"Klima: Film" ukazuje jiný pohled na debatu o změně klimatu a je podporován vědci, kteří podepsali Clintelovu Světovou klimatickou deklaraci. Tato skupina vědců se snaží představit alternativní vyprávění tváří v tvář dominantnímu diskurzu.
ŽIVOT V ÉŘE LETADEL nabízí nový pohled na moderní zázrak, který mnozí z nás považují za samozřejmost: létání. Film s vyprávěním Harrisona Forda a originální hudbou od skladatele Jamese Hornera, držitele Oscara®, zavede diváky do 18 zemí na všech sedmi kontinentech, aby jim osvětlil, jak letadla umožnila století globálního propojení, o kterém se našim předkům ani nesnilo.
Korálové útesy jsou školkou pro veškerý život v oceánech, pozoruhodný ekosystém, který nás živí. Přesto s uhlíkovými emisemi ohřívajícími moře se po celém světě zrychluje jev zvaný „bělení korálů“ – známka hromadného umírání korálů – a veřejnost nemá ani ponětí o rozsahu ani důsledcích katastrofy tiše zuřící pod vodou.
V současné době nás od klimatické katastrofy dělí pouhé dva stupně Celsia. Jestliže se tempo oteplování nezmění, do čtyřiceti let nastanou v našem životním prostředí nezvratné změny. Ale zmíněný proces můžeme ještě zastavit. Tento film prostřednictvím dramatických civilních záběrů a alarmujících zpráv seznamuje diváky jednoduchou, avšak zarážející formou s fakty týkajícími se globálního oteplování. V této oblasti musíme čelit největší výzvě všech dob. A lidstvo se dokáže vzchopit, aby si s tímto úkolem poradilo.
Deset let poté, co snímek "Nepříjemná pravda" dostal fenomén klimatické krize do centra populární kultury, přichází poutavé a strhující pokračování, které ukazuje, jak blízko ve skutečnosti jsme k opravdové energetické revoluci. Bývalý viceprezident Spojených států Al Gore pokračuje ve svém neúnavném boji, cestuje po světě, trénuje armádu klimatických bojovníků a ovlivňuje mezinárodní klimatickou politiku. Kamery ho sledují v zákulisí, v soukromých i veřejných situacích, ve vtipných i bolestných chvílích, zatímco následuje inspirativní myšlenku, že ačkoli v sázce nikdy nebylo tolik, nebezpečí klimatických změn lze odvrátit lidskou vynalézavostí a nadšením.(HBO Europe)
Mnozí vědci věří, že by do roku 2100 mohla průměrná teplota na Zemi vzrůst až o šest stupňů Celsia. National Geographic se pustil do důkladného zkoumání a postupuje stupeň po stupni, aby zjistil, co by zvýšení o každý – kritický – stupeň mohlo znamenat pro lidi a celou planetu. Prostřednictvím působivých filmových obrazů a důkladných analýz tento speciál ilustruje, jak globální oteplování už poznamenalo australské útesy, ledová pole v Grónsku a amazonské deštné pralesy. ŠEST STUPŇU, KTERÉ MOHOU ZMĚNIT SVĚT nabízí střízlivý pohled na důsledky naší neukojitelné potřeby po energiích a vysvětluje, co je skutečné, co stále kontroverzní a jak existující technologie a prostředky mohou pomoci otočit globální teploměr nazpět.
Píše se rok 2055 a my se ocitáme v archivu lidstva v Antarktidě. Zarmoucený archivář nás provádí filmovými materiály ze začátku 21. století, aby nám ukázal začátek konce; čas, kdy bylo ještě možné odvrátit nezadržitelnou katastrofu. Indicií byla řada: globální oteplování a s ním související přírodní katastrofy svědčily o nezodpovědném chování lidí, sledujících pouze zisk bez ohledu na možné důsledky jejich počínání. Ne každý ale smýšlel stejně. Bezpočet těch, kteří se dokázali podívat pravdě do tváře, přišlo s varováním a s návrhy, jak se chovat šetrně ke krajině, v níž žijeme. Cesta vede od uvědomění si sama sebe v nekonečném řetězci až po komplexní politická opatření na úrovni jednotlivých vlád a vládních celků. Jakým způsobem šetřit nerostným bohatstvím, jak zastavit plýtvání a nesmyslnou nadprodukci? Americký dokumentární velkofilm přehledně a naléhavě předkládá argumenty pro potřebnou změnu chování člověka a rekapituluje více i méně známá řešení pro zlepšení současné situace.
Eskymáckou poemu ze zamrzlých plání prolíná technologická próza polární expedice. Nekonečný bílý prostor zvrásněný nánosy ledu si pamatuje miliony let vývoje planety a desítky let našeho negativního působení na ni. Surová i uhrančivě krásná Arktida jako magické místo prolnutí jazyků, tradic, zvuků a světů.