prowadzi przez śmierć do wiecznego życia i ciemności. Dwieście lat później to właśnie Louis opowie swą historię młodemu dziennikarzowi - historię egzystencji wampira, pełnej smutku, wiecznego istnienia, pożądania, miłości i tęsknoty.

Dwaj rycerze motocyklowi w podróży po USA poszukują dawnej wolnej Ameryki. Przyłącza się do nich niesforny adwokat (Jack Nicholson), zostaje jednak zabity podczas snu na biwaku. Bohaterowie nie znajdują szczęścia - nie zadowalają ich przeżycia w komunach hippisów czy narkotyczne upojenia. W końcu obaj zostają bezsensownie zastrzeleni przez kierowcę ciężarówki. Z budzącą podziw rockową ścieżką dźwiękową i autentycznymi obrazami film trafia w zapotrzebowanie młodzieży. Hymn pochwały życia w postaci nowoczesnych rycerzy szos wyraża jednak również rezygnację. Na końcu pozostaje tylko ulotne, odbijające się w rockowych songach i mijanych krajobrazach, żywe marzenie o wolności.

"Fakty i akty" to opowieść o pewnym niezwykłym przedsięwzięciu. Dochodzi bowiem w Białym Domu do ogromnego skandalu, w który wmieszany jest sam prezydent. Conrad Brean (Robert De Niro), doradca i wysoki urzędnik Białego Domu, którego zadaniem będzie zatuszowanie seksualnych wyczynów prezydenta w przededniu wyborów. Kiedy konieczne staje się odwrócenie uwagi mediów i opinii publicznej od tego wydarzenia, Brean wynajmuje hollywoodzkiego producenta Stanleya Motssa (Dustin Hoffman). Wspólne przedsięwzięcie tych manipulatorów to wywołanie wojny z... Albanią (dlaczego Albania?, a dlaczego nie - odpowiada Brean). W skład ekipy Motssa wchodzą najlepsi z najlepszych w branży hollywoodzkiej. Łączą oni siły z zespołem z otoczenia prezydenta i tworzą niesamowitą fikcyjną "wojnę". Niestety nie wszyscy będą chcieli uwierzyć w konflikt z odległą Albanią.

Twórcy filmów "Cztery Wesela i Pogrzeb" i "Notting Hill" przedstawiają "Dziennik Bridget Jones", najzabawniejszą, najoryginalniejszą i najodważniejszą komedię roku. W ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding wystąpili: Renée Zellweger ("Jerry Maguire"), Hugh Grant ("Cztery Wesela i Pogrzeb", "Notting Hill") i Colin Firth ("Zakochany Szekspir", "Angielski Pacjent"). U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Chcesz rozpocząć nowe życie? Zaufaj Bridget - zacznij prowadzić dziennik!

Historia czarnoskórego malarza, który zdobył sławę jako dziewiętnastolatek i zmarł w wieku 27 lat. Film przedstawia kolejne etapy jego kariery, przyjaźnie w nowojorskim świecie artystycznym oraz wyjaśnia przyczyny przedwczesnej śmierci.