„Kartą Amerikoje“ veiksmas prasideda Niujorke, 3-iojo dešimtmečio pradžioje. Du žydų geto paaugliai Davidas ir Maksas – smulkūs nusikaltėliai, įsimylėję tą pačią gražuolę Deborą. Davidas užmuša juos persekiojusį gangsterį Bagsį ir patenka į kalėjimą. Po dešimties metų jis atgauna laisvę, Davido laukia Maksas. Laikai pasikeitė – JAV galioja prohibicijos įstatymas, o alkoholio kontrabandininkai tapo organizuoto nusikaltimų pasaulio lyderiais. Davidas ir Maksas taip pat pelnosi iš alkoholio. Veiksmas apima didžiulę laiko atkarpą. Filmas tai parabolė apie draugystę, ištikimybę sau ir principams, ir apie neišsipildžiusią meilę.

Voltas Kovalskis – užkietėjęs rasistas, kategoriškai atsisakantis gyventi pagal modernėjančio pasaulio taisykles. Tai atsiskyrėlis, buvęs Korėjos karo veteranas. Senis gyvenime pasitiki tik dviem dalykais: visada parengtu savo ginklu M–1 ir šunimi Deizi. Žmonės, kuriuos jis vadino kaimynais – arba išsikėlė, arba jau mirę. Jis nekenčia „aziatų“ ir, kaip tyčia, jo naujieji kaimynai – iš Azijos kilę imigrantai Hmongai. Kovalskis didžiuojasi gerai išlaikytu kolekciniu 1972 m. automobiliu „Gran Torino“, prie kurio niekam neleidžiama nė prisiartinti. Tokia perdėta meilė automobiliui aitrina vietinių paauglių vaizduotę ir jie pradeda terorizuoti karingąjį senį. Ilgapirštis kaimynų sūnus Tao, vietinės paauglių gaujos spaudžiamas, išdrįsta pasikėsinti į veterano legendinį automobilį. Irzlus seniokas ryžtasi peraukėti jaunimą ir lyg netyčia išsitraukia seną šautuvą...

Paaugliško amžiaus Kalogero Anelo bendrauja su gangsteriais. Kalogero tėvas – autobuso vairuotojas, tikėjęs kad berniukui bus vieninteliu sektinu pavyzdžiu, stipriai pergyvena dėl tokios sūnaus draugystės. Deja, berniuko nedomina nei tėvo darbas, nei tėvo gyvenimo būdas. Didžiausią įspūdį jam daro gangsterių bosas.

Pagaliau išleistas iš kalėjimo Karlitas Brigantė prisiekia negrįžti į nusikaltėlių pasaulį ir gyventi kaip pavyzdingas pilietis. Tačiau tai padaryti yra daug sunkiau nei gali atrodyti. Nepaisant visų Karlito pastangų išlikti švariu, buvę sėbrai nepalieka jo ramybėje: svainis įtraukia jį į susišaudymą, o buvęs advokatas prašo paslaugų ... Nusikaltėlių šutvė, švarus verslas ir grįžusi mergina. Ar pavyks Karlitui įgyvendinti savo planą ir pabėgti į Florida? Ar kartą susitepęs rankas niekada jų nebenusiplausi?

„Milerio sankryža“ kaip bebūtų, yra ne tik vienas iš iškiliausių gangsterinio filmo pavyzdžių, nagrinėjančių sausojo įstatymo problemą nusikalstamame pasaulyje, bet ir vienas iš svarbiausių brolių Coenų darbų, kuris savo preciziškai atgamintu praeito amžiaus ketvirtojo dešimtmečio laikotarpiu lenkia kitus jų žinomus, ir netgi labai aukštai vertinamus kino projektus, gavusius kultinį statusą.

1988-ieji. Niujorko gatvėse karaliauja rusų mafija ir narkotikų prekeiviai. Du broliai pasirenka skirtingus gyvenimo kelius. Džozefas (akt. Mark Wahlberg) daro karjerą policijoje, Robertas (akt. Joaquin Phoenix) vadovauja naktiniam klubui, turi reikalų su mafija ir slepia savo giminystės ryšius su broliu. Tačiau vieną dieną skirtingose barikadų pusėse atsidūrę broliai bus priversti dar kartą apsvarstyti tikrąsias vertybes.