Minął rok od powrotu ducha Menmy do Super Peace Busters. Chociaż czas, jaki spędzili razem tego lata, był krótki, pięciu członków wspomina o tym, co się wydarzyło, pisząc list do zaginionego przyjaciela.

"Withnail i ja" portretuje ostatnie wspólne szaleństwa dwóch przyjaciół, niespełnionych młodych aktorów pod koniec 1969 roku. Withnail (Richard E.Grant) i Ja (Paul McGann, który gra alter ego reżysera Bruce'a Robinsona) odkrywają pewnego poranka, że do końca szaleńczej dekady lat sześćdziesiątych zostało tylko 90 dni. Połączeni biedą i marzeniami o sławie dzielą nędzne mieszkanie, a ich codzienna dieta składa się z alkoholu, LSD i marihuany. Spłukani i zagubieni w miejskiej dżungli postanawiają wyruszyć na wieś i spędzić oczyszczający wewnętrznie weekend w prymitywnej chacie ekscentrycznego Monty'ego (Richard Griffith), wuja Withnaila. Od samego początku pobytu wszytko układa się nie tak jak zaplanowano, i choć ich marzenia o idyllicznym ustroniu nie spełnią się, będzie to niezapomniany pobyt, zwłaszcza po niezapowiedzianym przyjeździe Monty'ego.

Pewna dziewczynka o imieniu Haru w drodze ze szkoły przypadkowo ratuje spod kół samochodu bezpańskiego kota. Okazuje się jednak, że nie jest to taki sobie zwykły kot… Potrafi nie tylko elegancko podziękować ludzkim głosem za okazaną pomoc, ale także odwdzięczyć się w sposób niestandardowy. Niespodzianka w postaci kilkudziesięciu odświętnie zapakowanych paczuszek z myszami w szkolnej szafce na książki to dopiero początek. Haru ze zdumieniem dowiaduje się, że zasłużyła na życzliwość samego Króla Kotów, który proponuje jej małżeństwo ze swoim synem, Księciem Luną… Dziewczyna odbywa pełną przygód i niezwykłych emocji podróż do Królestwa Kotów, mając za przewodnika pewnego opasłego zgryźliwego kocura…

Wspaniała historia o trójce dzieci, którym udało się zajrzeć w głąb podwodnego świata, przeżyć niezapomniane przygody i na własnej skórze doświadczyć, jak to jest być... rybką.

Podczas pierwszych od czterech lat wspólnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia klan Whitfieldów ma wreszcie okazję wyrazić swoje prawdziwe uczucia.

Jelonek Bambi trafia pod opiekę swego ojca, powszechnie poważanego Wielkiego Księcia Lasu, który stara się przekazać niesfornemu malcowi cała swoją wiedzę i znajomość lasu. Początkowo trudno im znaleźć wspólny język, Książę bowiem sprawia wrażenie nieprzystępnego i zasadniczego. Kiedy jednak przychodzi im przeżyć przygodę życia obfitującą w dramatyczne wydarzenia, dumny ojciec przekonuje się, że to on może się jeszcze wiele nauczyć od swojego wrażliwego i pogodnego synka. Tuptuś, Kwiatek, Pan Sowa i inni ulubieni bohaterowie wracają - pojawiają się także zupełnie nowe, lecz nie mniej urocze postaci. Zapierająca dech animacja, utrzymana w stylu klasycznego pierwowzoru i cudowne, nowe piosenki sprawiają, że wspaniałe dziedzictwo Babiego trwa w nowym filmie Bambi 2.

Lata 60., Nowy Jork. Fritz, student kociego college'u ubiera się i zachowuje jak hippie, liczy na łatwy seks i dostęp do narkotyków. Pewnego dnia po wypaleniu kilku skrętów z marihuany Fritz ma halucynacje. W wyniku omamów prowokuje policyjną strzelaninę, w której ginie jego przyjaciel Duke. Włócząc się ze swoją dziewczyną po kraju, spotyka uzależnionego od heroiny królika rowerzystę i planujących zamach bombowy terrorystów, którzy symbolizują Anioły Piekła i Czarne Pantery. Ta niezwykła i osobliwa podróż przez czasy antyestablishmentowego buntu jest radykalnym odstępstwem od dziecinnej i infantylnej animacji typowej dla Ameryki.

Historie kilku osób, które kochają Nowy Jork, szukają tu miłości, albo już ją znalazły. Są wśród nich: młoda Żydówka szykująca się do ślubu, nastolatek idący na bal maturalny i zapomniana śpiewaczka wspominająca czasy swej świetności.

Angelo Manglehorn (Al Pacino) nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn (Chris Messina) oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń (twórca „Spring Breakers” Harmony Korine). Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta (nagrodzona Oscarem za rolę w „Fortepianie” Holly Hunter). Para samotników nawiązuje nić porozumienia, ale gdy dzielący ich dystans zacznie maleć, Manglehorn niespodziewanie znajdzie się na emocjonalnym rozdrożu. Będzie zmuszony dokonać wyboru między bezpiecznym życiem w cieniu przeszłości, a nieznanym, które może przynieść każdy nowy dzień.