1950 júniusában Észak-Korea támadást indított a nyugatbarát Koreai Köztársaság ellen. Ez jelképezte annak a kegyetlen hároméves háborúinak a kezdetét, amely mélyreható változásokat hozott a légierő szerepében. Megtudhatjuk, hogy az ENSZ haderői elsősorban dugattyús motorokkal felszerelt vadászgépeikkel és bombázóikkal miként szorították vissza a kommunisták előrenyomulását, és később hogyan segítették a Dél-Korea által indított ellentámadást. Kína beavatkozása az 1950-es évek végén új dimenziót nyitott a háborús konfliktusban. A MiG-15 sugárhajtású vadászrepülők megjelenése komoly veszélyt jelentett az Egyesült Államok légi hadműveleteire. A pompás kameraállásokból készített felvételek bemutatják hogyan hárították el ezt a fenyegetést az F-86 Sabre gépek, amelyek tíz az egyhez megsemmisítési arányt értek el.

A repülőgép hordozók fejlesztése napjainkig a légi fölény gyors megszerzésének világszerte egyik leghatékonyabb eszköze. Ugyanakkor egy tekintélyes méretű és sokoldalú repülőgép hordozó alakulat háború idején elsődleges célponttá válik. Éppen ezért a hordozó-alakulat háború idején kulcsfontosságú feladat. Megismerhetjük az Egyesült Államokban, a Brit Királyi Flottánál, a francia és az orosz hadseregben szolgálatot teljesítő hat legfontosabb repülőgéptípust. Bemutatjuk a jelenleg is az amerikai haditengerészetnél szolgáló szuper repülőgép hordozókat: a Tomcat, a Hawkeye és a Hornet gépeket, valamint azt is, hogyan képesek együttműködésben sokoldalú védelmet nyújtani a legkülönbözőbb fenyegetések ellen, a nagy hatósugarú bombázó repülőgépek támadásaitól a villámgyors csapásmérő rakétalövedékek fenyegetéséig.

A Sivatagi Vihar néven ismertté vált hadművelet legfőbb célja az iraki hadsereg és a gazdasági, ipari infrastruktúra megsemmisítése volt. A legkorszerűbb légi járművek - például az F-117-es „Stealth Fighter” - repültek együtt kötelékben 40 éves veterán gépekkel, például a tiszteletet parancsoló B-52-essel. A stratégiai légicsapások az öbölháborúban bemutatja a szövetségesek 1991. január 16-áról 17-ére virradó éjszaka megindított támadásának történetét. Részletesen ismerteti a legfőbb géptípusokat: F-111, IDS Tornado és F-15E. Megismerhetjük a kulcsfontosságú fegyverzeteket és rendszereket, amelyek hatékonnyá tették ezeket a gépeket. A filmen látható felvételek zöme a Sivatagi Vihar hadműveletet örökíti meg, ezért ez az egyik leghitelesebb dokumentáció. Kiemelkedő fontosságú az a rész, ahol a légi ellentámadás során lelőtt olasz Tornado pilótafülkéjében ülő legénység beszélgetése hallható.