Antonius Block wraz z giermkiem Jönsem powraca z wyprawy krzyżowej. Dla rycerza podróż przez ziemie ogarnięte zarazą jest drogą do poznania prawdy o wieczności. Jedynie Śmierć gotowa jest podjąć z nim rozmowę, prowadząc pojedynek szachowy. Stawką w grze jest życie rycerza.

Los Angeles, 1972 rok. Krewniacy Miklo, Paco i Cruz, należący do gangu "Vatos Locos", zaciekle walczą z konkurencją. Wkrótce dochodzi do dramatycznych wydarzeń, które wpłyną na dalsze losy bohaterów. Cruz napadnięty przez rywalizującą o wpływy w dzielnicy bandę, trafia do szpitala. Jego krewni poprzysięgają zemstę. Podczas konfrontacji Miklo śmiertelnie rani jednego z rywali. Oskarżony o zabójstwo, osadzony w więzieniu stanowym, próbuje stawić czoła panującej w zakładzie przemocy. Tu życiem skazańców rządzą pieniądze, narkotyki i siła.

Howard Beale (Peter Finch), prezenter wiadomości w telewizyjnej stacji UBS, dostaje wymówienie z pracy z powodu spadku oglądalności jego programu. W ostatnim swoim wejściu na antenę zamierza zapowiedzieć popełnienie samobójstwa, zmienia jednak plan i zamiast tego wykrzykuje do mikrofonu swoją opinię na temat sytuacji, jaka panuje w społeczeństwie amerykańskim. Widzowie są zachwyceni, a sieć telewizyjna zwiększa swoje dochody. Jednak wkrótce telewizyjny prorok staje się dla zwierzchników uciążliwy.

Programista komputerowy przeżywa najgorszą noc swojego życia, kiedy postanawia wybrać się do Soho na randkę z dziewczyną, którą poznał w kawiarni.

Alex zakochuje się w Michèle Stalens, która jak on jest bezdomna i mieszka na remontowanym moście Pont-Neuf.

"Powidoki" to intymny zapis ostatniego okresu życia pioniera awangardy w Polsce lat 20. i 30. XX w. Głównym bohaterem jest artysta, który nie poddał się obowiązującemu socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. "Powidoki" to opowieść o tym, jak komunistyczna władza zniszczyła obdarzonego charyzmą, niepokornego człowieka. Wajda jak nikt, potrafi w uniwersalny, a jednocześnie subtelny sposób wydobyć z niemalarskiego świata niedostrzegalne obrazy i sycić nimi widza.

Dzieło firmowane przez nazwiska trzech wybitnych twórców amerykańskiego kina : Woody'ego Allena, Francisa Forda Coppolę i Martina Scorsese. Trzy krótkie nowele, zróżnicowane zarówno pod względem treści, jak i stylu łączy jedynie wspólne miejsce akcji - Nowy Jork. Bohaterem zabawnej komedyjki Allena pt. "Zagłada Edypa" jest Żyd, który nie potrafi opuścić swojej matki, nawet wtedy gdy ona umiera. Scorsese opowiada w "Życiowych lekcjach" niezbyt optymistyczną historię miłosną. Głównymi jej protagonistami są: malarz przeżywający kryzys twórczy i zakochana w nim praktykantka. Wyreżyserowana przez Coppolę nowela "Życie bez Zoe" to utrzymana w baśniowym klimacie opowieść o bogatej dziewczynce, która usłuje pogodzić skłóconych ze sobą rodziców...

Film oparty na faktach. Opowiada o gwałcie i morderstwie 15-letniej dziewczynki z Iraku oraz o zabiciu trzech członków jej rodziny przez czterech amerykańskich żołnierzy. Na dzieło składają się fragmenty wiadomości telewizyjnych na temat tragedii, materiały filmowe z miejsca zdarzenia, a także z procesu sądowego, filmiki z YouTube oraz z wideobloga jednego z żołnierzy.

Była pracowniczka FBI, Erin Grant, obecnie zatrudniona jest w nocnym klubie "Eager Beaver" jako striptizerka. Pewnego wieczoru przebywający w klubie kongresman Dilbeck wdaje się w awanturę i tylko przytomność umysłu jego asystenta ratuje go przed rozpoznaniem. Niestety ktoś z refleksem zrobił zdjęcie, na którym polityk jest wyjątkowo dobrze widoczny. I ten ktoś postanawia szantażować kongresmena, aby wyciągnąć trochę pieniędzy.