Ami békés tüntetésnek indult, erőszakos rendőrségi összecsapásba torkollott. Ami utána következett, azt a történelem egyik leghírhedtebb pereként tartják számon.

A gengsztereposz a háború utáni Amerika szervezett bűnözését mutatja be Frank Sheeran, egy második világháborús veterán, és a XX. század leghírhedtebb alakjainak dolgozó simlis és bérgyilkos szemén át. Az évtizedeket átölelő történet az amerikai történelem egyik legnagyobb megoldatlan rejtélyének, a legendás szakszervezeti vezető, Jimmi Hoffa eltűnésének krónikája, monumentális utazás a szervezett bűnözés rejtélyeinek, belső viszályainak és a nagypolitikához fűződő kapcsolatainak rejtett bugyrain át.

2016-ban az Amerikai Torna Szövetséget alaposan megrázta mikor kiderült, hogy a szervezet egyik oszlopos tagja, Dr. Larry Nassar évtizedeken keresztül bántalmazta az atlétákat. A dokumentumfilm a botrányra és annak eltusolására koncentrál, a felkavaró képsorokat pedig a túlélők nyilatkozatai egészítik ki.

Joy belebotlik a Jane-k titkos szervezetébe, amikor a terhessége életveszélyessé válik, ám a '60-as években hivatalosan nem engedélyezik számára az abortuszt. A csoport megmenti az életét, és nagy meglepetésére célt ad az életének. Joy titokban csatlakozik az illegalitásban működő, szájhagyomány útján terjedő csoporthoz titkos házukban, és megkezdődik aktivista élete. A film a "Jane-k" igaz történetét meséli el, egy földalatti női kollektíva törekvéseit és megpróbáltatásait, akik az 1960-as években összefogtak Chicagóban, hogy titokban közel 12 000 nőt és lányt segítsenek biztonságos abortuszhoz.

Egyszer olyan híres volt, mint Jackie O. Aztán megpróbált megbuktatni egy elnököt. A Martha Mitchell effektus egy archív dokumentumfilm, amely a legvalószínűtlenebb feljelentő portréja: Martha Mitchell, a republikánus kabinet főügyészének felesége, akit a Nixon-kormány elhallgattatott. A film a Watergate-et női szemmel, női hangon keresztül mutatja be.

Jimmy Hoffa ellentmondásos egyéniség volt. Egyszerű kamionosként kezdte a harmincas években, majd páratlanul sikeres karriert futott be a fuvarozók szakszervezetében. Miközben vezetőként a dolgozók jogait védte, saját zsebre dolgozott, mind nagyobb hatalom összpontosult a kezében. Hogy céljait elérje, még a maffiával is frigyre lépett. Vesztegetés és sikkasztás miatt 1967-ben börtönbe került. Miközben a rácsok mögött ült, az utóda, Frank Fitzsimmons szembe fordult vele. Amikor később Hoffa kegyelmi kérvénnyel szabadul, megindul a harc a hatalomért a két szakszervezeti vezető között.

Oroszország a téli olimpia megrendezésével igyekszik bizonyítani: újra világhatalom. Csak-hogy a helyszín sokakban ébreszt tragikus emlékeket. Oroszország már nem nagyhatalom, de mint sok más nemzet, szeretne újra az lenni. Ezt hirdeti a világ előtt 2014 februárjában a kéthetes, nagyszabású sporteseménnyel. Nagyon bátrak az oroszok: téli olimpiájukat a Fekete-tenger szubtrópusi klímájú partján, Szocsi környékén tartják. Félő, hogy nem lesz elég hideg a játékok alatt, de akad más gond is. A hegyek túlfelén nemrég még dúlt az orosz–grúz háború, az iszlám felkelők harci terepe, Dagesztán, Csecsenföld, Ingusföld, Kabard- és Balkárföld sincs nagyon messze. Az állam ismét fölállította a kozákok milíciáját, hogy biztosítani tudja a többfelől is fenyegetett békét. Az olimpiával kapcsolatban sokan kiáltanak korrupciót, a melegellenes törvények miatt bojkottra buzdítanak az aktivisták