A legújabb kriminalisztikai eljárások, például DNS-tesztek segítségével próbálják meghatározni, kit rejt valójában Hatshepszut múmiája.

Több mint háromezer évvel ezelőtt ez a forradalmian újító pár - a legendás szépség, a tökéletes Nofertiti és férje, Ehnaton, a radikális uralkodó - megrengette az ókori Egyiptom alapjait, amikor nekilátott, hogy újjáteremtsen egy civilizációt. Menesztették a régi vezetőket, lecserélték a régi fővárost, sőt még a régi isteneket is. Nem egész húsz év alatt a feje tetejére állították Egyiptomot, aztán eltűntek a történelem színpadáról. Hol haltak meg? Évtizedek óta zajlanak erről a viták. Most egy új, tudományos nyomozás kezdődik, egy nemzetközi csapat komputertomográfokat állít munkába a Királyok völgyében a történelem egyetlen pillanatának kedvéért: hogy kiderüljön, mi történt a titokzatos fáraócsaláddal. A család leghíresebb tagja az a kisfiú, akiről úgy hiszik, Ehnaton fia - a fiú, akiből felnőve Tutanhamon fáraó lett.

A piramisok évszázadok óta izgalomban tartják az emberiséget, az egyszerű turistáktól a kutatókig, tudósokig. Ez a hat évig készült, lélegzetelállítóan izgalmas dokumentumfilm egy fantasztikus utazásra hív minket Kínától Peruig, Egyiptomtól Mexikóig, hogy felfedje a világ különböző részein található piramisok rejtélyét, feltárva ezeknek az elképesztő építményeknek az üzenetét a modern kori emberiség számára, alapjaiban változtatva meg a történelmünket és a jövőnket is.

Keopsz, az egyiptomi fáraó, három évi háborúzás után, arannyal megrakodva, diadalmasan visszatér seregével. Rabszolgáját, a zseniális Vashtart megbízza, hogy építse fel a piramisát - amely védene a sírrablóktól. Megkezdődik a gigantikus méretű piramis-épitkezés. Egyetlen ember túlvilági boldogságáért milliók földi élete válik szenvedéssé. Az aranyéhes fáraót megbabonázza egy ciprusi hercegnő, aki rövidesen a fáraó kedvenc felesége lesz. De az asszony rávetette a szemét a fáraó kincseskamrájának őrzésével megbízott kapitányra. A munkálatok a végéhez közelednek, a fáraó parancsba adja, ha valaki megtudja a sírkamra helyét, az halállal lakol.

Kleopátra először a római hadvezért, Julis Caesart csábítja el, majd annak halála után Marcus Antoniust, akit saját céljaira használ fel. Az egyiptomiaknak Octavianus római hadvezértől elszenvedett veresége után a szép királynő öngyilkosságot követ el.

A régészek az Egyiptom középső részén húzódó sivatagban rendkívüli leletre bukkantak: egy ősi temetőre, amelyben a Fáraó elveszett városából, Amarnából származó ezer ember volt eltemetve. Ez a hatalmas város vajon miért csak egy generációt élt meg, mielőtt titokzatos módon letűnt a történelem színpadáról? Amarna városa egyetlen célra épült: a fáraó szolgálatára. Ekhnaton volt az ősi Egyiptom egyik legszínesebb királya, aki feleségül vette a legendás szépségű Nefertitit. Ő volt az a fáraó, aki elhagyta az ősi Egyiptom vallási központját, Thébát, és 40 000 ember élén kivonult a sivatagba, hogy megalapítsa új fővárosát, Amarnát. Egyiptom azonban két évtizeden belül az összeomlás szélére került, a várost lakói elhagyták, a fáraó nevét pedig kitörölték a történelemből.